اخبار ارز دیجیتال

دفاع وایومینگ از سیستم منشور بانکداری دوستدار رمزنگاری در شکایت بانک نگهبان با هیئت فدرال رزرو


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

AG بریجت هیل گفت: “وایومینگ معتقد است که این موضوع اصل دعوا را تغییر می دهد و مشروعیت و قابلیت اجرایی چارچوب قانونی ایالت را زیر سوال می برد.”

ایالت وایومینگ ایالات متحده به دنبال مداخله در دعاوی بین بانک های نگهبان و فدرال رزرو است تا از چارچوب خود دفاع کند که به برخی شرکت های رمزنگاری اجازه می دهد به عنوان بانک های دارای مجوز دولتی واجد شرایط شوند.

در یک پرونده قضایی در 10 آوریل، دادستان کل وایومینگ، بریجت هیل، اقدام به “مداخله در دفاع” از مقررات ایالتی در مورد موسسات سپرده گذاری با اهداف ویژه (SPDI) کرد. Custodia (در آن زمان به نام آوانتی شناخته می شد) اولین موسسه مالی بود که برای مجوز بانکی تحت چارچوب SPDI در اکتبر 2020 تأیید شد.

Custodia در ژوئن 2020 علیه فدرال رزرو و شعبه آن در کانزاس سیتی به دلیل تأخیر در تأیید درخواست بانک برای یک حساب اصلی که توانایی مؤسسه را برای انجام نقل و انتقال پول بین‌المللی و سایر وظایف تسهیل می‌کند، شکایت کرد. در ژانویه 2023، فدرال رزرو به طور رسمی درخواست بانک را رد کرد و گفت که “با عناصر مورد نیاز طبق قانون مغایرت دارد.”

” [report] فدرال رزرو کانزاس سیتی، مشروط به توضیح اینکه دیدگاه کاستودیا مبنی بر اینکه قوانین و مقررات SPDI وایومینگ ناکافی تلقی می شود، تا حدی مسئول انکار کاستودیا است. وایومینگ بر این باور است که این موضوع اصل دعوا را تغییر می دهد و مشروعیت و قابل اجرا بودن چارچوب قانونی ایالت را زیر سوال می برد.

Custodia در ژوئن 2022 شکایت کرد، اما فدرال رزرو در ماه مارس گزارشی را منتشر کرد و بانک مرکزی نگرانی‌هایی را در مورد Custodia مطرح کرد. ناتان میلر، سخنگوی کاستودیا در آن زمان به کوین تلگراف گفت که تصمیم فدرال رزرو نمونه ای از “کوته بینی و ناتوانی در انطباق با بازارهای در حال تغییر” است.

به عنوان بخشی از نگرانی‌های وایومینگ، هیل ادعاهای فدرال رزرو را رد کرد که حاکی از آن است که متولیان امر شبیه مؤسسات بیمه نشده هستند که «به دنبال مشارکت در چندین طرح پرخطر در یک صنعت پرخطر هستند.» دادستان کل گفت که اداره بانکداری وایومینگ دستورالعمل‌هایی را درباره الزامات سرمایه صادر کرده است. برای SPDI ایالتی

“[The Fed has] همچنین به بانک‌های دارای مجوز دولتی «قدیمی» مانند BNY Mellon اجازه می‌دهد تا تقریباً در همان فعالیت‌های مدیریت دارایی‌های دیجیتالی شرکت کنند که SPDI وایومینگ به دنبال مشارکت در آن است، در حالی که بانک‌های دارای مجوز دولتی «جدید» «بی توجهی وایومینگ به حق خود برای صدور مجوز به مؤسسات سپرده‌گذاری در یک سیستم بانکی دو لایه حداقل تا حدی نشانه‌ای است که بانک‌های دارای مجوز وایومینگ در این دسته هستند.”

مربوط: لایحه کلید خصوصی وایومینگ به تهدیدهای فزاینده علیه حقوق و دارایی ها می پردازد

یک نبرد حقوقی می تواند لحظه ای برای تصمیم گیری باشد که چگونه موسسات مالی ایالات متحده که به دنبال ارائه خدمات نگهبانی ارزهای دیجیتال هستند می توانند تحت سیستم های فدرال یا ایالتی مجوز دریافت کنند. BNY Mellon پلتفرم حضانت دیجیتال خود را در اکتبر 2022 راه اندازی خواهد کرد. این اولین مورد در نوع خود برای یک موسسه مالی بزرگ ایالات متحده است. مقام پولی همچنین منشور Paxos، Protego و Anchorage را به عنوان بانک های امانی دولتی در سال 2021 تصویب کرده است.

مجله: خطرات قانونی درگیر شدن با DAOنویسنده: Turner Wright

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا