اخبار ارز دیجیتال

چرا قیمت بیت کوین راکد است؟


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

بیت کوین یک دارایی بی ثبات است، اما قیمت بیت کوین به دلایل مختلف می تواند هفته ها، اگر نه ماه ها، در یک محدوده معاملاتی تنگ گیر کند.

بیت کوین (BTC) به حرکت ثابت قیمت بیت کوین خود به زیر ۲۷۰۰۰ دلار در ۲۲ می ادامه می دهد زیرا گاوها و خرس ها شکستن بن بست را دشوار می دانند.

کدام یک بیت کوین است؟

به ویژه، از ۱۱ می، قیمت بیت کوین در محدوده مثلث صعودی نزولی معامله می شود که با مقاومت افقی نزدیک به ۲۷۵۰۰ دلار و حمایت خط روند صعودی در حال حاضر نزدیک به ۲۶۸۹۰ دلار تعریف شده است.

نمودار ۴ ساعته BTC/USD. منبع: TradingView

در ۲۲ می، بیت کوین به زیر خط روند حمایتی نزدیک به ۲۶۵۵۰ دلار سقوط کرد، اما پس از رد صعودی به سرعت به ۲۶۹۰۰ دلار بازگشت. در همین حال، حجم نسبتاً پایین بود، که نشان می‌دهد معامله‌گران کمتری در حرکت دامپ و پمپ روزانه شرکت کردند.

به طور کلی، این تکنیک ها به یک درگیری مغرضانه ادامه دار بین معامله گران اشاره دارد. به عبارت دیگر، آنها در مورد جهت گیری روند بعدی قیمت بیت کوین با تعداد مساوی خریدار و فروشنده مطمئن نیستند و مشتقات نیز آن را پیشنهاد می کنند.

چرا قیمت بیت کوین گیر کرده است؟

بازار بیت کوین گاهی اوقات شاهد حرکات ثابت قیمت است که قبل از دوره هایی از حرکات شدید قیمت ناشی از رویدادهای مهم است.

برای مثال، از ۹ نوامبر ۲۰۲۲ تا ۱۰ ژانویه ۲۰۲۳، مدت کوتاهی پس از فروپاشی صرافی ارزهای دیجیتال FTX، بیت کوین بین ۱۶۰۰۰ تا ۱۷۵۰۰ دلار در نوسان بود. قیمت چند روز بالاتر و پایین تر از محدوده بود، اما نتوانست روند بهبود را ایجاد کند.

پس از سقوط BTC در می ۲۰۲۲ به دنبال ورشکستگی Terra، بازار شاهد روند مشابهی بود. قابل ذکر است، BTC/USD تقریباً یک ماه قبل از ورود به مرحله شکست قطعی، در محدوده ۲۸۰۰۰-۳۰۰۰۰ دلار معامله شد.

نمودار قیمت روزانه BTC/USD. منبع: TradingView

مسیر جانبی بیت کوین در می ۲۰۲۳ به دنبال افزایش بحران بانکی ایالات متحده در دو ماه پیش است، زمانی که تلاش های ناموفق مکرر برای عبور از سطح مقاومت روانی ۳۰۰۰۰ دلاری انجام شد.

به عبارت دیگر، معامله گران بیت کوین دوباره منتظر یک محرک بالقوه بازار هستند که می تواند قیمت بیت کوین را قاطعانه به هر جهت فشار دهد.

مطالب مرتبط: نرخ های فدرال رزرو چگونه بر بازار ارزهای دیجیتال تأثیر می گذارد؟

یکی از رویدادهای بزرگ بالقوه تصمیم فدرال رزرو برای نرخ بهره در ماه آینده خواهد بود.

در حال حاضر، چشم‌انداز متناقض افزایش نرخ احتمالاً دلیل اصلی ثابت ماندن سهام، از جمله دارایی‌های ریسک و ارزهای دیجیتال است. در واقع، طبق داده‌های نوسانات تاریخی، قیمت BTC یکی از کم‌نوسان‌ترین دوره‌ها از آوریل بوده است.

حرکت ۳۰ روزه قیمت بیت کوین پس از یک رویداد تاثیرگذار. منبع: BuyBitcoinWorldwide.com

قیمت بیت کوین در کوتاه مدت چه خواهد شد؟

از سوی دیگر، تحلیل تکنیکال حاکی از شکست احتمالی بالاتر از میانگین متحرک نمایی ۵۰ روزه (EMA 50 روزه، موج قرمز) نزدیک به ۲۷۵۸۰ دلار است.

اگر این اتفاق بیفتد، قیمت بیت کوین می تواند سطح مقاومت بحرانی ۳۰۰۰۰ دلار را دوباره آزمایش کند و شانس رد شدن در اولین تلاش را افزایش دهد.

نمودار قیمت روزانه BTC/USD. منبع: TradingView

برعکس، عقب نشینی از متحرک نمایی ۵۰ روزه، قیمت بیت کوین را در راه رسیدن به سطح پشتیبانی اصلی بعدی برای عقب نشینی احتمالی در متحرک نمایی ۲۰۰ روزه (موج آبی) نزدیک به ۲۵۰۰۰ دلار قرار می دهد.

این مقاله حاوی توصیه یا توصیه های سرمایه گذاری نیست. هر گونه سرمایه گذاری یا حرکت تجاری مستلزم ریسک است و خوانندگان باید قبل از هر تصمیمی تحقیقات خود را انجام دهند.

نویسنده: Yashu Gola

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا