🚨 اخبار ارز دیجیتال

چرا قیمت Polygon (MATIC) امروز در حال افزایش است؟


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

قیمت MATIC به دلیل مقررات مطلوب، افزایش استفاده از شبکه و ارتقاء Polygon 2.0 که انتظار می‌رود دوباره به POL تغییر نام دهد، افزایش یافت.

چند ضلعی (MATIC) در ۱۳ جولای به دلیل چندین عامل کلیدی افزایش قیمت قابل توجهی را تجربه کرد. اینها شامل احکام مثبت اخیر دادگاه علیه XRP، افزایش فعالیت برنامه های غیرمتمرکز (Dapps) در شبکه Polygon، و راه اندازی بسیار مورد انتظار Polygon 2.0 است.

قیمت ۱۲ ساعته MATIC/USD در کوین بیس. منبع: TradingView

تنها در عرض ۱۲ ساعت، MATIC شاهد رشد شگفت‌انگیز ۲۴ درصدی بود و در ۱۳ جولای، قیمت به ۰.۸۹ دلار رسید و به بالاترین حد پنج هفته‌ای رسید. اگرچه هیجان اولیه فروکش کرده است، اما این توکن توانسته است سود روزانه ۱۵ درصدی را حفظ کند که نشان دهنده افزایش تقاضا از سوی معامله گران و سرمایه گذاران است.

MATIC از فرصت از دست دادن SEC استفاده می کند

در ۱۳ ژوئیه، دادگاه منطقه ای ایالات متحده برای ناحیه جنوبی نیویورک حکم داد که XRP یک امنیت نیست. تصمیم دادگاه پیامدهای گسترده ای برای سایر ارزهای دیجیتال جایگزین دارد، به ویژه پس از اینکه کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) به طور خاص MATIC را در نبرد دادگاهی خود در ۶ ژوئن با Coinbase طبقه بندی کرد.

قیمت MATIC طی پنج روز آینده، ۱۰ ژوئن، ۳۷ درصد سقوط کرد، زیرا سرمایه گذاران خطرات مربوط به نگهداری و تجارت دارایی هایی را که ممکن است با حذف از بورس های متمرکز تنظیم شده مواجه شوند، ارزیابی می کنند.

حکم دادگاه مشخص کرد که دارندگان XRP هیچ انتظار معقولی برای سود بردن از تلاش های دیگران ندارند. این نتیجه نشان دهنده یک پیشرفت مثبت برای صنعت ارزهای دیجیتال به عنوان یک کل است.

جدا از تأثیر مستقیم عرضه سکه جدید (ICO) بر روی MATIC، این تصمیم دادگاه بر اتریوم نیز تأثیر خواهد گذاشت که شبکه Polygon برای زیرساخت های خود به آن متکی است. اتریوم همچنین با خطر مشابهی برای در نظر گرفتن یک امنیت مواجه بود، به خصوص در مرحله ICO. در ۱۸ آوریل، گری جنسلر، رئیس SEC، طی جلسه استماع کمیته کنگره از توضیح اینکه آیا ETH یک کالا است یا یک امنیت، خودداری کرد.

Polygon به عنوان راه حل مقیاس پذیری اتریوم کشش پیدا می کند

علاوه بر این، در هفته های اخیر افزایش قابل توجهی در فعالیت Dapps در شبکه Polygon وجود داشته است. این توسعه نوید خوبی برای MATIC است و نشان می‌دهد که شبکه ممکن است به عنوان راه‌حل مقیاس‌پذیری برای شبکه اتریوم مورد توجه قرار گیرد.

داده های DappRadar نشان می دهد که تعداد Dapp های فعال در Polygon در ۳۰ روز گذشته ۴۷ درصد افزایش یافته است.

فعالیت برنامه کاربردی شبکه Polygon 30 روزه. منبع: DappRadar

افزایش فعالیت Dapps حوزه های مختلفی را شامل می شود، از جمله قابلیت همکاری، پلتفرم های NFT، Web3، تبادلات DEX و بازی ها.

با ارتقاء Polygon 2.0 افزایش قیمت MATIC را پیش بینی کنید

در ۱۳ جولای، تیم توسعه Polygon یک ارتقاء توکن را پیشنهاد کرد که به دارندگان اجازه می‌دهد چندین زنجیره را تأیید کنند. این پیشنهاد در انتظار تایید جامعه است که منجر به تغییر نام MATIC به POL می شود.

طبق اعلامیه، ارتقای Polygon 2.0 پشتیبانی از چندین زنجیره را بدون به خطر انداختن امنیت آسان‌تر می‌کند. همچنین جریان‌های انگیزشی را برای اعتبار سنجی‌ها، مانند تولید اثبات‌های دانش صفر، معرفی می‌کند. قیمت MATIC ممکن است با انتشار این ارتقا بیشتر افزایش یابد.

مطالب مرتبط: امروز چه اتفاقی برای ارزهای دیجیتال افتاد؟

قیمت MATIC ممکن است بیشتر افزایش یابد، اما احتیاط توصیه می شود

این راه‌حل مقیاس‌بندی سطح دوم با داشتن یک میلیارد دلار ارزش مجموع قفل شده (TVL) در شبکه Polygon، جایگاه ویژه‌ای را در میان کاربران برنامه‌های کاربردی توزیع‌شده به خود اختصاص داده است. نکته مهم این است که این رقم از ۸۷۸ میلیون دلار در ماه قبل افزایش یافته است که نشان دهنده افزایش تقاضا برای آن قدرت پردازش است.

اگرچه ممکن است برای پیش‌بینی زمان و تأثیر بالقوه ارتقای Polygon 2.0 خیلی زود باشد، راه‌حل‌های رقیب دیگری مانند Arbirtrum (ARB) و Optimism (OP) نیز شاهد رشد هستند. پیاده‌سازی‌های حریم خصوصی با استفاده از اثبات‌های دانش صفر نیز به دلیل ویژگی‌های منحصربه‌فردی که در حال حاضر در شبکه‌های چند ضلعی موجود نیستند، پتانسیل کسب سهم قابل توجهی از بازار را دارند.

اساساً، هیچ مانع آشکاری وجود ندارد که مانع از دستیابی MATIC به سطح حمایت ۰.۹۰ دلاری شود که قبل از اقدام SEC علیه کوین بیس در ۶ ژوئن مشاهده شده بود. با این حال، سرمایه گذاران ممکن است قبل از انتظار حرکت صعودی بیشتر از MATIC منتظر تأیید تحولات بیشتر باشند.

این مقاله حاوی توصیه یا توصیه های سرمایه گذاری نیست. هر گونه سرمایه گذاری یا حرکت تجاری مستلزم ریسک است و خوانندگان باید قبل از هر تصمیمی تحقیقات خود را انجام دهند.

نویسنده: Marcel Pechman

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا