اخبار ارز دیجیتال

هکرهای کرم چاله ۴۶ میلیون دلار دیگر از وجوه دزدیده شده را جابجا کردند


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

به نظر می رسد که بهره برداران کرم چاله به دنبال فرصت های آربیتراژ در دارایی های متصل به اتریوم هستند.

ارز دیجیتال مورد سوء استفاده از یکی از بزرگترین سوء استفاده های صنعت دوباره به حرکت درآمده است و داده های زنجیره ای نشان می دهد که ۴۶ میلیون دلار اضافی وجوه سرقت شده از کیف پول هکرها خارج شده است.

حمله کرم چاله به سومین هک بزرگ رمزنگاری در سال ۲۰۲۲ تبدیل شد که نتیجه بهره برداری از پل توکن کرم چاله در فوریه ۲۰۲۲ بود. تقریباً ۳۲۱ میلیون دلار ETH پیچیده شده (wETH) به سرقت رفت.

به گفته شرکت امنیتی بلاک چین PeckShield، یک کیف پول مرتبط با هکرها دوباره فعال شده است و دارایی های رمزنگاری شده به ارزش ۴۶ میلیون دلار را منتقل می کند.

این شامل تقریباً ۲۴,۴۰۰ توکن استیکینگ اتریوم با لیدو فاینانس (wstETH) به ارزش تقریبی ۴۱.۴ میلیون دلار و ۳۰۰۰ توکن استینگ Rocket Pool Ethereum (rETH) به ارزش تقریبی ۵ میلیون دلار است. به MakerDAO منتقل شد.

طبق گفته PeckShield، دارایی ها به مبلغ ۱۶.۶ میلیون DAI معامله شده است، بنابراین هکرها احتمالاً به دنبال فرصت های سود یا آربیتراژ در غارت سرقت شده خود هستند.

پس از آن از استیبل کوین MakerDAO برای خرید ۹۷۵۰ اتریوم با قیمت تقریباً ۱۵۳۷ دلار و ۱۰۰۰ stETH استفاده شد. سپس اینها به ۹۷۰۰ wstETH پیچیده شدند.

۱۰ فوریه، کارآگاه زنجیره ای مشاهده شده این که هکرها در حال «خرید دیپ» بودند.

با این حال، قیمت اتریوم در چند ساعت گذشته زیر این سطح بوده است. بر اساس گزارش CoinGecko، در زمان نگارش این مقاله، ETH با ۲.۶ درصد کاهش به ۱۵۰۵ دلار رسید.

در زمان حرکت، قیمت stETH از اتریوم جدا شد و به ۱۵۷۰ دلار رسید. در حال حاضر با قیمت ۱۵۴۱ دلار معامله می شود که ۲.۴ درصد بالاتر از ETH است. علاوه بر این، wstETH نیز بدون تثبیت و به ۱۶۷۶ دلار صعود کرد، ۱۱.۳ درصد بالاتر از دارایی پایه.

مربوط: زیان ناشی از بهره برداری از ارزهای دیجیتال در ژانویه تقریباً ۹۳ درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل کاهش یافت.

آخرین انتقال وجه تنها چند هفته پس از آن صورت گرفت که هکرها ۱۵۵ میلیون دلار دیگر اتریوم را در ۲۴ ژانویه به یک صرافی غیرمتمرکز منتقل کردند.

۹۵۶۳۰ ETH به OpenOcean DEX فرستاده شد و متعاقباً به دارایی های ETH peg، از جمله stETH و wstETH Lido تبدیل شد.



نویسنده: Martin Young

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا