🚨 اخبار ارز دیجیتال

اعتصاب انجمن نویسندگان با توافقنامه موقت تایید شده و مذاکرات مهم هوش مصنوعی پایان می یابد

اعتصاب اتحادیه نویسندگان پس از پنج ماه تظاهرات، با توافقی آزمایشی با شرایط جدید، از جمله مذاکرات بر سر استفاده از هوش مصنوعی، به پایان رسید.

اعتصاب انجمن نویسندگان آمریکا (WGA) پس از تایید رهبران توافقنامه آزمایشی با استودیوهای سرگرمی هالیوود که شامل تعهد صنعت به هوش مصنوعی (AI) نیز می شود، رسماً پایان می یابد.

ددلاین گزارش داد که این اعتصاب که در ۲ می ۲۰۲۳ آغاز شد، در روز چهارشنبه ۲۷ سپتامبر ۲۰۲۳ در ساعت ۱۲:۰۱ صبح به وقت اقیانوس آرام، تقریباً پنج ماه بعد، پایان یافته است.

یکی از نکات اصلی WGA، علاوه بر دستمزدهای بالاتر و قراردادهای منصفانه تر، در مورد شیوه ها و اجرای هوش مصنوعی بود.

در ماه اوت، استودیوهای هالیوود یادداشتی را با پیشنهادهایی در مورد استفاده از هوش مصنوعی به نویسندگان و بازیگران برجسته ارسال کردند، اما برای هر دو صنف کافی نبود.

مقاماتی که با توافق آزمایشی با WGA موافقت کردند شرایط را به شرح زیر توضیح دادند:

“هوش مصنوعی نمی تواند آثار ادبی بنویسد یا بازنویسی کند. آثار تولید شده توسط هوش مصنوعی منبع در نظر گرفته نمی شوند.”

طبق Deadline، این بدان معناست که نمی توان از مطالب تولید شده توسط هوش مصنوعی برای “بی اعتبار کردن” یک نویسنده استفاده کرد. در این توافقنامه همچنین آمده است:

«به شرطی که شرکت رضایت دهد و نویسنده با خط‌مشی‌های قابل‌اجرای شرکت مطابقت داشته باشد، نویسنده ممکن است انتخاب کند که از هوش مصنوعی هنگام انجام خدمات نوشتن استفاده کند؛ ممکن است نیازی به استفاده از نرم‌افزار هوش مصنوعی (مانند ChatGPT) نداشته باشد.»

الن استاتزمن، یکی از مدیران WGA، قبل از اعتصاب گفت که شرایط هوش مصنوعی شرایطی است که استودیوها از مذاکره قبل از اعتصاب خودداری کردند.

مربوط: قاضی ایالات متحده به نفع نبوغ انسانی حکم می‌دهد و حق تکثیر هنر هوش مصنوعی را رد می‌کند

علاوه بر این، شرکت ها باید هنگام ارائه محتوای تولید شده توسط هوش مصنوعی به آنها یا گنجاندن آن در پروژه های خود، با نویسندگان شفاف باشند. WGA می گوید که “این حق را برای خود محفوظ می دارد که ادعا کند سوء استفاده از اثر یک نویسنده برای آموزش یک هوش مصنوعی توسط MBA یا قوانین دیگر ممنوع است.”

آخرین توافق بر WGA، یکی از دو اتحادیه سرگرمی در اعتصاب تأثیر می گذارد. یکی دیگر از اتحادیه های اعتصابی، SAG-AFTRA، نماینده بازیگران و دیگر «متخصصان رسانه» است. این اتحادیه در ۱۴ جولای ۲۰۲۳ به WGA پیوست و همچنان در اعتصاب است.

هوش مصنوعی یکی از اجزای کلیدی است که SAG-AFTRA نیز برای آن مبارزه می کند. پیشنهاد هوش مصنوعی استودیو اسکن بازیگران پس‌زمینه بود، اما در این صورت، شما فقط برای یک روز دستمزد دریافت می‌کنید. سپس مالکیت کامل اسکن ها، تصاویر و تشابه های خود را به شرکت می دهید.

مجله: “هوش مصنوعی صنعت را کشت”: رئیس EasyTranslate در مورد سازگاری با تغییرات صحبت می کند

نویسنده: Savannah Fortis
منابع:
Cointelegraph | CoinDesk | U.Today

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا