اخبار ارز دیجیتال

آیا طرح بایدن برای مالیات بر استخراج کریپتو، انتشار گازهای گلخانه ای را کاهش می دهد؟ منتقدان می گویند نه


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

این مالیات که با هدف کاهش انتشار گازهای گلخانه‌ای، قبض‌های برق و آلودگی محیط‌زیست محلی انجام می‌شود، مورد استقبال جامعه ارزهای دیجیتال قرار نگرفته است.

اگر بودجه سال ۲۰۲۴ رئیس جمهور جو بایدن توسط کنگره تصویب شود، ماینرهای ارزهای دیجیتال مستقر در ایالات متحده ممکن است با مالیاتی معادل ۳۰ درصد از برق مصرفی خود مواجه شوند. کاهش انتشار گازهای گلخانه ای جهانی و قیمت انرژی.

استخراج ارز رمزنگاری شده فرآیندی است با منابع فشرده تلاش برای حل معادلات پیچیده‌تر برای ایجاد بلوک‌های جدید که می‌توانند تأیید شوند و به زنجیره بلوک اضافه شوند.

به گزارش ورلدومتر، این فرآیند مقدار قابل توجهی انرژی مصرف می کند. مصرف انرژی جهانی استخراج بیت کوین (BTC) حدود ۰.۵۹ درصد از انرژی مصرفی جهان تخمین زده می شود که تقریباً مشابه مصرف انرژی مالزی است.

شورای مشاوران اقتصادی بایدن (CEA) استدلال کرد که این مالیات که مالیات غیر مستقیم انرژی استخراج دارایی دیجیتال (DAME) نامیده می‌شود، شرکت‌ها را تشویق می‌کند تا آسیب‌هایی را که به جامعه وارد می‌کنند در نظر بگیرند.

هدف اصلی مالیات DAME که تخمین زده می‌شود در طی ۱۰ سال ۳.۵ میلیارد دلار درآمد داشته باشد، اطمینان از پرداخت سهم منصفانه از هزینه‌های تحمیل شده به جوامع و محیط‌زیست توسط cryptominers است.

مالیات بر مصرف الکتریسیته به ماینرهای ارزهای دیجیتال انگیزه مالی برای کاهش مصرف انرژی خود می دهد، که از نظر تئوری می تواند کمتر از ۲۰ درصد در ایالات متحده باشد، زیرا تولید برق چنین درصد زیادی از ردپای کربن ما را تشکیل می دهد. انتشار گازهای گلخانه ای باید کاهش یابد.

این ایده شبیه به ایده پشت مالیات کربن است. هدف از مالیات کربن جلوگیری از انتشار گازهای گلخانه ای با وادار کردن آنها به پرداخت هزینه اجتماعی کامل انتشار گازهای گلخانه ای پس از در نظر گرفتن هزینه های مرتبط با آلودگی است.

نشت

با این حال، مخالفان این مالیات استدلال می‌کنند که این مالیات تنها معدنچیان را به خارج از ساحل، به کشورهایی با مالیات کمتر و مقررات زیست‌محیطی سخت‌گیرانه‌تر هدایت می‌کند و همچنان مقادیر زیادی دی اکسید کربن منتشر می‌کند. این وضعیت به عنوان “نشت کربن” شناخته می شود و انتشار گازهای گلخانه ای به جای کاهش کلی، به سادگی از یک مکان به مکان دیگر منتقل می شود.

همانطور که نیک کارتر، یکی از بنیانگذاران Coin Metrics اشاره می کند، این کشورها ممکن است سهم بسیار کمتری از انرژی خود را از منابع تجدید پذیر داشته باشند، بنابراین انتقال استخراج کنندگان ارزهای دیجیتال به خارج از ساحل ممکن است انتشار گازهای گلخانه ای افزایش یابد.

کارتر به انتقاد از این سیاست انتقاد کرده و ادعا کرده است که برخلاف آنچه دولت بایدن پیشنهاد می کند، درآمدهای مالیاتی را کاهش می دهد، انتشار کربن را افزایش می دهد و «مخالفان ژئوپلیتیکی» را قدرتمند می کند.

CEA در پست وبلاگ خود گفت: “نگرانی هایی وجود دارد که رمزنگاری ممکن است به خارج از کشور مهاجرت کند، مانند مناطق کثیف تر تولید کننده انرژی”، اگرچه سایر کشورها نیز برای محدود کردن رمزنگاری اقدام کرده اند.

جاشوا آرچر، رهبر پروژه بیت کوین برای گروه زیست محیطی Greenpeace USA، به کوین تلگراف گفت که مقررات و مالیات هایی که مانع استخراج کریپتو می شوند می توانند هر کجا که ماینرهای کریپتو بروند ایجاد شوند. مکانیسم های اجماع کار

گروه اقدام اقلیمی از بیت کوین خواسته است تا به عنوان بخشی از کمپین جاری “تغییر کد، نه آب و هوا” که اوایل سال گذشته آغاز شد، به مکانیزم اثبات سهام حرکت کند.

چین، یکی از کشورهای ذکر شده توسط CEA، استخراج ارزهای دیجیتال را در سال ۲۰۲۱ به دلیل نگرانی در مورد مصرف انرژی و اثرات زیست محیطی ممنوع کرده است. با این حال، تحقیقات در مورد تأثیر این ممنوعیت نشان می‌دهد که فعالیت‌ها تنها به سمت کشورهایی رفته است که از انرژی‌های تجدیدپذیر بسیار کمتری استفاده می‌کنند و در واقع انتشار جهانی را افزایش می‌دهند.

CEA همچنین استدلال کرد که استفاده از انرژی استخراج‌کنندگان ارزهای دیجیتال، هزینه‌های سایر مصرف‌کنندگان را افزایش می‌دهد و اتکای کلی به «منابع انرژی کثیف‌تر» را افزایش می‌دهد.

در حالی که این امر بر اساس تئوری اقتصادی منطقی است، اما احتمالاً از یک نکته مهم در صنعت استخراج کریپتو و تأثیر آن بر بازار برق ایالات متحده نادیده گرفته می‌شود، زیرا افزایش تقاضا در بازار منجر به قیمت‌های بالاتر می‌شود. ماهیتی وجود دارد.

“زیبایی بیت کوین”

فرد تیل، مدیر عامل ماینر بیت کوین هلدینگ دیجیتال ماراتون، به کوین تلگراف گفت: «زیبایی استخراج بیت کوین در این است که به طور طبیعی تولید انرژی های تجدیدپذیر را تسهیل می کند.» مزرعه برنج.

تیل گفت: «در بسیاری از موارد، منابع انرژی سبز مانند مزارع خورشیدی یا بادی تنها زمانی قابل دوام هستند که تقاضای ثابتی در طول تولید آن انرژی وجود داشته باشد.» و افزود: مزرعه برنج.

“در حالی که بیشتر تقاضاهای انرژی مصرف کنندگان در نوسان است، ماینرها به عنوان مصرف کنندگان انرژی بار پایه ثابت عمل می کنند. آنها به تثبیت شبکه کمک می کنند و پروژه های جدید انرژی سبز را از نظر مالی قابل دوام می کنند. افزایش می یابد.”

تیل گفت در حالی که استخراج بیت کوین تولید انرژی تجدیدپذیر را ارتقا می دهد، استخراج کنندگان بیت کوین در ایالات متحده نیز به سمت منابع انرژی تجدید پذیر جذب می شوند. زیرا انرژی مازادی که تولید می‌کنند و نمی‌توانند دوباره به شبکه برگردانند، از ارزان‌ترین انرژی‌های موجود است.در ایالات متحده

تیل افزود که اگر این انرژی مازاد توسط شرکت های استخراج بیت کوین استفاده نشود، مصرف کنندگان نمی توانند از آن استفاده کنند و هدر می رود.

تیل خاطرنشان کرد که روابط سودمند متقابل بین تولیدکنندگان انرژی های تجدیدپذیر و استخراج کنندگان بیت کوین در حال حاضر به انتقال به منابع پایدارتر برق کمک می کند، شورای استخراج بیت کوین (BMC) به آخرین تحقیقات اشاره کرد.

بر اساس یافته های این مطالعه، BMC تخمین زد که ۵۸.۹ درصد از برق مصرفی در استخراج بیت کوین تا سه ماهه چهارم سال ۲۰۲۲ توسط منابع انرژی تجدیدپذیر تولید شده است.

AI Eye: “بزرگترین جهش تا کنون” در هوش مصنوعی، ابزارهای جدید و جالب، هوش مصنوعی یک DAO واقعی است

تیل همچنین از مالیات DAME به شدت انتقاد کرد و استدلال کرد که “این حمله به یک صنعت خاص است، نه یک روش خاص یا منبع سوخت.”

اگر دولت بایدن واقعاً می‌خواست انتشار گازهای گلخانه‌ای جهانی را کاهش دهد، به جای هدف قرار دادن خودسرانه صنایع خاصی که از برق استفاده می‌کنند، روش تولید برق را هدف قرار می‌داد.

او گفت که این پیشنهاد «در نظر دارد استخراج‌کنندگان بیت‌کوین را از کار بیاندازد» و نتیجه گرفت که «قیمت انرژی را برای مصرف‌کنندگان افزایش می‌دهد و قابلیت توسعه انرژی‌های تجدیدپذیر در ایالات متحده را کاهش می‌دهد».

“یا دولت کاملاً اشتباه است، یا این مالیات پیشنهادی فقط اقدامی برای خرابکاری در این صنعت به دلایل سیاسی است، زیرا به نفع مردم، شبکه انرژی یا محیط زیست نیست.”

این پیشنهاد در میان صداهایی مطرح می‌شود که می‌گویند فقدان وضوح نظارتی ایالات متحده و دسترسی به خدمات بانکی، صنعت کریپتو را از بین می‌برد و اگر مالیات DAME توسط کنگره تصویب شود، از تابوت خارج خواهد شد. ممکن است یک میخ باشد.نویسنده: Luke Huigsloot

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا