اخبار ارز دیجیتال

چرا قیمت بیت کوین راکد است؟


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

بیت کوین یک دارایی بی ثبات است، اما قیمت بیت کوین به دلایل مختلف می تواند هفته ها، اگر نه ماه ها، در یک محدوده معاملاتی تنگ گیر کند.

بیت کوین (BTC) به حرکت ثابت قیمت بیت کوین خود به زیر 27000 دلار در 22 می ادامه می دهد زیرا گاوها و خرس ها شکستن بن بست را دشوار می دانند.

کدام یک بیت کوین است؟

به ویژه، از 11 می، قیمت بیت کوین در محدوده مثلث صعودی نزولی معامله می شود که با مقاومت افقی نزدیک به 27500 دلار و حمایت خط روند صعودی در حال حاضر نزدیک به 26890 دلار تعریف شده است.

نمودار 4 ساعته BTC/USD. منبع: TradingView

در 22 می، بیت کوین به زیر خط روند حمایتی نزدیک به 26550 دلار سقوط کرد، اما پس از رد صعودی به سرعت به 26900 دلار بازگشت. در همین حال، حجم نسبتاً پایین بود، که نشان می‌دهد معامله‌گران کمتری در حرکت دامپ و پمپ روزانه شرکت کردند.

به طور کلی، این تکنیک ها به یک درگیری مغرضانه ادامه دار بین معامله گران اشاره دارد. به عبارت دیگر، آنها در مورد جهت گیری روند بعدی قیمت بیت کوین با تعداد مساوی خریدار و فروشنده مطمئن نیستند و مشتقات نیز آن را پیشنهاد می کنند.

چرا قیمت بیت کوین گیر کرده است؟

بازار بیت کوین گاهی اوقات شاهد حرکات ثابت قیمت است که قبل از دوره هایی از حرکات شدید قیمت ناشی از رویدادهای مهم است.

برای مثال، از 9 نوامبر 2022 تا 10 ژانویه 2023، مدت کوتاهی پس از فروپاشی صرافی ارزهای دیجیتال FTX، بیت کوین بین 16000 تا 17500 دلار در نوسان بود. قیمت چند روز بالاتر و پایین تر از محدوده بود، اما نتوانست روند بهبود را ایجاد کند.

پس از سقوط BTC در می 2022 به دنبال ورشکستگی Terra، بازار شاهد روند مشابهی بود. قابل ذکر است، BTC/USD تقریباً یک ماه قبل از ورود به مرحله شکست قطعی، در محدوده 28000-30000 دلار معامله شد.

نمودار قیمت روزانه BTC/USD. منبع: TradingView

مسیر جانبی بیت کوین در می 2023 به دنبال افزایش بحران بانکی ایالات متحده در دو ماه پیش است، زمانی که تلاش های ناموفق مکرر برای عبور از سطح مقاومت روانی 30000 دلاری انجام شد.

به عبارت دیگر، معامله گران بیت کوین دوباره منتظر یک محرک بالقوه بازار هستند که می تواند قیمت بیت کوین را قاطعانه به هر جهت فشار دهد.

مطالب مرتبط: نرخ های فدرال رزرو چگونه بر بازار ارزهای دیجیتال تأثیر می گذارد؟

یکی از رویدادهای بزرگ بالقوه تصمیم فدرال رزرو برای نرخ بهره در ماه آینده خواهد بود.

در حال حاضر، چشم‌انداز متناقض افزایش نرخ احتمالاً دلیل اصلی ثابت ماندن سهام، از جمله دارایی‌های ریسک و ارزهای دیجیتال است. در واقع، طبق داده‌های نوسانات تاریخی، قیمت BTC یکی از کم‌نوسان‌ترین دوره‌ها از آوریل بوده است.

حرکت 30 روزه قیمت بیت کوین پس از یک رویداد تاثیرگذار. منبع: BuyBitcoinWorldwide.com

قیمت بیت کوین در کوتاه مدت چه خواهد شد؟

از سوی دیگر، تحلیل تکنیکال حاکی از شکست احتمالی بالاتر از میانگین متحرک نمایی 50 روزه (EMA 50 روزه، موج قرمز) نزدیک به 27580 دلار است.

اگر این اتفاق بیفتد، قیمت بیت کوین می تواند سطح مقاومت بحرانی 30000 دلار را دوباره آزمایش کند و شانس رد شدن در اولین تلاش را افزایش دهد.

نمودار قیمت روزانه BTC/USD. منبع: TradingView

برعکس، عقب نشینی از متحرک نمایی 50 روزه، قیمت بیت کوین را در راه رسیدن به سطح پشتیبانی اصلی بعدی برای عقب نشینی احتمالی در متحرک نمایی 200 روزه (موج آبی) نزدیک به 25000 دلار قرار می دهد.

این مقاله حاوی توصیه یا توصیه های سرمایه گذاری نیست. هر گونه سرمایه گذاری یا حرکت تجاری مستلزم ریسک است و خوانندگان باید قبل از هر تصمیمی تحقیقات خود را انجام دهند.

نویسنده: Yashu Gola

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا