اخبار ارز دیجیتال

چرا هنوز یک کلاینت واقعیت مجازی برای Decentraland یا The Sandbox وجود ندارد؟

توسعه‌دهنده‌ای که روی کلاینت واقعیت مجازی پلتفرم کار می‌کند به کوین‌تلگراف گفت: «VR همیشه بخشی از چشم‌انداز Decentraland بوده است.

متاورس و واقعیت مجازی (VR) در تخیل عمومی دست به دست هم می دهند و پلتفرم هایی مانند Somnium Space، Crypto Voxel، و Meta’s Horizon World در حال حاضر از این فناوری پشتیبانی می کنند.

اما Decentraland، یک پلتفرم متاورس سه بعدی مبتنی بر مرورگر، علیرغم آنچه این وب سایت به عنوان “پلتفرم واقعیت مجازی توزیع شده” توصیف می کند، هنوز VR ندارد.

شان اونگ، کارشناس واقعیت افزوده و بنیانگذار استودیو XR Dev بخشی از تیمی است که نسخه آلفا پلتفرم VR را توسعه داده است. او توضیح داد که “VR همیشه بخشی از چشم انداز Decentraland بوده است”، اما بنیاد Decentraland اجرای ویژگی های اصلی را نسبت به VR در اولویت قرار داده است.

تیمی که مسئولیت اصلی توسعه Decentraland را بر عهده دارد، بسیار مشغول پیاده‌سازی و ساختن بسیاری از ویژگی‌ها، ویژگی‌های اصلی بوده است که واقعیت مجازی واقعاً در لیست اولویت‌های آن‌ها قرار نداشت.

اونگ یکی از اعضای DAO Decentraland است و او و تیمش پس از ارائه پیشنهادی برای آوردن واقعیت مجازی به پلتفرم، کمک مالی دریافت کردند.

پلتفرم واقعیت مجازی “آلفا” Decentraland.منبع: Sidequest

با این حال، او گفت که این بودجه فقط یک “پورت VR” است و فقط به او اجازه می دهد یک نسخه آلفا از یک کلاینت واقعیت مجازی ناپایدار ایجاد کند.

اونگ به Cointelegraph گفت که چالش آوردن VR به Decentraland به دلیل “ناسازگاری اساسی آن با VR” است.

انتقال واقعیت مجازی به بازنویسی کد اصلی نیاز دارد تا با پلتفرم دیگری سازگار شود. در حالی که در ابتدا باعث صرفه جویی در زمان و تلاش می شود، اونگ می گوید که توسعه دهندگان باید هر بار که پروژه اصلی به روز می شود تغییراتی در پورت ایجاد کنند.

او توضیح داد که ساخت یک کلاینت اختصاصی VR زمان بیشتری می برد، اما آن را از پروژه اصلی جدا می کند و در دراز مدت انعطاف پذیرتر می کند.

اونگ و تیمش از طریق پیشنهادی در ۱۴ دسامبر برای ایجاد یک کلاینت هدفمند VR به دنبال ۲۴۰۰۰۰ دلار بودجه اضافی بودند، اما رای بیش از سه چهارم کاهش یافت و با شکست انجامید.

Sandbox VR؟

کوین تلگراف همچنین از سباستین بورگت، یکی از بنیانگذاران متاورس مبتنی بر بلاک چین، The Sandbox، پرسیده است که در مورد واقعیت مجازی در متاورس چیست.

بورگت پیشنهاد کرد که در حالی که متاورس در نهایت در VR وجود خواهد داشت، اولویت برای سال ۲۰۲۳ موبایل خواهد بود و “هیچ برنامه فوری یا آینده ای برای VR وجود ندارد.”

جدیدترین در جعبه شنی، جزیره بزرگ کوچک و گربه چکمه پوش.منبع: سندباکس

او گفت: «ما معتقدیم فناوری واقعیت مجازی به اندازه کافی بالغ و جریان اصلی نیست، بنابراین تمرکز ما بر این است که متاورس را به جریان اصلی‌تر و در دسترس‌تر برای همه تبدیل کنیم.

مربوط: Decentraland اجاره ملک مجازی را برای صاحبان زمین راه اندازی می کند

در همین حال، وقتی از اونگ درباره انتقاد اخیر Decentraland از ۸۰۰۰ کاربر فعال روزانه پرسیده شد، اونگ گفت که این اعداد هنوز نسبتاً پایین هستند و پلتفرم باید میلیون‌ها کاربر را هدف قرار دهد.

اونگ می‌گوید: «این روزها متاورس مترادف با واقعیت مجازی است. یک متاورس واقعاً با امکانات کامل.

آگوستین فریرا، مدیر اجرایی بنیاد دسنترالند، در یک پاسخ ایمیلی گفت که DAO ممکن است در نهایت توسعه پلتفرم را بر عهده بگیرد و این بنیاد از توسعه جامعه حمایت خواهد کرد و “توسعه دهندگان می توانند به کل اکوسیستم کمک کنند. هدف آن ایجاد انگیزه هایی برای اضافه کردن است. ارزش به

نویسنده: Luke Huigsloot

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا