اخبار ارز دیجیتال

چرا قیمت بیت کوین امروز کاهش یافت؟ معامله گران بیت کوین برای تست مجدد ۲۳ هزار دلار آماده می شوند

افزایش قیمت بیت کوین تحت تاثیر افزایش دلار آمریکا قرار گرفته است زیرا هیجانات و نظرات بازار در مورد افزایش نرخ فدرال رزرو کم رنگ می شود.

بیت کوین (BTC) در ۳ فوریه به ۲۳۰۰۰ دلار رسید.

نمودار کندل استیک ۱ ساعته بیت کوین/دلار آمریکا (Bitstamp).منبع: Trading View

بازگشت دلار به کریپتو پارتی متوقف می شود

داده‌های Cointelegraph Markets Pro و TradingView نشان می‌دهند که بیت‌کوین/دلار آمریکا در Bitstamp به ۲۳۳۲۹ دلار رسیده است.

این جفت برای دومین بار در ۲ فوریه در اپن وال استریت از ۲۴۰۰۰ دلار فراتر رفت، اما خریداران نتوانستند در بحبوحه نوسانات کلان بازار حرکت خود را حفظ کنند.

در سبک کلاسیک اعلام نرخ بهره توسط فدرال رزرو ایالات متحده، حرکت اولیه به سرعت با آن مقابله شد و بیت کوین را به موقعیت قبلی خود بازگرداند.

نمودار شمعی ۱ ساعته از شاخص دلار آمریکا (DXY).منبع: Trading View

وضعیت به لطف افزایش ارزش دلار بدتر شد و شاخص دلار آمریکا (DXY) افزایش قابل توجهی را نشان داد و از همان روز شروع به تثبیت کرد.

تاجر معروف کریپتو تونی گفت: «وقتی دلار DXY حمایت پیدا کرد و شروع به افزایش شدید کرد، شاهد افزایش قیمت در کیسه کریپتو خواهیم بود. هشدار داد.

“زمان توجه است.”

در همین حال، مایکل ون د پوپ، یکی از همکاران Cointelegraph قابل توجه سطح ۱۰۲ DXY باعث کاهش همبستگی معکوس در دارایی های ریسک می شود.

متیو دیکسون، بنیانگذار و مدیر عامل پلتفرم رتبه‌بندی ارزهای دیجیتال Evai، گفت: «ما انتظار داریم که DXY پشتیبانی و مقاومت سربار فعلی را دوباره آزمایش کند.» ادامه در تحلیل خودتان

“این با انتظار مخالف من مطابقت دارد که Btc و Crypto قبل از آخرین “بالا” خود (نه خیلی بالا) اندکی افت کنند. “

نمودار مشروح شاخص USD (DXY). منبع: متیو دیکسون / توییتر

شاخص قیمت مصرف کننده نگرانی های جدیدی را ایجاد می کند

از سوی دیگر، برخی بر این باورند که فشار ناشی از کلان قیمت می تواند تا ماه فوریه ادامه یابد.

مطالب مرتبط: گاوهای بیت کوین باید این دو سطح را پس بگیرند زیرا «صلیب مرگ» هنوز در راه است

خانه تجارت QCP Capital در جدیدترین به‌روزرسانی بازار که برای مشترکین کانال تلگرامی خود ارسال کرد، به شاخص قیمت مصرف‌کننده (CPI) آینده آمریکا که قرار است در ۱۴ فوریه منتشر شود، توجه ویژه‌ای داشت.

می‌گوید: «بعد از FOMC، تعداد زیادی از داده‌های Tier 2 از جمله سرویس‌های حیاتی ISM و NFP‌ها منتشر شده است.

“اول، Inflation Nowcast کلولند فدرال رزرو نشان می دهد که حتی اگر در چند ماه گذشته تورم را بیش از حد تخمین زده باشیم، هنوز در ماه ژانویه بالای ۰.۶% است.”

با توجه به تغییر در نحوه تعدیل شاخص قیمت مصرف کننده، QCP معتقد بود که ارقام مورد انتظار برای نیمه دوم سال ۲۰۲۳ می تواند بالاتر از انتظارات بازار باشد. تأثیر روانی یا غیر آن، تأثیر نهایی می تواند گاوهای ارز دیجیتال را ناامید کند.

QCP اضافه کرد: “در اروپا، وزن مجدد مشابه منجر به افزایش قیمت CPI ژانویه اعلام شده در این هفته شده است. بنابراین ما انتظار داریم که خطرات نزولی از اینجا در این جلسه یا پس از انتشار بعدی CPI تحقق یابد.”

در همین حال، داده‌های ابزار FedWatch گروه CME نشان می‌دهد که افزایش بعدی نرخ بهره در اواسط ماه مارس همان اجماع ۲۵ واحد پایه افزایش نرخ بهره در فوریه است.

نمودار احتمال نرخ بهره هدف فدرال رزرو منبع: گروه CME

دیدگاه ها، افکار و نظرات بیان شده در اینجا فقط متعلق به نویسنده است و لزوماً منعکس کننده یا بیانگر دیدگاه ها یا نظرات Cointelegraph نیست.نویسنده: William Suberg

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا