🚨 اخبار ارز دیجیتال

راه اندازی توکن Worldcoin واکنش Vitalik Buterin را افزایش می دهد


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

بنیانگذار اتریوم پاسخی طولانی به راه اندازی سیستم تأیید هویت غیرمتمرکز Worldcoin منتشر کرده است.

ویتالیک بوترین، یکی از بنیانگذاران شبکه اتریوم، مقاله ای طولانی را منتشر کرده است که در آن نظرات خود را در مورد سیستم تأیید هویت Worldcoin که اخیراً راه اندازی شده است، ارائه کرده است.

در ۲۴ جولای، بوترین واکنش خود را به Worldcoin که در همان روز راه اندازی شد، توییت کرد.

در مقاله خود، آقای بوترین به Worldcoin و مفهوم بزرگتر که اثبات انسانیت است که در انتشار توکن Worldcoin مورد بحث قرار گرفت، به همراه توضیحاتی درباره Worldcoin و نحوه برنامه ریزی آن اشاره کرد. ”

Worldcoin، همراه با سایر راه حل های ID مشابه مانند Proof of Humanity، BrightID، Idenam و Circles، معتقدند که با پیشرفت هوش مصنوعی (AI)، تشخیص انسان و ماشین دشوارتر خواهد شد.

اکثر این سیستم‌ها که نوعی توکن را عرضه می‌کنند، مانند Worldcoin، همچنین معتقدند که نوعی درآمد پایه جهانی (UBI) ضروری است زیرا مفید بودن انسان توسط ربات‌ها به خطر می‌افتد.

بوترین می نویسد که این عوامل با هم ترکیب می شوند تا نیاز به شناسایی دیجیتالی انسان را تحریک کنند. او استدلال می کند که سیستم تأیید هویت در حل «مشکل ضد هرزنامه و ضد قدرت» ارزش دارد.

مربوط: سم آلتمن، مدیر عامل OpenAI در جلسه استماع “تاریخی” سنا درباره ایمنی هوش مصنوعی شهادت داد

بنیانگذار اتریوم همچنین تاکید می‌کند که اگر سیستم‌هایی مانند Worldcoin به غیرمتمرکز بودن آن‌طور که وعده داده شده ادامه دهند، از «اتکا به مقامات متمرکز» اجتناب خواهند کرد و کمترین مقدار اطلاعات ممکن را در معرض دید قرار خواهند داد.

“اگر هویت ها حل نشود، حکومت غیرمتمرکز… در برابر بازیگران بسیار ثروتمند، از جمله دولت های متخاصم آسیب پذیر می شود.”

بوترین همچنین به نگرانی‌های عمده‌ای که در مورد چنین راه‌حلی وجود دارد، پرداخت و آن را در چهار نکته اصلی خلاصه کرد: حریم خصوصی، دسترسی، تمرکز در بنیاد Worldcoin و امنیت.

در ۲۷ ژوئن، Worldcoin نگرانی‌های جزئی داشت، اما به سرعت آن‌ها را پس از هزاران استقرار Safe در Optimism که باعث گمانه‌زنی درباره حمله شد، آشکار کرد.

توسعه‌دهنده استیو داک، که روی سرویس خود شبکه برای ایجاد، اعتبارسنجی و لغو گواهی‌های داخلی و خارجی، سرویس احراز هویت اتریوم (EAS) کار می‌کند، گفت که در پست بوترین اظهار داشت که سیستمی مانند Worldcoin می‌تواند مکمل EAS باشد.

در خاتمه، بوترین گفت که در حال حاضر “هیچ شکل ایده آلی برای اثبات هویت وجود ندارد” و او در حال حاضر سه رویکرد متفاوت برای این مشکل را متصور است که ممکن است با یکدیگر ترکیب شوند.

او خواستار پاسخگویی جامعه در فرآیندهای مربوط به حسابرسی و کنترل و تعادل شد. در حالی که او می گوید به افرادی که کارشان طراحی و پیاده سازی چنین سیستم هایی است حسادت نمی کند، اما حرف او ساده است.

«جهانی بدون مدرک هویت احتمالاً جهانی است که توسط راه حل های هویت متمرکز، پول، جوامع بسته کوچک یا ترکیبی از هر سه اداره می شود.»

از ۱۴ ژوئیه، یک هفته قبل از راه اندازی سیستم، ثبت نام های Worldcoin در کمتر از نیمی از زمانی که برای رسیدن به اولین میلیون طول کشید، از ۲ میلیون نفر گذشت.

مجله: توکن کردن حقوق موسیقی به عنوان NFT می تواند به تیلور سویفت بعدی کمک کندنویسنده: Savannah Fortis

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا