اخبار ارز دیجیتال

کاخ سفید در مورد بازگرداندن ۵.۲ میلیون دلار کمک مالی SBF سکوت کرده است

یک سخنگوی کاخ سفید از یک سوال کاملاً قانونی در مورد اینکه آیا رئیس جمهور جو بایدن قصد دارد کمک های سیاسی SBF را بازگرداند یا خیر طفره رفت.

کارین ژان پیر، سخنگوی کاخ سفید در پاسخ به سوالات خبرنگاران در مورد اینکه آیا رئیس جمهور جو بایدن ۵.۲ میلیون دلار از بودجه کمپین انتخاباتی را که قبلا توسط سام بنکمن-فرید، بنیانگذار FTX خرج کرده بود، برمی گرداند یا خیر.

زیک میلر، خبرنگار آسوشیتدپرس، در یک کنفرانس خبری در دسامبر گفت: “آیا رئیس جمهور آن کمک مالی را برمی گرداند؟”

ژان پیر پاسخ داد: “من در اینجا مشمول قانون هچ هستم” و افزود: “در آنچه می توانم بگویم محدود هستم.”

او با اشاره به کمیته ملی دموکرات (هیئت حاکمه حزب دموکرات ایالات متحده که بایدن عضو آن است) گفت: “هر چیزی که مربوط به مشارکت های سیاسی باشد باید از اینجا به DNC ارجاع شود.”

قانون هچ یک قانون فدرال است که افراد شاغل در شاخه اجرایی دولت را از شرکت در فعالیت های مبارزاتی سیاسی منع می کند.

میلر تاکید کرد: اما من نظر رئیس جمهور را می خواهم.

من نمی توانم از اینجا در مورد مشارکت های سیاسی یا هر چیز مرتبط با آنها صحبت کنم.»

میلر بار دیگر پاسخ ژان پیر به نظر بایدن را خواست […] در مورد آن اینجا

بانکمن-فرید در ۱۳ دسامبر به دلیل تخلفات مالی مبارزات انتخاباتی، از جمله تخلفات مشارکتی، ممانعت از کمیسیون انتخابات فدرال، و مشارکت به نام شخص دیگری متهم شد.

او با کمک مالی به ارزش ۵.۲ میلیون دلار، که تنها ۵۶ میلیون دلار از غول رسانه ای مایکل بلومبرگ، کمتر بود، دومین «مشارکت کننده» بزرگ در کمپین ریاست جمهوری بایدن در سال ۲۰۲۰ بود.

مربوط: ‘وکیل SDNY در مورد کیفرخواست SBF گفت: شما می توانید با شلوارک و تی شرت زیر نور خورشید کلاهبرداری کنید.

بنیانگذار FTX همچنین با سرمایه گذاری ۳۶.۸ میلیون دلاری به نامزدهای انتخابات میان دوره ای ۲۰۲۲، بزرگترین مشارکت کننده فردی در انتخابات میان دوره ای ۲۰۲۲ بود که او را به دومین مشارکت کننده بزرگ دموکرات ها در این چرخه تبدیل کرد.

طبق سوابق عمومی، بانکمن-فرید در طول انتخابات میان‌دوره‌ای بیش از ۲۴۰ هزار دلار به جمهوری‌خواهان انتقال داد، اما در مصاحبه‌ای با وبلاگ‌نویس ارز دیجیتال تیفانی فونگ در ۱۶ نوامبر اعتراف کرد که به‌اصطلاح تاریک پول اهدا کرده است. احزاب،” او گفت.

سیاستمدارانی که کمک‌های سیاسی از Sam Bankman-Fried و سایر مدیران FTX دریافت می‌کنند، ممکن است مجبور شوند در هر صورت برای رسیدگی به ورشکستگی، کمک‌های مالی را به متولی ورشکستگی بازگردانند.

طبق گزارش قبلی کوین تلگراف، کمک مالی به ارزش ۷۳ میلیون دلار از FTX می تواند برای بازپرداخت طلبکاران صرافی شکست خورده بازپس گرفته شود.

برخی از سیاستمداران پیش از این به کمک های نقدی به خیریه متوسل شده اند تا از شرکت و کمک های مالی آن فاصله بگیرند.

نویسنده: Jesse Coghlan

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا