🚨 اخبار ارز دیجیتال

راه اندازی Worldcoin نظرات را تقسیم می کند – انجمن کریپتو یک سخنرانی دارد


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

«چه مشکلی ممکن است پیش بیاید؟» پروتکل هویت غیرمتمرکز Worldcoin راه‌اندازی شد و بازخورد متفاوتی از جامعه ارزهای دیجیتال دریافت کرد.

راه اندازی پلتفرم گذرنامه دیجیتال مبتنی بر بلاک چین، Worldcoin تأثیر قطبی بر جامعه ارزهای دیجیتال داشته است و سؤالاتی را در مورد تمرکز، حریم خصوصی و امنیت آن ایجاد کرده است.

Worldcoin توکن پروتکل خود را در ۲۴ جولای منتشر کرد و صرافی‌های بزرگی مانند Binance از این توکن پشتیبانی کردند. این پروژه شامل یک شناسه دیجیتال حفظ حریم خصوصی (World ID) و رمز اکوسیستم مرتبط با آن (WLD) است که کاربران هنگام ایجاد کیف پول دریافت می کنند.

برای پیوستن به اکوسیستم، کاربران باید اسکن عنبیه را از طریق یکی از دستگاه های سخت افزاری تخصصی Orb Worldcoin ارائه دهند. الکس برانیا و سام آلتمن، بنیانگذاران Worldcoin، در نامه راه اندازی گفتند: این مرحله یک مدرک هویتی محافظت شده از نظر رمزنگاری ارائه می کند که به عنوان یک هویت جهانی استفاده می شود.

“این به شما اجازه می دهد تا ثابت کنید که یک فرد واقعی و منحصر به فرد آنلاین هستید و در عین حال کاملا خصوصی هستید.”

یک پاسپورت دیجیتال جهانی به صورت محلی در دستگاه تلفن همراه کاربر ذخیره می شود و برای اثبات هویت کاربر به روشی مناسب برای حفظ حریم خصوصی تنظیم شده است. مفهوم جهانی ID برای استفاده از اثبات‌های دانش صفر (ZK Proofs) برای محافظت از داده‌های اساسی مانند داده‌های بیومتریک، KYC و AML است.

مرتبط: پروژه «World ID» بنیانگذار OpenAI راه اندازی شد، لیست انتظار SDK باز شد

Worldcoin به کاربران این امکان را می دهد که شناسه های مربوطه خود را با استفاده از یک شماره تلفن در کشور مورد نظر خود «رزرو» کنند، اما برای تکمیل فرآیند و دریافت شناسه جهانی، اسکن عنبیه مورد نیاز است.

ویتالیک بوترین، یکی از بنیانگذاران اتریوم، یکی از بسیاری از چهره‌های صنعت بود که در مورد راه‌اندازی Worldcoin اظهار نظر کرد و امکان تأیید هویت بیومتریک را در نظر گرفت.

بوترین در یک پست وبلاگ طولانی که توسط Cointelegraph منتشر شد، به تخصص پروتکل بلاک چین هویت و مزایای بالقوه و مشکلات پروژه‌هایی که راه را برای این مورد استفاده می‌کنند، پرداخت.

بوترین تأکید کرد که دلیل اصلی پروتکل های تأیید هویت این است که می توان از آنها برای اثبات هویت افراد و در آینده توزیع درآمد پایه جهانی استفاده کرد.

«Worldcoin از این نظر منحصر به فرد است که بر احراز هویت بیومتریک بسیار پیچیده تکیه می کند که عنبیه هر کاربر را با استفاده از سخت افزار خاصی به نام «گوی» اسکن می کند. “

بوترین توضیح داد که WorldCoin Orbs در سراسر جهان توزیع خواهد شد تا کاربران بتوانند شناسه های دیجیتالی خود را ایجاد کنند. او همچنین نگرانی‌های مربوط به حریم خصوصی و امنیتی در مورد Orb، مسائل طراحی با توکن‌های بومی و برخی نگرانی‌های اخلاقی در مورد اینکه آیا بیومتریک در وهله اول ایده‌آل خوبی است یا خیر، تاکید کرد.

«خطرها شامل نشت حریم خصوصی اجتناب‌ناپذیر، فرسایش بیشتر توانایی مردم برای استفاده ناشناس از اینترنت، اجبار توسط دولت‌های مستبد، و ناتوانی در تمرکززدایی و امنیت همزمان است.»

جک دورسی، یکی از بنیانگذاران توییتر و حامی بیت کوین، «آزمایش همکاری جهانی» برانیر و آلتمن را که Worldcoin در تلاش برای زنده کردن آن است، خلاصه کرد.

آنیتا پوش، مدافع بیت‌کوین، همچنین پیشنهاد کرد که ماهیت متمرکز پروژه Worldcoin و میزان داده‌ای که پروژه مدیریت می‌کند می‌تواند تنگناهای بالقوه باشد.

آنتونی ساسانو، یکی از بنیانگذاران EthHub، منبعی برای تفکر فراهم کرد و پیشنهاد کرد که شرکت‌هایی مانند FTX ورشکسته و Three Arrows Capital (3AC) می‌توانند اعتباری برای سرمایه‌گذاری‌های اولیه در پروژه Worldcoin دریافت کنند و همه طلبکاران را برگردانند.

بنیانگذار eToro، Yoni Assia اشاره کرده است که Worldcoin در حال تقلید از پلتفرم درآمد پایه جهانی دیجیتال GoodDollars خود است.

طبق سند Whitepaper Worldcoin، این پروتکل در ابتدا در Polygon در مرحله بتا معرفی شد، اما نسخه فعلی بر روی شبکه اصلی اتریوم با استفاده از معماری دسته‌ای مقیاس‌پذیر با پروتکل لایه ۲ Optimism اجرا می‌شود. این پروژه بیش از ۲ میلیون کاربر ثبت نام کرده است.

مجله: کارشناسان می خواهند به هوش مصنوعی «روح» انسانی بدهند تا همه ما را نکشندنویسنده: Gareth Jenkinson

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا