اخبار ارز دیجیتال

Worldcoin توکنی را راه اندازی می کند که انسان ها را از ربات ها متمایز می کند


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

این پروژه یک راه غیرمتمرکز و خصوصی برای تأیید هویت انسان به صورت آنلاین در میان ظهور فناوری هوش مصنوعی فراهم می کند.

Worldcoin (WLD)، پروژه ای که بخشی از آن توسط سام آلمن، مدیر عامل OpenAI تأسیس شد، یک توکن را برای استفاده در اکوسیستم پروژه در ۲۴ جولای راه اندازی کرد.

این پروژه تا سیلیکون ولی به ایجاد اختلاف نظر در صنعت کریپتو ادامه داد و برخی جاه طلبی پروژه را تحسین کردند و برخی دیگر آن را “وحشتناک” و “دیستوپیایی” نامیدند. با وجود این نظرات، این پروژه همچنان به دنبال اهداف خود برای حل نابرابری درآمد و تأیید هویت آنلاین است.

این پروژه برای اولین بار در ۱۴ مارس با لیست انتظار کیت توسعه نرم افزار (SDK) راه اندازی شد. به گفته این تیم، World ID به عنوان یک پاسپورت دیجیتال جهانی عمل می کند که کاربران می توانند در تلفن همراه خود ذخیره کنند. این پروژه همچنین ادعا می کند که بدون ارائه اطلاعات شناسایی مانند شماره تلفن به وب سایت های مختلف، مدرکی ارائه می دهد که ID جهانی یک ربات نیست.

در ۸ می، این پروژه یک کیف پول رمزنگاری بدون گاز برای انسان های احراز هویت شده منتشر کرد. این به کاربران اجازه می دهد با ثبت نام برای شناسه جهانی بدون گاز سفر کنند و از آنها می خواهد شماره تلفن یا اسکن عنبیه را وارد کنند.

به گفته توسعه‌دهنده، این پروژه هیچ داده‌ای را که کاربر ارائه می‌کند ذخیره نمی‌کند. اثبات دانش صفر را برای تأیید انسان بودن کاربر ایجاد می‌کند، اما داده‌های مورد استفاده برای ایجاد این اثبات را آشکار نمی‌کند.

پیش از راه اندازی، صرافی ارزهای دیجیتال بایننس اعلام کرده است که این توکن را در پلتفرم خود فهرست می کند.

در همین حال، شرکت امنیتی بلاک چین PeckShield شناسایی شده این بدان معناست که توکن جعلی Worldcoin قبلاً کشش تاخیر را انجام داده است.

بسیاری از مردم از این پروژه حمایت کرده اند، اما اعضای مختلف جامعه نیز با این ایده مخالفت کرده اند.جک دورسی، مدیر عامل سابق توییتر و مدافع بیت کوین توییت کرد “به هیچ وجه یک شرکت یا یک ملت نباید مالک بخشی از سیستم مالی جهانی باشد.”

مربوط: سم آلتمن، مدیر عامل OpenAI در جلسه استماع “تاریخی” سنا درباره ایمنی هوش مصنوعی شهادت داد

این پروژه همچنین بیش از ۲ میلیون ثبت نام برای پروژه ID جهانی در ۱۴ جولای ثبت کرد. در طول راه اندازی توکن، آلتمن توییت کرد که می خواهد این تعداد را به ۲ میلیارد برساند.

سام آلتمن می خواهد تعداد کاربران را به ۲ میلیارد برساند.منبع: توییتر

در ۲۵ می، این پروژه ۱۱۵ میلیون دلار را برای پشتیبانی از یک سیستم هویت غیرمتمرکز و کیف پول رمزنگاری به نام World App تضمین کرد. آن تیم “راه حل غیرمتمرکز حفظ حریم خصوصی” را پیشنهاد کرد که از ظهور فناوری هوش مصنوعی برای ارائه بشریت به صورت آنلاین استفاده می کند و به افراد امکان می دهد هویت خود را کنترل کنند.

مجله: در اینجا نحوه تعامل ZK Ethereum آمده استنویسنده: Ezra Reguerra

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا