🚨 اخبار ارز دیجیتال

چرا کتی وود نسبت به سهام کوین بیس صعودی است و معتقد است بیت کوین به ۱ میلیون دلار خواهد رسید؟


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

کتی وود اخیراً یک موقعیت در صندوق سهام جهانی کوین بیس اضافه کرده و تلاش خود را برای قیمت ۱ میلیون دلاری بیت کوین تکرار کرده است. آیا این با انتظارات تحلیلگران مطابقت دارد؟

در مصاحبه ای با بلومبرگ، کتی وود، مدیر عامل و مدیر عامل شرکت ARK Invest اخیرا فاش کرد که صندوق اصلی او، Ark Innovation (ARKK)، پس از شکایت SEC بایننس، یکی از بزرگترین رقبای Coinbase، مجبور به فروش شد. موقعیت در سهام Coinbase (COIN).

طبق بیانیه افشا، ARKK تقریباً ۳۳۰۰۰۰ سهم COIN را در ۶ ژوئن ۲۰۲۳ خریداری کرد که در آن زمان تقریباً ۱۷ میلیون دلار ارزش داشت. دو صندوق دیگر، Ark Fintech Innovation ETF و Ark Next Generation Internet ETF نیز به ترتیب ۳۵۷۰۰ سهم به ارزش ۱.۸ میلیون دلار و ۵۳۹۰۰ سهم به ارزش ۲.۸ میلیون دلار خریداری کردند.

میانگین قیمت ورودی ARK در بین سه صندوق بین ۲۷۲.۷۵ تا ۲۸۲.۹۳ دلار است و موقعیت ترکیبی آن در حال حاضر ۱.۷۷ میلیارد دلار است. در زمان نگارش این مقاله، COIN با قیمت ۵۳.۹۰ دلار معامله می شود. نیازی به گفتن نیست که صندوق تاکنون ضرر زیادی در این معامله داشته است.

در مورد اینکه چرا او هنوز صعودی است، استدلال او به این خلاصه می شود: به دلیل اجرای SEC، Coinbase تنها بازی در مورد مبادلات ارزهای دیجیتال در ایالات متحده خواهد بود. البته، فرض بر این است که Coinbase در نبرد قانونی خود با SEC پیروز شود.

وود توضیح داد که او اختلافاتی را در اتهامات وارده علیه این دو صرافی می بیند. هر دو شرکت با شکایت SEC به دلیل معاملات ادعایی و سهامداری اوراق بهادار ثبت نشده روبرو هستند، اما بایننس ممکن است با اتهامات جدی تری نیز مواجه شود.

مدیر عامل بایننس Changpeng Chao که به اختصار CZ نامیده می شود، در ماه مارس توسط یک تنظیم کننده مشتقات ایالات متحده شکایت کرد. در این دادخواست ادعا شد که CZ و سه شرکت وابسته به بورس، قانون بورس کالا (CEA) و چندین مقررات CFTC را نقض کرده اند.

به گفته وود، این نوع اتهامات «هیچ ربطی به کوین بیس ندارند». بنابراین، او معتقد است که با حذف بزرگترین رقیب خود، کوین بیس می تواند طوفان را پشت سر بگذارد و پیروز بیرون بیاید.

دشوار است که بگوییم آیا محکومیت وود در مورد COIN را می توان به اندازه کافی موجه دانست. برخی از تحلیلگران با دیدگاه او موافق هستند و برخی دیگر مخالف. اجماع تحلیلگران برای سهام، رتبه بندی «نگهداری» با میانگین قیمت هدف ۵۸.۴۹ دلار یا حدود ۱۲ درصد بالاتر از سطح فعلی است.

چندین تحلیلگر برجسته، از جمله جان تودارو و آتلانتیک اکویتی، اهداف صعودی بیشتری برای قیمت ۷۰ دلار تعیین کرده اند.

نمودار ۳ ماهه COIN. منبع: TradingView

RSI در ۴۹.۷ کاملاً خنثی است، که نشان می دهد در حال حاضر هیچ جهت قطعی برای COIN وجود ندارد.

وقتی صحبت از مبادلات ارزهای دیجیتال مستقر در ایالات متحده به میان می آید، COIN ممکن است بهترین و به زودی تنها گزینه باشد. با این حال، این به تنهایی ممکن است منجر به افزایش قیمت سهام شود یا خیر.

هنگام ارزیابی چشم انداز آینده سهام، اکثر تحلیلگران تمایل دارند که یک عامل را جدا در نظر نگیرند. نظریه سرمایه گذاری خود را بر این فرض قرار دهید که رقبای یک شرکت ممکن است ورشکست شوند، که ممکن است باعث شود تحلیلگران عوامل دیگر و شاید مهمتر را نادیده بگیرند.

آیا ممکن است کوین بیس در آینده مورد پیگرد کیفری قرار گیرد؟

شایان ذکر است که Coinbase همچنین با شکایت های SEC در مورد معامله و سهامداری اوراق بهادار ثبت نشده روبرو است. این در نهایت می تواند منجر به این شود که صرافی در فعالیت غیرقانونی شرکت کرده است.

اما شاید حتی نگران‌کننده‌تر از اقدام اجرایی SEC این ظن باشد که Coinbase ممکن است در پروژه‌هایی سرمایه‌گذاری کرده باشد که قرار بود قبل از انتشار عمومی در بورس‌ها فهرست شوند.

پس از اینکه برایان آرمسترانگ، مدیرعامل Coinbase در ۱۰ ژوئن به وال استریت ژورنال گفت، شایعاتی منتشر شد مبنی بر اینکه این شرکت ممکن است این کار را انجام داده باشد. در طول مصاحبه، آرمسترانگ به سؤالی در مورد اینکه آیا کوین‌بیس در توکن‌های فهرست‌شده در پلتفرم سرمایه‌گذاری می‌کند یا خیر، پاسخ کافی نداد.

بر کسی پوشیده نیست که تقریباً هر بار که یک توکن جدید در Coinbase لیست می شود، قیمت آن بالا می رود.

اگر این واقعاً یک پمپاژ و تخلیه سازماندهی شده بود، می توانست یک جنایت مالی با ابعاد حماسی باشد.

سوال این است که آیا شواهد بالقوه ای برای چنین اتهامات جدی وجود دارد؟

خوب، بله، نه.

با نگاهی به پرتفوی Coinbase Venture، به نظر می رسد که ۳۰ پروژه در سبد سرمایه گذاری آنها نیز در بورس فهرست شده است. با این حال، Coinbase Ventures ادعا می‌کند که «با تیم‌های بازبینی یا تیم‌های فهرست‌بندی کار نمی‌کند» و «به طور جداگانه از کسب‌وکار اصلی خود عمل می‌کند و کار می‌کند».

این لزوما به این معنی نیست که کوین بیس از مبادله خود به عنوان یک طرح غول پیکر پمپ و تخلیه استفاده کرده است، اما می تواند نشان دهنده موضوع دیگری باشد که تنظیم کننده های مالی باید بررسی کنند. نیازی به گفتن نیست، اخبار مربوط به چنین نظرسنجی احتمالاً نوید خوبی برای قیمت سهام COIN نیست.

مربوط: SEC به دنبال زمان بیشتری برای پاسخ به درخواست Coinbase برای شفافیت رمزنگاری است

بیت کوین به ۱ میلیون دلار؟

در گفتگو با بلومبرگ، کتی وود دیدگاه خود را تکرار کرد که بیت کوین یک محافظ در برابر تورم است. با این حال، او گفت که کاهش تورم را به عنوان یک خطر بزرگ در آینده می بیند. با وجود این، او همچنان نسبت به قیمت بیت کوین صعودی است و به هدف ۱ میلیون دلاری خود پایبند است.

نمودار BTC/USD از سال تا به امروز. منبع: TradingView

بیت کوین در ماه فوریه صلیب طلایی را تجربه کرد و میانگین متحرک نمایی ۵۰ روزه از متحرک نمایی ۲۰۰ روزه فراتر رفت. حجم نیز همراه با جریان پول Chaikin کاهش یافته است، که نشان می دهد ممکن است معاملات برای آینده قابل پیش بینی ثابت باشد.

به گفته وود، بیت کوین همچنان می تواند در یک محیط کاهش تورم عملکرد بهتری داشته باشد، زیرا «پادزهری برای ریسک طرف مقابل در سیستم مالی سنتی است».

با توجه به اینکه سه مورد از چهار ورشکستگی بزرگ بانک در تاریخ ایالات متحده در سه ماه گذشته اتفاق افتاده است، او ممکن است نکته ای داشته باشد.

رویداد بعدی نصف کردن بیت کوین ظرف یک سال برگزار خواهد شد. همانطور که در نمودار زیر مشاهده می شود، سرمایه گذاران در حال حاضر در مرحله “ساخت” چرخه هستند.

چرخه نصف شدن بیت کوین با مراحل روانشناسی سرمایه گذار همزمان است.منبع: Galaxy Research

آیا پیش بینی قیمت ۱ میلیون دلاری کتی وود در چرخه بعدی به حقیقت می پیوندد؟

این مقاله حاوی توصیه یا توصیه های سرمایه گذاری نیست. هر گونه سرمایه گذاری یا حرکت تجاری مستلزم ریسک است و خوانندگان باید قبل از هر تصمیمی تحقیقات خود را انجام دهند.

این مقاله برای اهداف اطلاعاتی عمومی است و در نظر گرفته نشده است، و همچنین نباید به عنوان مشاوره حقوقی یا سرمایه گذاری تلقی شود. دیدگاه‌ها، افکار و نظرات بیان شده در اینجا به تنهایی متعلق به نویسنده است و لزوماً منعکس‌کننده یا بیانگر دیدگاه‌ها یا نظرات Cointelegraph نیست.نویسنده: Brian Nibley

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا