اخبار ارز دیجیتال

زنانی که در سال ۲۰۲۲ به صنعت کریپتو کمک کردند

سال ۲۰۲۲ شاهد حضور و مشارکت بیشتر زنان در صنعت ارزهای دیجیتال و بلاک چین بود.

سال ۲۰۲۲ شاهد ظهور مداوم مفاهیم مخرب مبتنی بر بلاک چین مانند امور مالی غیرمتمرکز، GameFi، توکن‌های غیرقابل تعویض و Web3 بود. قابل ذکر است که چندین پروژه مرتبط موفق در سال ۲۰۲۲ توسط زنان رهبری شد.

مشارکت فزاینده زنان در فضای ارزهای دیجیتال، فراگیری و بلوغ فزاینده این بخش را نشان می‌دهد، که تنوع و پذیرش ایده‌هایی را تقویت می‌کند که بیشتر با زیرمجموعه‌ای از جمعیت کم‌نمایش شده است.

گفته می شود، گروهی از زنان برجسته در سال ۲۰۲۲ از طریق جاه طلبی، نوآوری، مهارت های رهبری و فداکاری خود به موفقیت های بی سابقه ای در صنعت بلاک چین و ارزهای دیجیتال دست یافته اند.

کوین تلگراف این فرصت را داشت که با نودیرا سادیکووا، سرمایه گذار خطرپذیر و مشاور M&A Web3 صحبت کند. او این پیشرفت مثبت را تأیید کرد و اشاره کرد که دسته جدیدی از زنان زیر ۳۰ سال وجود دارد که بر این صنعت تأثیر می گذارد.

سادیکووا گفت: «ناستیا موروز (یک دوره آموزشی تجارت و سرمایه‌گذاری ارزهای دیجیتال فقط برای زنان)، داریا لومووا (مشاور هنری و متصدی نمایشگاه‌های هنر دیجیتال)، استلا فریسه (پادکستر ارزهای دیجیتال و برگزارکننده رویداد)، از جمله.

این ارتش از شخصیت‌های جسورانه بازار را تغییر داده و روندها و فرصت‌های جدیدی را برای زنانی ایجاد کرده است که هرگز جرات قدم گذاشتن در صنعت ارزهای دیجیتال را نداشتند.

در زیر خلاصه ای از زنانی است که در صنعت کریپتو در سال ۲۰۲۲ موج ایجاد کردند.

الیزابت استارک

الیزابت استارک یکی از بنیانگذاران و مدیرعامل لایتنینگ لبز و یکی از اولین حامیان راه حل های مقیاس بندی بلاک چین است. شرکت او، لایتنینگ لبز، در توسعه محصولات شبکه لایتنینگ (LN) متخصص است که کاربران را قادر می سازد تا بیت کوین (BTC) را به طور موثرتری معامله کنند. شبکه لایتنینگ یک راه حل مقیاس بندی لایه ۲ است که به کاربران اجازه می دهد بیت کوین را به سرعت و با هزینه کمتری نسبت به تجارت در زنجیره اولیه معامله کنند.

شرکت او طیف وسیعی از خدمات جانبی را ارائه می دهد که عمدتاً مربوط به شبکه لایتنینگ است، از جمله خدمات پرداخت خرد با حجم بالا. این کار این کار را با استفاده از فرآیند کانالینگ پرداخت خرد دو طرفه انجام می دهد و به تراکنش ها امکان می دهد سریعتر پردازش شوند و در نتیجه کارمزد تراکنش ها را کاهش می دهد.

استارک علاوه بر اینکه رئیس یک شرکت بلاک چین است، یکی از اعضای مرکز کوین، یک سازمان غیرانتفاعی پیشرو است که روی مسائل مربوط به سیاست ارزهای دیجیتال کار می کند. او همچنین به عنوان مشاور Chia، یک شرکت بلاک چین که یک پروتکل اختصاصی استخراج رمزنگاری را اجرا می کند که مکانیسم آن مبتنی بر شواهد مفهوم زمان و مکان است، خدمت می کند. سیستم های اجماع الگوریتمی به کاربران اجازه می دهد تا اعداد تصادفی را در فضاهای ذخیره سازی دیجیتال مانند درایوهای دیسک سخت و درایوهای حالت جامد ذخیره کنند.

کاربرانی که ظرفیت ذخیره سازی قابل توجهی دارند، بیشتر احتمال دارد پاداش دریافت کنند. این مفهوم از این جهت مبتکرانه است که نه عملکرد محور است و نه محاسبات فشرده، و متکی بر پرس و جوهای عددی برای ارسال است. در نتیجه، نرخ مصرف انرژی شبکه صدها برابر کمتر از سیستم‌های معمولی اثبات کار مانند شبکه بیت‌کوین است.

قبل از تبدیل شدن به یک کارآفرین ارز دیجیتال، او در دانشگاه استنفورد و دانشگاه ییل مدرس بود و به دانشجویان در مورد شبکه های همتا به همتا آموزش می داد.

به طور خاص، زیرساخت شبکه لایتنینگ که شرکت او توسعه داده است برای طیف گسترده ای از کاربردها در سال ۲۰۲۲، از جمله پشتیبانی بین قاره ای برای تراکنش های بیت کوین به فیات، سازگار شده است.

کاتلین برایتمن

کاتلین بریتمن یکی از بنیانگذاران و مدیر عامل شرکت Dynamic Ledger Solutions و فارغ التحصیل دانشگاه کرنل است.

Dynamic Ledger Solutions توسعه دهندگان پروتکل بلاک چین Proof of Stake Tezos هستند. تزوس برای رفع بسیاری از کاستی‌هایی که بیت‌کوین و دیگر شبکه‌های ارزهای دیجیتال اولیه را آزار می‌دهند، مانند قابلیت‌های مقیاس محدود و قیمت بالای بنزین طراحی شده است. توکن بومی آن، XTZ، در حال حاضر با ارزش بازار بیش از ۷۰۰ میلیون دلار در میان ۵۰ ارز رمزنگاری محبوب در جهان قرار دارد.

برایتمن قبل از مشارکت در ارزهای دیجیتال، به عنوان یک همکار ارشد استراتژی در R3، یک شرکت خدمات مالی پیشرو، کار می کرد. او همچنین در شرکت‌های برجسته‌ای مانند Bridgewater Associates، Accenture و The Wall Street Journal سمت‌های بالایی داشت.

سال ۲۰۲۲ سال سختی برای شرکت او تزوس بوده است. این به دلیل فروپاشی بازار ارزهای دیجیتال است که در آن بسیاری از ارزهای دیجیتال به دلیل احساسات منفی سرمایه گذاران از کار افتاده اند. اما برایتمن و تیمش با گرفتن یک سری از تصمیمات استراتژیک روشنگری که شرکت را در مسیر موفقیت بلندمدت قرار می دهد، اعتبار دارند.

یکی از آنها فهرست XTZ در Coinbase ژاپن در دسامبر ۲۰۲۲ است که انتظار می رود استفاده از XTZ در بازار در حال رشد آسیا را افزایش دهد.

Meltem de Mirrors

Meltem Demirors مدیر ارشد استراتژی در CoinShares است، یک شرکت سرمایه گذاری دارایی دیجیتال پیشرو که بیش از ۴ میلیارد دلار دارایی سرمایه گذار را مدیریت می کند. گروه CoinShares تلاش می کند تا موانع ورود سرمایه گذارانی که به دنبال سرمایه گذاری در دارایی های دیجیتال هستند را کاهش دهد.

Demirors بر عملیات روزانه شرکت از دفتر نیویورک خود نظارت می کند. او همچنین یکی از اعضای هیئت مدیره CoinShares است که می تواند استراتژی سرمایه گذاری شرکت را رهبری کند. قبل از پیوستن به CoinShares، Demirors به ​​عنوان معاون در Digital Currency Group، یک شرکت سرمایه گذاری مخاطره آمیز ارزهای دیجیتال که شامل زیرمجموعه های Foundry، Grayscale Investments و Luno است، خدمت می کرد.

او به دلیل سالها رهبری در رشد شرکت به عنوان مدیر ارشد استراتژی شناخته شده است. دارایی های تحت مدیریت شرکت او (AUM) در محصولات ارزی از ۲.۶۷ میلیارد دلار در ژوئن ۲۰۲۱ به ۴.۱۳ میلیارد دلار تا ۳۱ مارس ۲۰۲۲ افزایش یافت.

نها نارولا

Neha Narula مدیر ابتکار ارز دیجیتال، یک جامعه تحقیقاتی آزمایشگاه رسانه MIT است که بر فناوری بلاک چین متمرکز است. در حین اتمام دکترای علوم کامپیوتر. در موسسه فناوری ماساچوست، او چندین راه حل و پایگاه داده مقیاس پذیر بلاک چین ساخت و در این زمینه شناخته شد.

تلاش‌های مبتنی بر بلاک‌چین و مشارکت او در حمایت از پذیرش بلاک‌چین و سیستم‌های پرداخت کریپتو نوآورانه، در طول سال‌ها ده‌ها هزار دنبال‌کننده و احترام به مسائل مربوط به فناوری غیرمتمرکز برای او به ارمغان آورده است.

مهارت‌های ارتباطی متمایز نارولا او را قادر می‌سازد تا با مخاطبان کلیدی از جمله سیاست‌گذاران ایالات متحده صحبت کند، به‌ویژه هنگام توضیح مفاهیم پیچیده رمزنگاری و بلاک‌چین.

روی “Collect” در زیر تصویر بالای صفحه کلیک کنید، یا این لینک را دنبال کنید.

در گذشته از او خواسته شده بود تا به سناتورهای ایالات متحده کمک کند تا بفهمند ارزهای دیجیتال چگونه کار می کنند و چرا باید ارزهای دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) مورد توجه قرار گیرند. او در حال حاضر با تعدادی از موسسات مالی برای ایجاد ارزهای دیجیتال و ارزیابی تاثیر و کاربردی بودن آنها در استفاده روزانه کار می کند. از جمله بانک فدرال رزرو بوستون است.

بولینگ پرین

پریان بورینگ دارای مدرک کارشناسی مدیریت بازرگانی از دانشگاه فلوریدا است. او اتاق بازرگانی دیجیتال را تأسیس کرد، بزرگترین انجمن تجاری جهان که به صنعت بلاک چین اختصاص دارد. ماموریت اتاق بازرگانی ترویج پذیرش فناوری مبتنی بر بلاک چین و ارزهای دیجیتال است. این سازمان برای ایجاد محیطی کار می کند که رشد صنعت، سرمایه گذاری و نوآوری را تقویت می کند.

Boring به طور مرتب در پلتفرم های رسانه های مالی ظاهر می شود تا در مورد ارز دیجیتال و بلاک چین بحث کند. او قبل از مشارکت در صنعت ارزهای دیجیتال، مجری تلویزیونی Prime Interest بود، یک برنامه مالی بین‌المللی که بیش از ۶۰۰ میلیون بیننده داشته است.

در سال ۲۰۲۲، او در مورد پذیرش ارزهای دیجیتال و بلاک چین صحبت کرد و با یک سری از سیاست های تبعیض آمیز از جمله سیاست های اخیر مخالفت کرد. تحریم رمزنگاری توسط ایالت نیویورک تحمیل شده است.

امبر بالدت

امبر بالدت یکی از بنیانگذاران و مدیر عامل شرکت Clovyr، یک شرکت بلاک چین است که در توسعه ابزارهای همه منظوره که می توانند برای بهبود قابلیت استفاده برنامه های غیرمتمرکز استفاده شوند، تخصص دارد.

بالدت همچنین یکی از اعضای هیئت مدیره بنیاد Zcash است، یک سازمان بشردوستانه که زیرساخت بلاک چین متمرکز بر حریم خصوصی را توسعه می دهد. هدف اصلی این بنیاد، کاربران شبکه رمزنگاری Zcash است.

قبل از راه اندازی شرکت بلاک چین خود، بالدت در JPMorgan کار می کرد و بر توسعه سیستم بلاک چین به نام Quorum نظارت می کرد. او JP Morgan را در سال ۲۰۱۸ ترک کرد تا Clovyr را راه‌اندازی کند که با پاتریک نیلسون، که همچنین در پروژه Quorum به عنوان توسعه‌دهنده اصلی کار می‌کرد، آن را تأسیس کرد.

قدرت به قدرت

افزایش مشارکت زنان در صنعت کریپتو مهم است زیرا فراگیری و تنوع این بخش را افزایش می دهد. علاوه بر این، پتانسیل عظیم بازارهای بلاک چین و کریپتو فرصتی منحصر به فرد برای توانمندسازی زنان ارائه می دهد.

مرتبط: ۵ مهم ترین تحولات نظارتی برای ارزهای دیجیتال در سال ۲۰۲۲

در سال ۲۰۲۲، گروهی مصمم از زنان اثر خود را در این فضا به جای گذاشتند و تلاش‌هایی را برای تقویت وضعیت زنان در فضای رمزنگاری رهبری کردند. این روند می تواند زنان بیشتری را به پیوستن به جنبش ارزهای دیجیتال تشویق کند و روایت سلطه مردان بر صنعت را تغییر دهد.نویسنده: Elizabeth Gail

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا