اخبار ارز دیجیتال

Wormhole انتقال های USDC بومی چهار شبکه بلاک چین را ادغام می کند

Wormhole با پروتکل انتقال زنجیره ای Circle یکپارچه شده است و به USDC اجازه می دهد بین اتریوم، Avalanche، Arbitrum و Optimism ارسال شود.

طبق اعلامیه 20 سپتامبر، Wormhole پروتکل انتقال زنجیره‌ای متقابل Circle (CCTP) را ادغام می‌کند تا امکان انتقال کوین USDC (USDC) بین اتریوم، Avalanche، Arbitrum و Optimism از طریق پل‌های مبتنی بر Wormhole را فراهم کند. من این کار را انجام دادم.

این ویژگی جدید از طریق Portal Bridge برای کاربران نهایی در دسترس است و توسعه دهندگان می توانند با استفاده از Wormhole Connect آن را در برنامه های خود ادغام کنند.

پورتال USDC Bridge.منبع: پورتال

تیم Wormhole ادعا کرد که ادغام جدید مشکلات نقدینگی و سردرگمی کاربران را کاهش می دهد. این گزارش می‌گوید: «با این زنجیره‌های جدید و در حال ظهور، ممکن است نسخه‌های متعددی از توکن‌های USDC پل‌شده وجود داشته باشد که منجر به نقدینگی پراکنده، قیمت‌های پایین‌تر و هزینه‌های پایین‌تر هم برای کاربران و هم برای توسعه‌دهندگان شود.» این می‌تواند برای مردم گیج‌کننده باشد. CCTP می‌گوید با «ایجاد یک USDC زنجیره‌ای متقاطع بومی که می‌تواند در زنجیره‌های متصل نوشته و ضرب شود» به حل این مشکل کمک می‌کند.

زمانی که Circle برای اولین بار USDC را منتشر کرد، فقط در اتریوم در دسترس بود. اگر کاربر می خواست USDC را به زنجیره دیگری منتقل کند، باید از یک پل برای قفل کردن USDC بومی در اتریوم و ایجاد نسخه مشتق شده در زنجیره دیگر استفاده می کرد. با این حال، چندین پروتکل پل با استفاده از نسخه های مشتق شده مختلف USDC می تواند باعث سردرگمی کاربران نهایی شود.

در سال 2021، Circle یک استیبل کوین را در دومین زنجیره خود، Stellar راه اندازی کرد. از آن زمان به بعد، به راه‌اندازی زنجیره‌های اضافی ادامه داد و تعداد شبکه‌های سازگار را تا 20 سپتامبر به 14 رساند.

با این حال، برای اینکه کاربران بتوانند USDC بومی را از یک شبکه به شبکه دیگر منتقل کنند، باید سکه‌ها را به حساب شریک Circle واریز می‌کردند و سپس از آن حساب برای برداشت سکه‌ها به شبکه دیگر استفاده می‌کردند. این پیچیدگی تا حدی دلیلی بود که بسیاری از کاربران به استفاده از نسخه بریج سکه به جای نسخه بومی ادامه دادند.

مربوط: تحلیلگر: تجزیه استیبل کوین USDC و DAI را بیش از دیگران با مشکل مواجه کرد

در 26 آوریل، Circle CCTP، مجموعه ای از قراردادهای هوشمند و رابط های برنامه نویسی کاربردی (API) را راه اندازی کرد. CCTP را می توان برای نوشتن USDC بر روی یک زنجیره و برش مجدد آن در زنجیره دیگر بدون واریز توسط کاربر استفاده کرد. حساب شریک حلقه.

در شروع CCTP، فقط انتقال بین اتریوم و Avalanche و بالعکس مجاز بود. از آن زمان برای پشتیبانی از شبکه های Optimism و Arbitrum نیز گسترش یافته است. طبق اسناد پروتکل، Circle قصد دارد در سال 2023 شبکه های بیشتری را اضافه کند.

اعلامیه 20 سپتامبر بیان می‌کند که CCTP در رابط Wormhole Bridge یکپارچه شده است، و به کاربران Wormhole اجازه می‌دهد تا USDC بومی را بین زنجیره‌های پشتیبانی شده از CCTP برای اولین بار انتقال دهند. این شبکه ها در حال حاضر شامل اتریوم، Optimism، Avalanche و Arbitrum هستند.

Wormhole تنها پلی نیست که CCTP را پیاده سازی کرده یا قصد دارد با آن ادغام شود. Wanchan عملکرد مشابهی را ارائه می‌کند، و اعلامیه Circle در 26 آوریل می‌گوید Celer، Hyperlane، LayerZero و LI.FI نیز قصد دارند به زودی آن را پیاده‌سازی کنند.

نویسنده: Tom Blackstone
منابع:
Cointelegraph | CoinDesk | U.Today

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا