اخبار ارز دیجیتال

چرا قیمت Dogecoin امروز افزایش یافت؟


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

قیمت Dogecoin پس از افزایش 30 درصدی در یک روز به بالاترین حد خود در چهار ماه گذشته رسید و ایلان ماسک و توییتر بار دیگر در مرکز جنون DOGE قرار گرفتند.

Dogecoin (DOGE) بخشی از سود روزانه عظیم خود را در 4 آوریل کاهش داد زیرا سرمایه گذاران در مورد معنای جدیدترین شیرین کاری گیج کننده ایلان ماسک حدس می زدند.

ایلان ماسک Dogecoin را بیش از 30 درصد افزایش داد

توییتر متعلق به ماسک در چیزی که به نظر می رسد یک شوخی اواخر آوریل است، لوگوی رسمی پرنده آبی خود را به تقلید از نماد Dogecoin تغییر داد. ماسک سپس با انتشار یک توئیت، این تغییر را تایید کرد.

در طول سال‌ها، ماسک به طور تاریخی با توییت‌های رمزآلود خود بر بازار Dogecoin تأثیر گذاشته است. این سرمایه‌گذار میلیاردر که خود را «دوج‌پدر» می‌نامد، قبلاً درباره امکان افزودن گزینه پرداخت DOGE به سرویس اشتراک توییتر بحث کرده است.

سرمایه‌گذاری‌های دیگر او، تسلا و اسپیس ایکس، قبلاً DOGE را در محصولات کالایی خود پذیرفته‌اند.

پس از توییت ماسک در 3 آوریل، Dogecoin نزدیک به 33 درصد افزایش یافت و به 0.104 دلار رسید که بالاترین سطح از دسامبر 2022 است.

نمودار روزانه DOGE/USD.منبع: Trading View

جالب اینجاست که افزایش مداوم DOGE پس از انتشار اخباری مبنی بر اینکه وکلای ماسک به دنبال پایان دادن به شکایت 258 میلیارد دلاری علیه او هستند که ظاهراً باعث افزایش قیمت Dogecoin شده است، منتشر می شود.

در ژوئیه 2022، شاکیان ماسک را متهم کردند که از حضور گسترده خود در رسانه های اجتماعی، از جمله حضورش در شنبه شب زنده، برای دستکاری قیمت های DOGE استفاده کرده است.، این باعث شد که قیمت Dogecoin قبل از سقوط، “بیش از 36000٪ در دو سال افزایش یابد”.

قیمت DOGE بعدی چیست؟

از نقطه نظر فنی، Dogecoin انتظار عقب نشینی کوتاه مدت را پس از آزمایش منطقه فروش قوی (بنفش) به عنوان مقاومت دارد، همانطور که در زیر نشان داده شده است. همچنین، شاخص قدرت نسبی روزانه DOGE (RSI) در منطقه خرید بیش از حد است و چشم انداز اصلاح را در روزهای آینده افزایش می دهد.

نمودار روزانه DOGE/USD.منبع: Trading View

در نتیجه، در یک سناریوی عقب نشینی برای DOGE، هدف نزولی بعدی آوریل می تواند کاهش 10 درصدی از قیمت های فعلی به 0.89 دلار باشد. این سطح هدف در طول روند صعودی ژانویه تا فوریه اوایل سال جاری به عنوان یک مقاومت عمل کرد.

مطالب مرتبط: قیمت بیت کوین پس از دستگیری شایعات CZ به دلیل هدف معامله گران 30000 دلار افزایش یافت بعدی

علاوه بر این، بسته شدن قاطع زیر 0.89 دلار می تواند باعث شود که بازار تا آوریل یا مه روی 0.80 دلار به عنوان هدف نزولی بعدی تمرکز کند. حدود 20 درصد کمتر از قیمت فعلی، این سطح در مرحله اصلاح فوریه تا مارس، همزمان با پشتیبانی چند ماهه روند صعودی DOGE، به عنوان حمایت عمل کرد.

برعکس، تحلیلگر مستقل Crypto Kaleo معتقد است که Dogecoin در بلندمدت با عبور از مقاومت خط روند نزولی طولانی مدت و نزدیک شدن به شکست، نزدیک به 125 درصد افزایش می یابد.

نمودار هفتگی DOGE/USD.منبع: TradingView/Cryptocaleo

او گفت: “اگر DOGE در اینجا از روند نزولی HTF خارج شود، من فکر می کنم 0.25 دلار هدف معقولی است.” گفت.

این مقاله حاوی توصیه یا توصیه های سرمایه گذاری نیست. همه اقدامات سرمایه گذاری و معاملاتی مستلزم ریسک هستند و خوانندگان باید هنگام تصمیم گیری تحقیقات خود را انجام دهند.نویسنده: Yashu Gola

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا