اخبار ارز دیجیتال

چرا قیمت بیت کوین امروز کاهش یافته است؟

قیمت بیت کوین کاهش یافته است و در پایین ترین حد سالانه معامله می شود، دلایل اصلی کاهش اخیر چیست؟

پس از عبور از 21500 دلار در 4 نوامبر، قیمت بیت کوین (BTC) در 8 نوامبر 14 درصد کاهش یافت و به کمترین میزان سالانه 17166 دلار رسید و پس از آن اکثر آلت کوین ها قرار گرفتند.

اخبار بایننس و FTX در ابتدا جرقه ای را در بازار ایجاد کردند، اما روز به سمت جنوب می رود زیرا منابع تأیید نشده مختلف گمانه زنی می کنند که ضرر FTX می تواند کسری 6 میلیارد دلاری را نشان دهد.

افت قیمت همبستگی کوتاه مدت بیت کوین با بازار سهام را شکست، به طوری که سهام فناوری نزدک تنها 0.32 درصد کاهش یافت و داو جونز بر خوش بینی سرمایه گذاران در مورد انتخابات میان دوره ای 8 نوامبر ایالات متحده تأثیر گذاشت. به پشتوانه یک محافظه کار 0.48 درصد افزایش یافت. چشم انداز.

در میان نوسانات فعلی، بیش از 224 میلیون دلار در 8 نوامبر نقد شد و 614 میلیون دلار از BTC در معرض خطر انحلال قرار گرفت. چیزی که بسیاری از آن می ترسند این است که اگر وضعیت FTX با پیشنهاد بایننس برای خرید صرافی حل نشود، فروش بازار می تواند یک آبشار انحلال ایجاد کند و قیمت بیت کوین را به پایین ترین سطح برساند.

BTC بلند و کوتاه و انحلال.لیوان سکه ای

بیایید دلایل اصلی کاهش قیمت بیت کوین را در امروز دریابیم.

FTX پس از اینکه سرمایه گذاران از ترس فرار بانکی نقدینگی خود را کاهش دادند، تسلیم شد

قیمت بیت کوین به استرس وارد شده به بازار توسط FTX پاسخ داده است و پس از دوره ای که بسیاری فکر می کردند بازار نزولی به پایین ترین حد خود رسیده است، به پایین ترین حد سالانه خود رسید.

انفجار Terra Luna و در نهایت سقوط LUNA Classic در می 2022 منجر به اولین شکست هفت هفته ای در تاریخ بیت کوین شد. بازار در حال ترسیم شباهت هایی بین اجرای فعلی بانک FTX، کسری بودجه عمده و آنچه در اوایل سال جاری برای Terra Luna رخ داد.

افزایش نرخ بهره در ایالات متحده و خارج از کشور بر قیمت بیت کوین تاثیر می گذارد

بر اساس گزارش شاخص قیمت مصرف کننده، تورم ایالات متحده در ماه سپتامبر نسبت به ماه قبل 0.6 درصد افزایش یافت.

گزارش شاخص قیمت مصرف کننده، که گسترده ترین فشارسنج فشارهای تورمی ایالات متحده است، در سپتامبر 8.2 درصد نسبت به ماه مشابه سال گذشته افزایش یافت که کمی بالاتر از پیش بینی کارشناسان 8.1 درصد بود.

در رویداد CPI Report که برای 10 نوامبر برنامه ریزی شده بود، بیت کوین در 24 ساعت افت 12 درصدی نوسانی را ثبت کرد که یک رکورد پایین برای سال 2022 بود.

شاخص قیمت بیت کوین منبع: Cointelegraph

محدودیت ورودی خرده فروشی و نهادی

در حالی که تعداد مصرف کنندگانی که در سال 2021 روی ارزهای رمزنگاری شده سرمایه گذاری می کنند به طور چشمگیری افزایش یافته است، قیمت ها به شدت تحت تأثیر معامله گران خرده فروشی قرار گرفته است که به دنبال سرمایه گذاری در این تغییرات هستند. و از ژوئن، بیت کوین ثابت بوده است و پس از سقوط از بالاترین قیمت نوامبر 2021 نزدیک به 68000 دلار، بین 18000 تا 21000 دلار در نوسان بوده است. شکستن کمتر از پایین ترین سطح سال ممکن است بلافاصله علاقه سرمایه گذاران را جلب نکند.

به گفته Jaran Mellerud، تحلیلگر مستقل بازار، فعالیت روی زنجیره بیت کوین در تمام سال کاهش یافته است. حجم معاملات کوین بیس در سه ماهه دوم با حدود نصف کاهش به 217 میلیارد دلار رسید.

بین اواسط ژوئن تا اواسط جولای، بایننس شاهد کاهش 50 درصدی حجم معاملات بود، در حالی که کراکن و جمینی به ترتیب 75 درصد و 80 درصد کاهش یافتند.

Binance US یکی از استثناهای قابل توجه است که پس از تعلیق کارمزد تراکنش بیت کوین در ماه ژوئن، کاهش 2 درصدی را گزارش کرده است.

FTX شاهد یک سرکوب بانکی با خروج خالص 1.1 میلیارد دلار در هفته اول نوامبر بوده است.

نمودار خروجی FTX منبع: Dune Analytics

مربوط: چرا امروز بازار کریپتو در حال سقوط است؟

آیا قیمت بیت کوین می تواند معکوس شود؟

به نظر نمی‌رسد که عدم قطعیت کوتاه‌مدت کریپتوکارنسی چشم‌انداز بلندمدت سرمایه‌گذاران نهادی را تغییر داده باشد. به گفته رابین وینس، مدیر عامل BNY Mellon، یک نظرسنجی به سفارش بانک نشان داد که 91 درصد از سرمایه گذاران نهادی علاقه مند به سرمایه گذاری در دارایی های توکن شده در سال های بعد بودند. مزرعه برنج.

حدود 40 درصد از آنها در حال حاضر ارزهای رمزنگاری شده را در سبد خود دارند و حدود 75 درصد به طور فعال در دارایی های دیجیتال سرمایه گذاری می کنند یا در نظر دارند این کار را انجام دهند.

نگرانی ها در مورد ورشکستگی احتمالی FTX به وضوح به قیمت بیت کوین کمک کرده است تا به پایین ترین حد سالانه خود برسد.

در درازمدت، فعالان بازار همچنان انتظار دارند که قیمت بیت کوین افزایش یابد، به خصوص که به نظر می رسد بانک ها و موسسات مالی بیشتری برای اهداف پرداخت به پول نقد دیجیتال روی می آورند.

نظرات و نظرات بیان شده در اینجا صرفاً متعلق به نویسنده است و لزوماً منعکس کننده نظرات Cointelegraph.com نیست. تمام حرکات سرمایه گذاری و تجاری شامل ریسک است. هنگام تصمیم گیری باید تحقیق خود را انجام دهید.

نویسنده: Kyle White

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا