اخبار ارز دیجیتال

چرا قیمت XRP امروز کاهش می یابد؟


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

قیمت XRP، همراه با سایر دارایی‌های ارز دیجیتال برتر، امروز در حال کاهش است زیرا معامله‌گران انتظار افزایش نرخ بهره توسط فدرال رزرو در این هفته را دارند.

قیمت XRP (XRP) امروز کاهش یافت زیرا معامله گران منتظر تصمیم فدرال رزرو در مورد نرخ بهره در این هفته هستند، که منعکس کننده سایر تحولات در بازار ارزهای دیجیتال است.

قیمت XRP به دلیل دلار قوی کاهش می یابد

در 24 ژوئیه، قیمت XRP با 8 درصد کاهش به 0.68 دلار، پس از کاهش 3.5 درصدی بازار ارزهای دیجیتال در همان روز، کاهش یافت. جفت XRP/USD در بحبوحه انتظارات فزاینده مبنی بر اینکه فدرال رزرو در نشست 25 تا 26 جولای خود نرخ بهره را 25 واحد پایه افزایش خواهد داد، سقوط کرد.

نمودارهای عملکرد روزانه XRP/USD و بازارهای ارزهای دیجیتال. منبع: TradingView

محیطی با نرخ بالاتر برای ارزهای رمزپایه مانند XRP بد در نظر گرفته می شود. در نتیجه، برخی از معامله‌گران از ارزهای دیجیتال با ارزش عقب نشینی کرده‌اند و به دارایی‌های امن‌تری مانند دلار آمریکا پناه برده‌اند که در اوج رشد بازار تحت رهبری ریپل در 13 جولای، به فروش می‌رسند.

به عنوان مثال، قیمت XRP در 13 جولای 75 درصد افزایش یافت، اما نتوانست این افزایش را بیش از 1 دلار افزایش دهد. از آن زمان تاکنون، قیمت توکن 28 درصد کاهش یافته است. در همین حال، شاخص دلار آمریکا (DXY) در مدت مشابه نزدیک به 2 درصد افزایش یافت.

در همین حال، ضریب همبستگی بین DXY و XRP در 24 ژوئیه – 0.79 در مقایسه با 0.25 + در 13 جولای بود که نشان می دهد در صورت ادامه روند صعودی دلار در ماه های آینده، XRP احتمالاً کاهش بیشتری خواهد داشت.

ضریب همبستگی روزانه بین DXY و XRP. منبع: TradingView

چه اتفاقی برای قیمت XRP در ماه جولای خواهد افتاد؟

از نقطه نظر فنی، XRP هفته گذشته پس از اینکه شاخص قدرت نسبی هفتگی (RSI) به 72 رسید که بالاترین سطح از آوریل 2021 است، وارد اصلاح بیش از حد خرید شد.

نمودار قیمت هفتگی برای XRP/USD. منبع: TradingView

در سناریوی نزولی، قیمت XRP در ماه جولای یا اوایل آگوست به 0.59 دلار کاهش می یابد. این سطح در طول جلسه ژوئیه 2021 تا ژانویه 2022 پشتیبانی می شود و همچنین خط فیب 0.236 در نمودار فیبوناچی اصلاحی توکن است (از 1.15 دلار نوسان بالا به 0.30 دلار نوسان پایین کشیده شده است).

موارد مرتبط: قیمت XRP ممکن است تا سپتامبر 40٪ کاهش یابد – تجزیه و تحلیل فراکتال

در مقابل، بسته شدن قاطع بالای خط فیب 0.382 نزدیک به 0.77 دلار می‌تواند باعث شود که XRP مقاومت 1 دلار را مجدداً آزمایش کند و حدود 30 درصد از سطوح قیمت فعلی افزایش یابد.

این مقاله حاوی توصیه یا توصیه های سرمایه گذاری نیست. هر گونه سرمایه گذاری یا حرکت تجاری مستلزم ریسک است و خوانندگان باید قبل از هر تصمیمی تحقیقات خود را انجام دهند.

نویسنده: Yashu Gola

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا