🚨 اخبار ارز دیجیتال

بنیانگذار Concordium: ETF بیت کوین یا نه، انتظار یک بازار گاوی “سکسی” در کریپتو نداشته باشید.

در حالی که کارشناسان در مورد زمان شروع بازار صعودی بعدی اختلاف نظر دارند، یک چیزی که همه آنها روی آن اتفاق نظر دارند این است که بازار صعودی بزرگ بعدی مانند گذشته نخواهد بود.

بازار صعودی کریپتو بعدی هیچ شباهتی به بازار قبلی نخواهد داشت، بنابراین سرمایه گذاران باید انتظارات خود را برای افزایش قریب الوقوع قیمت کریپتو کاهش دهند.

حداقل این چیزی است که لارس سیر کریستنسن، بنیانگذار بلاک چین Concordium، در مصاحبه اخیر با کوین تلگراف گفت.

کریستنسن معتقد است که تأیید آنها پیامدهای فوری برای بازار کریپتو دارد، زیرا اکثریت بازار کریپتو در مورد صندوق پیشنهادی معامله شده در بورس (ETF) Spot Bitcoin (BTC) صعودی است.

حتی اگر بیت کوین بالا برود، من فکر نمی کنم که ما به طور خودکار فرض کنیم که همه چیز به دلیل آن بالا می رود.

او افزود: “آیا این لزوما به این معنی است که اتریوم و بسیاری از آلتکوین های قدیمی تر نیز از آن استفاده می کنند؟ من فکر می کنم تقریباً مطمئن است که این اتفاق نخواهد افتاد.”

کریستنسن گفت در حالی که قیمت دارایی های دیجیتال در ۱۸ ماه گذشته کاهش یافته است، در مقابل، علاقه شرکت ها به فناوری بلاک چین کاهش نیافته است.

این به این معنی است که گام بزرگ بعدی صنعت با یک افزایش خاص “سکسی” مانند افزایش قیمت کریپتو که در سال ۲۰۲۱ مشاهده شد مشخص نخواهد شد، بلکه به تدریج طی ۱۸ ماه آینده رخ خواهد داد. توجه داشته باشید:

“تنها دلیلی که انواع کسب‌وکار به دارایی‌های کریپتو نیاز دارند، انجام کاری است که می‌خواهند در یک بلاک چین خاص انجام دهند. من فکر می‌کنم بسیار واضح است که ما باید تشخیص دهیم که آنجا نیستیم.”

با این حال، همه مایل به موافقت با کریستنسن نیستند.

بن سیمپسون، بنیانگذار پلتفرم آموزشی کریپتو Collective Shift، گفت: داده ها و شاخص های زیادی وجود دارد که نشان می دهد ما در حال حاضر شاهد مراحل اولیه بازار صعودی بیت کوین هستیم.

سیمپسون توضیح داد: «کاهش از نمودارهای بالاترین تاریخ و نسبت‌های ارزش بازار به ارزش واقعی (MVRV) نشان می‌دهد که ما در آخرین مراحل انباشت هستیم، که اغلب پیش‌روی یک بازار صعودی است.

وقتی نوبت به دارایی‌هایی می‌شود که بیشتر برای یک رونق بزرگ آماده می‌شوند، سیمپسون معتقد است که بازار صعودی بعدی به بخش‌هایی مانند بیت‌کوین، اتر (ETH)، توکن‌های خاص برنامه‌ها و بازی‌ها وارد خواهد شد.

توکن‌های DeFi مزایای قابل‌توجهی را ارائه می‌کنند، البته با خطرات، و من معتقدم بیت‌کوین به عنوان یک «برنده آرام» در میان پذیرش گسترده‌تر ظاهر خواهد شد، جایی که من بیشتر از همه خوش‌بین هستم.»

دو سال گذشته برای صنعت کریپتو سخت بوده است. یک فدرال رزرو جنگ طلب تر و تعدادی از ورشکستگی های برجسته، از جمله ورشکستگی های FTX و Celsius Networks، منجر به سرمایه گذاری کمتر در صنعت و به تبع آن قیمت های پایین تر برای دارایی های کریپتو شده است.

جاش گیلبرت، تحلیلگر eToro Markets، پس از تصمیم فدرال رزرو برای توقف افزایش نرخ بهره در اوایل این هفته، نسبت به چشم انداز کلان گسترده تر خوشبین است.

“محیط کلان بالاخره در حال بهبود است، با کاهش نرخ بهره توسط بانک های مرکزی جهان در افق. با شروع کاهش نرخ های بهره و کاهش تورم، سرمایه گذاران مایل به پذیرش ریسک بیشتر و به کارگیری سرمایه بیشتری هستند.” بازار مالی و ارزهای دیجیتال تمرکز اصلی خواهند بود.”

مانند بسیاری از مفسران بازار در ماه‌های اخیر، گیلبرت اظهار داشت که سهام برای رشد سال آینده آماده است.

“۲۰۲۴ می تواند سال قدرتمندی برای بیت کوین و بازار گسترده تر ارزهای دیجیتال باشد. نصف شدن بیت کوین در قلب این تئوری است و یک کاتالیزور کلیدی است که سرمایه گذاران خوش بین در حال تماشای آن هستند.”

با این حال، تینا تنگ، تحلیلگر بازار در CMC Markets، توضیح داد که خیلی زود است که نگران باشید که آیا سودهای کلان در راه است یا خیر. در عوض، سرمایه گذاران باید برای موج جدیدی از عدم اطمینان آماده شوند.

مربوط: آیا چین می‌تواند بیت کوین را تامین کند زیرا بدترین فرار سرمایه خود را در سال‌های اخیر تجربه کرده است؟

هنوز خیلی زود است که بگوییم این آغاز یک بازار صعودی کریپتو است. این به محیط کلان و اینکه آیا بانک های مرکزی مایل به پایان دادن به چرخه افزایش نرخ برای ارائه نقدینگی کافی به بازار هستند، بستگی دارد. تنگ گفت.

“سیاست پولی سفت‌تر پشت کاهش در طبقات دارایی‌های پرخطر مانند استارت‌آپ‌ها، سهام با سرمایه کوچک و ارزهای دیجیتال است. از لحاظ تاریخی، رونق در بازار ارزهای دیجیتال در طول دوره‌های کاهش نرخ فدرال رزرو رخ داده است، اما در طول چرخه‌های افزایش نرخ. این اتفاق در داخل رخ نداده است. ”

افزایش بازده اوراق قرضه دولتی و معکوس شدن بازده اوراق قرضه دولتی به طور مکرر سیگنال‌های هشداردهنده‌ای درباره عدم اطمینان اقتصادی آینده می‌فرستد.

تنگ گفت که برای تایید فرضیه بازار صعودی قریب الوقوع، بیت کوین باید از میانگین متحرک ۵۰ روزه خود عبور کند و بیشتر به سمت بالا حرکت کند.

مجله: چگونه از ارزهای دیجیتال خود در بازارهای بی ثبات محافظت کنید – بیت کوین OG و کارشناسان افکار خود را به اشتراک می گذارند


نویسنده: Tom Mitchelhill
منابع:
Cointelegraph | CoinDesk | U.Today

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا