🚨 اخبار ارز دیجیتال

چرا سنگال CFA را به نفع بیت کوین رد می کند: ویدئو


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

چرا پذیرش بیت کوین در داکار رونق گرفته است و آیا می تواند بر کشورها و مناطق همسایه تأثیر بگذارد تا جادوی پول اینترنتی را کشف کنند؟

Cointelegraph در سنگال، غرب آفریقا راه اندازی شد. این کشور متوسط ​​آفریقایی اخیراً میزبان کنفرانس بیت کوین (BTC) بود و تجار و مشتریان بیشتری را برای پیوستن به شبکه لایتنینگ جذب کرد.

جو هال گزارشگر با دوربین، کیف پول لایتنینگ و میکروفون به خیابان های سنگال آمد تا نگاهی اجمالی به پذیرش بیت کوین در پایتخت، داکار داشته باشد.

همانطور که ویدیوی کوین تلگراف در یوتیوب نشان می دهد، سنگال دارای جمعیت بومی دیجیتال جوان است و در سال های اخیر انتقال پول از طریق تلفن همراه به جای بانک برای مردم عادی شده است.

به عنوان مثال، یک ارائه دهنده پول تلفن همراه به نام Wave در سال ۲۰۱۷ در سنگال راه اندازی شد و از آن زمان به کشورهای دیگر در غرب آفریقا گسترش یافته است. در حال حاضر میلیون ها کاربر دارد.

مانند بیت کوین، انقلاب پول موبایلی به دنبال بانکداری افراد بدون بانک و بهبود وضعیت مالی افراد محروم است. تجربه کاربری آن بسیار شبیه به ارسال پول از طریق شبکه لایتنینگ بیت کوین از نظر اسکن کد QR یا ارسال پول به یک شماره است، اما پول موبایل با هزینه ۱ تا ۳ درصد همراه است. ممکن است چند دقیقه طول بکشد تا تأیید شود. بنابراین اگرچه ابزار مفیدی است، اما برای تراکنش‌های کوچک بسیار پرهزینه است.

در این ویدئو، هال بیت کوین را از طریق شبکه لایتنینگ برای مدیر Wave ارسال می کند. مدیران موج نسبت به اثربخشی شبکه لایتنینگ بیت کوین ابراز علاقه و شگفتی کردند. در واقع، بسیاری از سنگالی ها علاقه مند به یادگیری نحوه دریافت، به دست آوردن و ذخیره بیت کوین بودند.

سخنران در DakarBtcDays، اولین کنفرانس بزرگ بیت کوین سنگال.

کنفرانس Dakar Bitcoin Days علاقه سنگالی ها به یادگیری و استفاده از بیت کوین را برجسته کرد. Dakar Bitcoin Days که توسط نورو تأسیس شد، بخشی از بیت کوین سن، یکی دیگر از فعالیت های نوپای بیت کوین در غرب آفریقا است.

اما مهمترین دلیلی که می تواند منجر به پذیرش بیشتر بیت کوین در سنگال شود، شکستن زنجیره مالی استعماری است.

مطالب مرتبط: “ما پول را دوست نداریم”: داستان CFA و بیت کوین در آفریقا

در سال ۱۹۹۴ ارزش پول محلی CFA با همکاری فرانسه، صندوق بین المللی پول و بانک جهانی به نصف کاهش یافت. پس انداز فیات سنگال کاهش یافته است.

زخم ها و بقایای این فروپاشی مالی در غرب آفریقا و سنگال باقی مانده است. پول CFA حاکمیتی نیست، مردم را سلب اختیار و محروم می کند.

به این ترتیب، مردم به دنبال جایگزین هستند و برخی به بیت کوین روی می آورند.

نویسنده: Joseph Hall

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا