اخبار ارز دیجیتال

چرا قیمت کاردانو امروز کاهش می یابد؟

دوره های اندرو تیت
خرید تلگرام پرمیوم


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

قیمت کاردانو امروز کاهش یافت و چهارمین هفته متوالی کاهش خود را به دلیل ترس از افزایش نرخ بهره، سرکوب SEC و بهبود ارزش دلار ادامه داد.

قیمت کاردانو (ADA) پس از افت بیش از 30 درصدی در دو هفته گذشته، در 19 ژوئن بیش از 3 درصد کاهش یافت. آیا قیمت ADA به چهارمین کندل قرمز هفتگی مستقیم می رود؟

بدون استراحت برای Cardano Price Bulls

در 19 ژوئن، قیمت ADA بیش از 3 درصد کاهش یافت، زیرا معامله گران همچنان از گنجاندن کاردانو در لیست دارایی های رمزنگاری که کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) آن را “اوراق بهادار ثبت نشده” در نظر می گیرد، قدردانی می کنند که پایین ترین سطح روزانه 0.257 دلار است.

نمودار قیمت روزانه ADAUSD. منبع: TradingView

علاوه بر این، دستورالعمل‌های تندروانه فدرال رزرو در هفته گذشته به قیمت‌های ADA نیز کمکی نکرد، زیرا احتمالاً در سال 2023 50 واحد دیگر افزایش نرخ خواهد داشت. معمولاً وقتی نرخ بهره افزایش می‌یابد، تمایل سرمایه‌گذاران به دارایی‌های پرریسک مانند کاردانو کاهش می‌یابد.

در همین حال، علاقه باز به مشتقات مرتبط با ADA به حدود 111 میلیون دلار کاهش یافت که پایین ترین سطح از ژانویه 2021 است.

عملکرد بهره باز ADA.منبع: شیشه سکه

حدود 360000 دلار انحلال در 24 ساعت گذشته اتفاق افتاد که بیشترین ضرر برای یک موقعیت خرید 341320 دلار بود. به عبارت دیگر، معامله گران صعودی بیشتری ADA را می فروشند تا موقعیت خود را کاهش دهند، که احتمالاً بر فشار نزولی در 19 ژوئن افزوده است.

علاوه بر این، کاهش قیمت روزانه ADA در 19 ژوئن با افزایش 0.15 درصدی شاخص دلار آمریکا (DXY) همزمان شد. این حرکات متضاد می تواند ضریب همبستگی مثبت روزانه را از حداکثر 0.82 در چند روز آینده بشکند.

نمودار عملکرد روزانه DXY. منبع: TradingView

سناریوهای صعودی و نزولی ADA

معامله گران صعودی Cardano در برابر سرکوب SEC دو هفته پیش انعطاف نشان می دهند که توسط کندل رد صعودی در 5 ژوئن تأیید شد.

قیمت ADA از آن زمان تا کنون بیش از 15 درصد افزایش یافته است، اما شاخص قدرت نسبی روزانه (RSI) زیر 30 باقی مانده است و همچنان در “فروش بیش از حد” باقی مانده است.

نمودار قیمت روزانه ADA/USD. منبع: TradingView

این شاخص های فنی نشان می دهد که دوره تثبیت یا بازیابی ADA ممکن است در آینده تمدید شود.

علاوه بر این، در صورت تحقق این سناریوی صعودی، یک مثلث نزولی محتمل است. این حرکت قیمت هدف را طی چند هفته آینده به 0.30 دلار خواهد رساند که 16.5 درصد نسبت به سطح قیمت فعلی افزایش یافته است.

موارد مرتبط: کلید 26.4 میلیون دلاری، بیشترین “ترس” در 3 ماه – 5 نکته که باید در مورد بیت کوین در این هفته بدانید

برعکس، در یک سناریوی شکست مثلث نزولی، کاهش 12 درصدی به سمت 0.226 دلار در هفته‌های آینده امکان‌پذیر است که می‌تواند یک حوزه حمایتی کلیدی باشد.

این مقاله حاوی توصیه یا توصیه های سرمایه گذاری نیست. هر گونه سرمایه گذاری یا حرکت تجاری مستلزم ریسک است و خوانندگان باید قبل از هر تصمیمی تحقیقات خود را انجام دهند.

نویسنده: Yashu Gola

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا