اخبار ارز دیجیتال

چرا قیمت لایت کوین امروز کاهش می یابد؟


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

قیمت لایت کوین امروز به دلیل وضعیت خرید بیش از حد و انتشار صورتجلسه هیئت مدیره فدرال رزرو کاهش یافته است.

قیمت لایت کوین (LTC) امروز در حال کاهش است که منعکس کننده حرکت نزولی در سایر نقاط بازار ارزهای دیجیتال است.

در ۵ جولای، قیمت LTC بیش از ۳ درصد کاهش یافت و به ۱۰۰.۵۰ دلار رسید. در همان روز، ارزش بازار کل بازار ارزهای دیجیتال ۲٪ کاهش یافت که نشان می دهد معامله گران شروع به تضمین سود در بالاترین سطح محلی برای چندین ارز دیجیتال کرده اند.

نمودار قیمت روزانه LTC/USD و ارزش بازار ارزهای دیجیتال. منبع: TradingView

لایت کوین RSI به “بیش از حد خرید” تبدیل می شود

لایت کوین بیش از ۶۵ درصد افزایش یافت و در ۲ ژوئیه به بالاترین حد خود یعنی ۱۱۶ دلار رسید.

این دستاوردها عمدتاً ناشی از سرخوشی مربوط به نصف شدن ماه آگوست و فهرست شدن در EDX Markets بود، یک بورس استارتاپی که توسط غول‌های وال استریت Citadel Securities، Fidelity Investments و Charles Schwab حمایت می‌شود.

با این حال، از آن زمان، قیمت LTC نزدیک به ۱۴٪ اصلاح شده است که شامل افت ۳٪ در ۵ جولای است. یکی از دلایل افزایش بیش از حد خرید شاخص قدرت نسبی (RSI) در نمودار روزانه است که معمولاً قیمت ها را به سمت پایین یا به سمت پایین هدایت می کند.

نمودار روزانه LTC/USD. منبع: TradingView

فدرال رزرو دقایقی را صرف اعمال فشار بر دارایی های پرریسک تر می کند

علاوه بر ارزهای دیجیتال، سقوط لایت کوین در ۵ ژوئیه منعکس کننده حرکت های نزولی مشابه در بازارهای سنتی بود. این در حالی رخ داد که معامله گران منتظر صورتجلسه نشست سیاست گذاری فدرال رزرو در ژوئن بودند تا موضع خود را در مورد نرخ بهره درک کنند. صورتجلسه در تاریخ ۵ جولای ساعت ۱۴۰۰ EDT منتشر خواهد شد.

بازارها بر این باورند که مقامات فدرال رزرو در سال ۲۰۲۳ دو بار دیگر درباره افزایش نرخ بهره بحث کردند، حتی اگر در آخرین جلسه خود نرخ بهره را افزایش ندادند. ثابت شده است که افزایش نرخ بهره برای ارزهای رمزپایه مانند لایت کوین نزولی است.

چشم انداز قیمت لایت کوین ۲۰۲۳

لایت کوین در حال حاضر بالای ۱۰۰ دلار است که از مقاومت به حمایت تبدیل شده است. این سطح همچنین به عنوان خط روند بالایی الگوی مثلث صعودی عمومی LTC عمل می کند، همانطور که در نمودار هفتگی زیر نشان داده شده است.

نمودار قیمت هفتگی برای LTC/USD. منبع: TradingView

پس از بسته شدن بالای خط روند بالایی مثلث نزولی، LTC وارد مرحله شکست فنی شده است. به عنوان یک قاعده کلی، شکست معکوس مثلث نزولی قیمت ها را به اندازه حداکثر ارتفاع الگو می بیند.

مطالب مرتبط: امروز چه اتفاقی برای ارزهای دیجیتال افتاد؟

بنابراین، هدف شکست معکوس مثلث نزولی لایت کوین حدود ۲۴۰ دلار در سال ۲۰۲۳ است که ۱۴۰ درصد بیشتر از سطح قیمت فعلی است.

از سوی دیگر، اگر الگوی کانال صعودی لایت کوین در یک سناریوی نزولی آشکار شود، قیمت لایت کوین کاهش خواهد یافت. این شامل آزمایش قیمت LTC خط روند پایین تر در حدود ۸۵ دلار است که حدود ۱۵ درصد کمتر از سطوح قیمت فعلی در سه ماهه سوم است.

نمودار قیمت هفتگی برای LTC/USD. منبع: TradingView

علاوه بر این، اگر بازار نزولی سقوط کند، قیمت LTC ممکن است به سطوح پایین‌تری هم برسد. در این مورد، LTC/USD در خطر سقوط ۶۰ درصدی از سطح قیمت فعلی در سال ۲۰۲۳ به ۴۰ دلار است، همانطور که در زیر نشان داده شده است.

نمودار قیمت هفتگی برای LTC/USD. منبع: TradingView

این مقاله حاوی توصیه یا توصیه های سرمایه گذاری نیست. هر گونه سرمایه گذاری یا حرکت تجاری مستلزم ریسک است و خوانندگان باید قبل از هر تصمیمی تحقیقات خود را انجام دهند.نویسنده: Yashu Gola

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا