اخبار ارز دیجیتال

استیبل کوین در وایومینگ: آیا ارز دیجیتال دولتی امکان پذیر است؟

دوره های اندرو تیت

کمیته استیبل توکن به بررسی امکان معرفی توکن های پایدار در وایومینگ ادامه می دهد.

در ماه ژوئیه، ایالت وایومینگ ایالات متحده یک موقعیت آزاد برای ریاست کمیته توکن پایدار خود ایجاد کرد.

مدیر اجرایی با فرماندار وایومینگ، حسابرس ایالتی، خزانه دار ایالتی و چهار منصوب خبره همکاری خواهد کرد تا استیبل کوین خود ایالت را به ثمر برساند.

وایومینگ اولین ایالتی است که قانون استیبل کوین ایالتی را تصویب کرد، اما تنها ایالتی نیست که به انتشار ارز دیجیتال خود فکر می کند.

ابتکار مشابهی در ماه آوریل در تگزاس پیشنهاد شد، زمانی که قانونگذاران لایحه ای را برای ایجاد یک ارز دیجیتال مبتنی بر ایالت با پشتوانه طلا ارائه کردند.

با این حال، ایده یک استیبل کوین ملی سوالات زیادی را ایجاد می کند. چه تأثیری بر ثبات پولی ارزهای فیات و قدرت فدرال رزرو خواهد داشت؟ آیا آنها با ارزهای دیجیتال بانک مرکزی سازگار خواهند بود؟ مردم واقعاً سیستمی را می خواهند که بانک های ایالتی پول خود را چاپ کنند آیا می خواهید به عقب برگردید؟

آزمایش وایومینگ

قانون توکن پایدار وایومینگ برای اولین بار در فوریه 2022 در جریان بحران بازار ارزهای دیجیتال معرفی شد. این لایحه توکن پایدار وایومینگ را به عنوان یک ارز مجازی تعریف می کند که نماینده و قابل تبدیل یک دلار آمریکا است که توسط ایالت وایومینگ نگهداری می شود. اساسا، ایالت ها ارز فدرال را با نسبت 1:1 با سپرده ها توکن می کنند.

کریس روثفوس، رهبر اقلیت سنای وایومینگ به کوین تلگراف گفت که چرا قانونگذاران ایالتی این همه علاقه به پروژه های توکن دیجیتال نشان داده اند.

وایومینگ باید بتواند با ارزهای دیجیتال معامله کند تا بدون ریسک پرداخت کند. توکن پایدار وایومینگ راه حلی برای این چالش است.

یک رزرو قابل توجه در بخش 2 قانون توکن های پایدار، وکلای کل ایالت را مسئول نظارت بر مرحله شروع صدور توکن می کند. اگر دادستان کل تشخیص دهد که با قوانین فدرال یا ایالتی مغایرت دارد، پروژه متوقف می شود.

این لایحه همچنین ضرب الاجل هایی را برای پروژه تعیین می کند. مدیر کمیته باید حداکثر تا 1 نوامبر 2023 گزارشی در مورد امکان سنجی توکن پایدار ارائه کند.

اخیراً: حریم خصوصی به یک اولویت تبدیل شده است و کد سایفرپانک با بالتیک هانی‌باگر

در غیر این صورت، این سند جزئیات زیادی ارائه نمی دهد. در عوض، ما یک کمیته توکن پایدار با قدرت توسعه جزئیات بیشتر ایجاد خواهیم کرد.

راه تصویب این لایحه آسان نبود. در مارس 2022، فرماندار مارک گوردون این لایحه را وتو کرد و گفت که او “متقاعد نشده” است که خزانه داری ایالت برای اجرای ایمن این پروژه آماده است.

گوردون از کمبود اطلاعات و هزینه خدمات حسابداری، توسعه بلاک چین و سایر هزینه‌های ضروری انتقاد کرد و در مورد مزایای ادعایی پروژه تردید داشت.

یک سال بعد، فرماندار از تلاش‌های قانون‌گذاران برای بهبود این سند تمجید کرد، اما ملاحظات جدیدی را نیز بیان کرد.

“اول و مهمتر از همه، هیچ طرح کلی وجود نداشت (به دلیل نبود اصطلاح بهتر، “طرح تجاری”) یا، اگر برنامه ای وجود داشت، از آن برای راهنمایی قانونگذاران در تهیه پیش نویس قانون استفاده می شد. من نمی توانستم آن را ببینم.”

در 22 مارس 2023، قانون توکن پایدار بدون امضای فرماندار گوردون به قانون تبدیل شد. گوردون پتانسیل یک توکن پایدار ایالتی را برای “افزایش شهرت وایومینگ به عنوان یک رهبر در دنیای دارایی های دیجیتال” تشخیص داد و تشخیص داد که پیشرفت های انجام شده توسط نویسندگان لایحه برای تصویب این لایحه کافی است.

عصر استیبل کوین های متعدد؟

نه فدرال رزرو ایالات متحده و نه قانونگذاران متمرکز بر رمزنگاری به طور علنی به پروژه وایومینگ واکنش نشان نداده‌اند، اما از آنجایی که دلار آمریکا استاندارد پولی ملی را فراهم می‌کند و سطح این ارز را پایین می‌آورد، تصور هرگونه واکنش مثبت با توجه به تاسیس آن سخت است. که در . اختیارات دولت فدرال

بنابراین، در اصل، پروژه‌های توکن ملی می‌توانند به اندازه ارزهای دیجیتال خصوصی با منطق ارزهای بانک مرکزی در تضاد باشند.

در عین حال، ارزش بالقوه توکن پایدار وایومینگ به شدت به همان دلار قدیمی ایالات متحده گره خورده است، بنابراین یک ارز جداگانه نیست، بلکه یک دارایی مالی منتشر شده توسط دولت است، شبیه به پول کاغذی صادر شده دولتی. قرن نوزدهم.

اسکناس 40 دلاری که توسط بانک دولتی جورجیا در سال 1855 منتشر شد. منبع: ارز سبک جنوبی

روتفوس تصریح کرد: ما ارز جدیدی منتشر نمی کنیم. توکن‌های پایدار وایومینگ، نمایندگی‌های دیجیتالی دلارهای آمریکا هستند که توسط ایالت وایومینگ به نمایندگی از دارندگان توکن به صورت امانی نگهداری می‌شوند. ما با فدرال رزرو رقابت نمی کنیم، ما فناوری را فعال می کنیم. ”

برخی از ناظران همچنان شاهد یک درگیری بالقوه بین ایالات و فدرال رزرو هستند. برنت هسو، مدیر عامل پلتفرم بازار اوراق قرضه Web3 Umee به کوین تلگراف گفت: “میان ایالت ها و دولت فدرال بر سر تلاش آنها برای انتشار استیبل کوین های خود اختلاف نظر وجود دارد. من مطمئن هستم که این اتفاق خواهد افتاد.”

با این حال، با اشاره به بحث در مورد چارچوب ملی برای استیبل کوین ها، او معتقد است که ممکن است مصالحه ای وجود داشته باشد که در آن فدرال رزرو به ایالت ها اجازه دهد تا تحت یک چارچوب خاص، استیبل کوین صادر کنند.

در همین حال، Zachary Townsend، مدیر عامل یک شرکت بیمه عمر مبتنی بر بیت کوین، گفت که مانند سال های اخیر، مفهوم استیبل کوین تقریباً برای همه سازمان های سیاسی و شرکتی باز است. ما معتقدیم که هیچ مشکل بالقوه ای در مورد استیبل کوین های ملی وجود ندارد. این نشان دهنده ابتکار پی پال است.

مجله: سوال بزرگ: قاتل ارزهای دیجیتال چیست؟

او به کوین تلگراف گفت: «انبوهی از استیبل کوین های خصوصی وجود خواهد داشت.» همانطور که می بینید، ظرف چند سال به استیبل کوین تبدیل می شوند. ”

پیتر هرتزوگ، مدیر سیاست ملی در شورای کریپتو برای نوآوری، می تواند با این موافق باشد. او به کوین تلگراف توضیح داد: «استیبل کوین‌ها در مدل‌های مختلفی عرضه می‌شوند و شامل تصمیم‌گیری‌های متفاوتی در مورد مواردی مانند وثیقه اساسی و حاکمیت هستند. برای هرتزوگ، تعجبی ندارد که کشورهایی که علاقه فعالی به ارزهای دیجیتال دارند، به آزمایش‌های جدید خود ادامه می‌دهند.

تا زمانی که چارچوب نظارتی فدرال نهایی نشود، ایالت ها احتمالاً به مداخله در ایجاد قوانینی برای تقویت نوآوری و حمایت از مصرف کنندگان ادامه خواهند داد.


نویسنده: David Attlee
منابع:
Cointelegraph | CoinDesk | U.Today

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا