اخبار ارز دیجیتال

چرا انتخاب های بلاک چین برای مجموعه های NFT مهم است؟

هنگام انتخاب یک بلاک چین، معاوضه ها را در نظر بگیرید و آن را با نیازهای خود تنظیم کنید. لطفا پول، زمان یا اعتماد جامعه خود را در معرض خطر قرار ندهید.

یکی از اصول راه اندازی یک مجموعه NFT این است که انتخاب کنید برای رسیدن به ماه از کجا پرده بگیرید. اگر همه بلاک چین‌های اتریوم و سولانا را برای تولید مجموعه‌های خود انتخاب می‌کنند، آیا این بدان معناست که برای شما هم خوب است؟ در برخی موارد، بلاک چین های کمتر اشباع شده مانند ریپل، تزوس و پلیگون می توانند اقیانوس آبی برای مجموعه ها باشند.

من مجموعه یک مشتری را برای ریپل فروختم. نمونه های بسیار دیگری از برندها وجود دارد که هجوم زیادی به زنجیره های کمتر اشباع کرده اند. به عنوان مثال، مک لارن دو راه اندازی موفقیت آمیز با تزوس داشت، فولکس واگن NFT ها را در Polygon در آوریل ۲۰۲۲ و Doodles 2 با Flow در ژانویه ۲۰۲۳ عرضه کرد.

برعکس، برندهایی وجود دارند که نتوانسته‌اند روی معروف‌ترین زنجیره، اتریوم راه‌اندازی کنند. به عنوان مثال، لامبورگینی در دسامبر ۲۰۲۲ بر روی اتریوم راه اندازی شد، پس از آن دیگر هرگز نام آن را نشنیدیم. پورشه در ژانویه ۲۰۲۳ روی اتریوم عرضه شد، اما تنها ۳۱ درصد از مجموعه خود را فروخت و در نهایت ضرابخانه را تعطیل کرد.

اکثر مجموعه‌ها اکنون در اتریوم راه‌اندازی می‌شوند، اما من معمولاً به مشتریانم می‌گویم این کار را انجام ندهند. زیرا در حال حاضر بیش از ۱۵۰۰۰۰ مجموعه بر روی پلتفرم (بیش از حد شلوغ) وجود دارد و قیمت بالای بنزین باعث می شود مردم کمتر تمایل به خرید داشته باشند. همچنین، احساسات بازار در این زنجیره منفی است، بنابراین اگر می خواهید پروژه خود را بازاریابی کنید، هزینه ها به طور نجومی بالا است.

پیامدهای انتخاب زنجیره اشتباه

انتخاب زنجیره اشتباه باعث هدر رفتن زمان، تلاش و پول شما می شود. قبل از اینکه بلاک چین را به عنوان پایه و اساس مجموعه NFT خود انتخاب کنید، مهم است که به طور کامل جنبه های مختلف بلاک چین را بررسی کرده و در نظر بگیرید. در غیر این صورت با این عواقب منفی مواجه خواهید شد.

احتمال رها شدن زنجیر

چشم انداز بلاک چین با ظهور پلتفرم های جدید همراه با ظهور NFT ها به صورت پویا در حال تغییر است. اگر زنجیره ای فاقد دوام طولانی مدت باشد، پشتیبانی توسعه دهندگان را از دست بدهد یا به مرور زمان فعالیت خود را متوقف کند، باید در انتخاب زنجیره دقت شود. ممکن است با خطر رها کردن زنجیره روبرو شوید. این می تواند NFT را در آینده منسوخ کند یا انتقال به زنجیره مورد اعتماد دیگر را دشوار کند.

همچنین، ازدحام کاربران در یک بلاک چین شکسته می‌تواند تأثیر منفی بر شهرت برند داشته باشد. و بازیابی خرابی راه اندازی NFT دشوار است. در دراز مدت به ارزش برند شما لطمه می زند.

عدم قابلیت همکاری

قابلیت همکاری پلت فرم به NFT ها اجازه می دهد تا به طور یکپارچه با سایر برنامه ها، پلتفرم ها و کیف پول ها تعامل داشته باشند. انتخاب زنجیره بلوکی اشتباه به دلیل عدم قابلیت همکاری می‌تواند انتشار و دسترسی به NFT‌ها را محدود کند و کشف و تعامل با مجموعه‌ها را برای خریداران بالقوه دشوار کند.

درک منفی از پلت فرم

انتخاب‌های بلاک چین می‌توانند بر نحوه درک مجموعه‌های NFT توسط جامعه تأثیر بگذارند. برخی از بلاک چین ها ممکن است با جنجال ها، مسائل زیست محیطی یا رفتار غیراخلاقی مرتبط باشند. پیوند یک مجموعه با چنین بلاک چینی می تواند منجر به واکنش منفی، انتقاد و کاهش علاقه خریداران و همکاران بالقوه شود.

به جامعه ای بپیوندید که می تواند آینده را تغییر دهد. حلقه نوآوری کوین تلگراف رهبران فناوری بلاک چین را گرد هم می آورد، متصل می کند، همکاری می کند و در معرض دید قرار می دهد. اکنون درخواست دهید

انتخاب بلاک چین مناسب: عواملی که باید در نظر بگیرید

تعیین اینکه آیا یک بلاک چین PoW یا PoS است

پلتفرم‌های PoW کندتر هستند و هزینه‌های تراکنش بالاتری دارند، در حالی که پلتفرم‌های PoS سریع‌تر و هزینه‌های کمتری دارند. شبکه های PoS توصیه می شوند زیرا کمتر آسیب پذیر هستند. امنیت و بهره وری انرژی ارائه شده است. کاهش قدرت پردازش

سرعت تراکنش را ببینید

سرعت تراکنش یک پلتفرم بلاک چین نقش مهمی در موفقیت مجموعه ها و هزینه های تراکنش مرتبط دارد. اگر زنجیره‌ای با توان عملیاتی پایین‌تر انتخاب کنید، کاربران ممکن است مجبور شوند هزینه‌های بیشتری را به ماینرها بپردازند تا تراکنش‌های آنها نسبت به زنجیره‌های دیگر اولویت داشته باشد. برخی از بلاک چین ها سرعت تراکنش بالایی دارند و می توانند تعداد زیادی تراکنش در ثانیه را پردازش کنند، در حالی که برخی دیگر ممکن است کند باشند.

امنیت بسیار مهم است

هنگام انتخاب بهترین پلتفرم برای پروژه NFT خود، مهم است که اطمینان حاصل کنید که سرعت به تنهایی اهمیت حفظ سطح بالایی از امنیت را تحت تأثیر قرار نمی دهد. بردارهای حمله مختلفی وجود دارند که می‌توانند از آسیب‌پذیری‌های بلاک چین سوءاستفاده کنند، مانند حملات ۵۱ درصدی و حملات انسان در میان. این حملات می تواند منجر به از دست دادن داده ها، دسترسی یا منابع مالی شود.

برای اطمینان از حداکثر امنیت و جلوگیری از چنین نقض‌هایی، یک پلتفرم بلاک چین با سابقه اثبات شده اولویت‌بندی امنیت یا تحت بررسی گسترده همتایان را انتخاب کنید.

هزینه تراکنش

هزینه های معامله مقرون به صرفه برای پذیرش NFT ضروری است. همه آثار هنری و دارایی های NFT با قیمت های نجومی به فروش نمی رسند. هنگام انتخاب زنجیره ای برای NFT خود، ساختار هزینه ای را که ارائه می دهد یا اینکه آیا تراکنش های مقرون به صرفه ای ارائه می دهد را به دقت در نظر بگیرید. در حالت ایده آل، زنجیره ای را انتخاب کنید که ساختاری طبیعی ارائه دهد، زیرا می تواند مخاطبان بیشتری را به مجموعه شما جذب کند.

عملکرد قرارداد هوشمند

عملکرد قرارداد هوشمند قوی برای پلتفرم های NFT ضروری است زیرا شرایط معاملاتی را تعیین می کند و امنیت پلت فرم را تضمین می کند. یک قرارداد هوشمند که به خوبی طراحی شده باشد، اعتماد را به ارمغان می آورد و پایه ای قوی برای تجارت NFT تشکیل می دهد. به طور کامل انعطاف پذیری و کارایی قراردادهای هوشمند را برای افزایش امنیت پلت فرم آزمایش کنید.

مقیاس پذیری

مقیاس پذیری بلاک چین شامل دستیابی به نرخ بالای تراکنش در ثانیه (TPS) در پلتفرم است. مقیاس پذیری روی زنجیره تحت تأثیر سه عامل کلیدی است: عدم تمرکز، امنیت و سرعت. با این حال، به دست آوردن هر سه ویژگی در یک زمان دشوار است، بنابراین مهم است که دو مورد از سه مورد را در اولویت قرار دهید.

در مورد غذای آماده چطور؟

هنگام انتخاب یک بلاک چین، معاوضه ها را در نظر بگیرید و آن را با نیازهای خود تنظیم کنید. لطفا پول، زمان یا اعتماد جامعه خود را در معرض خطر قرار ندهید. یک شبکه محبوب برای مخاطبان هدف شما مهم است. بلاک چینی را انتخاب کنید که کاربران NFT ترجیح می دهند. زنجیره‌های بهینه‌شده برای پروژه‌های NFT، ارائه خدمات به پایگاه‌های مشتریان خاص و راه‌اندازی‌های بالقوه سودآور را کاوش کنید. برای به حداقل رساندن پیامدهای منفی و انتخاب زنجیره ایده آل از یک مشاور بومی مشاوره بگیرید.

آروین خامش موسس soldoutnfts.io است. او بیش از ۵۰ پروژه NFT را با نرخ موفقیت بالا انکوبه کرده است.


این مقاله از طریق حلقه نوآوری Cointelegraph منتشر شده است، یک سازمان مورد تایید مدیران ارشد و کارشناسان در صنعت فناوری بلاک چین که آینده را از طریق قدرت ارتباط، همکاری و رهبری فکری می سازد. نظرات بیان شده لزوما منعکس کننده نظرات Cointelegraph نیست.

درباره حلقه نوآوری Cointelegraph بیشتر بدانید و ببینید آیا واجد شرایط هستید یا خیر

نویسنده: Arvin Khamseh

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا