اخبار ارز دیجیتال

“خروج در راه است!” – توسعه دهنده اتریوم Shapella Fork Epoch را تایید کرد


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

Shapella در دوره ۱۹۴,۰۴۸ فعال خواهد شد که برای ۱۲ آوریل در ساعت ۲۲:۲۷:۳۵ UTC برنامه ریزی شده است.

اعتباردهنده‌های اتریوم قرار است هارد فورک Shapella را در شبکه اصلی اتریوم در ۱۲ آوریل فعال کنند و به آن‌ها اجازه دهند فورا اتر (ETH) را از زنجیره بیکن خارج کنند.

توسعه‌دهندگان هسته اتریوم تأیید کرده‌اند که Shapella در عصر ۱۹۴۰۴۸ (۱۰:۲۷ بعد از ظهر UTC 12 آوریل) اجرا می‌شود.

پیشنهاد بهبود اتریوم EIP-4895 برداشت‌ها را با «فشار دادن» اتر موجود از زنجیره چراغ به ماشین مجازی اتریوم (EVM) (معروف به لایه اجرایی) امکان‌پذیر می‌کند.

این دوره، زمان و زمان پس از یک بحث یک هفته ای بین اعضای بنیاد اتریوم به رهبری تیم بیکو، توسعه دهنده هسته اتریوم تایید شد.

تیم بیکو دو هفته پیش سه دوره، اسلات و ترکیب زمانی را به اعضای EF پیشنهاد کرد. منبع: Ethereum.org

هارد فورک ها امکان برداشت جزئی و کامل را فراهم می کنند، اما مکانیسم هایی وجود دارد تا اطمینان حاصل شود که سیل عرضه اتر بازار را مختل نمی کند.

در حال حاضر ۱۷.۸۱ میلیون اتر در زنجیره بیکن موجود است. در حال حاضر قیمت آن ۱۷۷۶ دلار است، که به این معنی است که ۳۱.۶ میلیارد دلار می تواند در طول زمان در مراحل بازگشایی شود.

Staking Ether از زمان راه اندازی آن در دسامبر ۲۰۲۰ به زنجیره Beacon اضافه شده است. منبع: Beaconcha.in.

بنیاد اتریوم آخرین شبکه آزمایشی اجرا شده بر روی Goerli را “روان” توصیف کرد، اما تاخیرهای قابل توجهی در زمان فعال سازی وجود داشت زیرا بسیاری از اعتبار سنجی ها نرم افزار مشتری خود را به روز نکرده بودند.

با این حال، Beiko مطمئن است که این بار مشکلی نخواهد بود زیرا اعتبارسنجی‌های اتریوم از نظر مالی تشویق می‌شوند تا به‌روزرسانی‌های شبکه اصلی را انجام دهند.

هارد فورک اصلی اتریوم

با توجه به EIP-4895، Shapella به عنوان مهم‌ترین هارد فورک در اتریوم در نظر گرفته می‌شود، زیرا مکانیسم اجماع شبکه از Proof of Work به Proof of Stake در ۱۵ سپتامبر تغییر کرد.

قبل از آن، لندن EIP-1559 را در آگوست ۲۰۲۱ معرفی کرد و هزینه پایه ای را که کاربران باید برای جایگزینی روش حراج قیمت قدیمی بپردازند، معرفی کرد. اعتبارسنجی‌ها همچنان پاداش‌ها و راهنمایی‌های بلوک را دریافت می‌کنند، اما هزینه پایه کاهش می‌یابد. این در نظر گرفته شده است که اتر را در طول زمان کاهش دهد.

مربوط: انتقال اتریوم به Chapela در افق است

برلین هزینه های گاز را برای برخی از اقدامات EVM در آوریل ۲۰۲۱ بهینه کرد و Beacon Chain Genesis اولین بلوک تولید شده در زنجیره اثبات سهام را در ۱ دسامبر ۲۰۲۰ نشان داد.

در نهایت، در دسامبر ۲۰۱۹، استانبول انعطاف پذیری خود را در برابر حملات DoS بهبود بخشید و عملکرد راه حل مقیاس بندی لایه ۲ خود را بر اساس SNARK و STARK بهبود بخشید.

بنیاد اتریوم همچنین هفته گذشته اعلام کرد که پاداش را برای یافتن اشکالات در کد Shapella دو برابر خواهد کرد. جوایز موفق بسته به «شدت» اشکال می‌توانند پاداش‌هایی از ۲۰۰۰ تا ۲۵۰۰۰۰ دلار دریافت کنند.

مجله: کریپتو توییتر Fire Hall of Fame: چرا لارک دیویس با طوفان رسانه های اجتماعی مبارزه می کند و چرا او یک گاو ETH است: تالار مشاهیر آتشنویسنده: Brayden Lindrea

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا