🚨 اخبار ارز دیجیتال

چرا نصف شدن بیت کوین در سال ۲۰۲۴ ممکن است متفاوت از گذشته باشد

رویداد نصف شدن به عنوان یکی از محرک های اصلی بازار صعودی بیت کوین در نظر گرفته می شود، اما سال آینده می تواند متفاوت باشد.

به گفته یک تحلیلگر برجسته، تأثیر نصف شدن بیت کوین بر قیمت ارزهای دیجیتال اغلب بیش از حد تخمین زده می شود و نصف شدن بعدی که برای آوریل ۲۰۲۴ برنامه ریزی شده است، ممکن است متفاوت باشد.

این رویداد نصف شدن، که هر چهار سال یکبار اتفاق می‌افتد، نرخ ایجاد بیت‌کوین‌های جدید را به نصف کاهش می‌دهد و به طور کلی یکی از کاتالیزورهای اصلی برای بزرگ‌ترین رالی بیت‌کوین در نظر گرفته می‌شود.

با این حال، علیرغم روایت صعودی در مورد نصف شدن، این رویداد به خودی خود افزایش بیت کوین را تضمین نمی کند.

تا زمانی که کاهش عرضه بیت کوین های جدید با تقاضای قابل توجهی همراه شود، بعید است که قیمت ها سر به فلک بکشد.

همچنین نیمه عمر یک رویداد کاملاً قابل پیش بینی است. این بدان معنی است که همه فعالان بازار از قبل می دانند که چه زمانی نصف شدن اتفاق می افتد، بنابراین قیمت فعلی ممکن است تأثیر نصف شدن را قبل از وقوع آن منعکس کند.

مایک مک گلون، تحلیلگر بلومبرگ، درباره رویداد مورد انتظار گفت: «چیزهایی که ما بیشتر انتظار داریم معمولاً اتفاق نمی‌افتند».

او ادامه داد: “و این چیزی است که من نگران آن هستم. این کاملاً اتفاق نظر است.”

همچنین، هر بار که نصف شدن اتفاق می افتد، تأثیر آن بر عرضه بیت کوین جدید کاهش می یابد. با گذشت زمان، این اثر در نهایت ناچیز می شود. بنابراین، تغییرات در تقاضا، به جای عرضه، به عامل اصلی تاثیرگذار بر قیمت بیت کوین تبدیل می شود.

پس نصف شدن بعدی بیت کوین چگونه بر بازار کریپتو تاثیر می گذارد؟ و اگر نصف نمی شود، کاتالیزور پشت افزایش چرخه ای بیت کوین چیست؟ برای اطلاعات بیشتر، آخرین گزارش های کوین تلگراف را در کانال یوتیوب ما بررسی کنید و فراموش نکنید که مشترک شوید.

نویسنده: Marco Castrovilli
منابع:
Cointelegraph | CoinDesk | U.Today

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا