اخبار ارز دیجیتال

ورلد کوین با وجود انتقادات، بیش از ۹۰۰۰ کاربر را در یک روز در آرژانتین ثبت کرد

پروژه اسکن عنبیه شاهد افزایش ثبت نام در آرژانتین بود و به طور میانگین هر ۹ ثانیه یک کاربر ثبت شد.

پروژه Worldcoin ID انسانی در ماه آگوست با ثبت بیش از ۹۵۰۰ کاربر در یک روز در آرژانتین، رکورد ثبت یک روزه را ثبت کرد. بر اساس اعلامیه ۳۱ آگوست این پروژه، تسهیلگران برای انجام این کار، شرکت کنندگان را به طور متوسط ​​کمتر از ۹ ثانیه برای هر نفر سوار کردند.

طبق وب سایت پروژه، تسهیلگران Worldcoin در ۳۸ مکان مختلف در آرژانتین وجود دارد. بیشتر مکان ها در پایتخت، بوینس آیرس هستند.

Worldcoin یک پروژه مبتنی بر بلاک چین است که به افراد اجازه می دهد با اسکن عنبیه خود ثابت کنند که انسان هستند. هنگامی که کاربران انسانیت خود را ثابت کردند، یک “شناسه جهانی” به آنها داده می شود که می تواند در برنامه های آینده ادغام شود تا ثابت شود آنها ربات یا برنامه های هوش مصنوعی نیستند. این پروژه توسط سام آلتمن، یکی از بنیانگذاران OpenAI، پایه گذاری شد. او استدلال کرد که آینده نیازمند هویت انسانی است زیرا برنامه‌های هوش مصنوعی پیچیده‌تر و غیرقابل تشخیص از انسان‌ها می‌شوند.

Worldcoin در ۲۵ جولای راه اندازی شد و بلافاصله با انتقاد طرفداران حفظ حریم خصوصی داده ها مواجه شد. منتقدان استدلال می‌کردند که بیش از حد متمرکز، داده‌های بیومتریک کاربران به راحتی می‌تواند به بیرون درز کند و پیامدهای منفی برای کاربران به همراه داشته باشد.

در پستی در ۳۱ آگوست، تیم مدعی شد که علیرغم اختلاف نظر، بسیاری از آرژانتینی ها به هر حال برای ID جهانی ثبت نام می کنند. تقاضا برای احراز هویت جهانی به طور قابل توجهی در کشورهای سراسر جهان افزایش یافته است. [after launch]” آنها گفتند. این “تا اوت ادامه داشت، زمانی که ۹.۵ میلیون آرژانتینی شناسه جهانی خود را در یک روز تایید کردند.”

این پست همچنین خاطرنشان می‌کند که افزایش ثبت‌نام‌ها، اپلیکیشن Worldcoin را به طور موقت به برنامه شماره یک در اپ استور آرژانتین تبدیل کرده است.

مربوط: حامی بیت کوین خاویر میلی بیشترین آرا را در انتخابات مقدماتی آرژانتین به دست آورد

Worldcoin پس از ثبت نام، سکه بومی خود، WLD را به کاربران جدید ارائه می دهد. در حال حاضر، پاداش ثبت نام ۲۵ WLD است که معادل تقریباً ۱۰۲۳۹.۴۸ پزو آرژانتین (ARS) یا ۲۹.۲۵ دلار در بازار آزاد است. طبق داده‌های هزینه زندگی از وب‌سایت مسافرتی Expatistan، این برای خرید دو وعده غذایی از «منوی اصلی ناهار» در مناطق تجاری شهرهای بزرگ آرژانتین کافی است. این سکه در روز انتشار به بالاترین حد خود رسید، با پاداش ۲۵ WLD به ارزش تقریبی ۲۳۷۹۱ ARS یا ۶۸ دلار.

این پروژه ادعا می کند که “کاملاً با تمام قوانین و مقررات مربوط به جمع آوری و انتقال داده های بیومتریک مطابقت دارد.” در پاسخ به این انتقادات، دولت آرژانتین تحقیقاتی را در مورد اقدامات حفظ حریم خصوصی WorldCoin آغاز کرد. Worldcoin نیز در کنیا به حالت تعلیق درآمده است و تیم Worldcoin با نامه‌ای پاسخ داد که مدعی شد با تمام قوانین حفظ حریم خصوصی در کشور مطابقت دارد.نویسنده: Tom Blackstone

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا