اخبار ارز دیجیتال

معنای “لایحه ضد ماینینگ” برای صنعت کریپتو تگزاس چیست؟

دوره های اندرو تیت


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

ایالت Lone Star به یکی از داغ ترین نقاط در نقشه ایالات متحده در هنگام تنظیم ارزهای دیجیتال تبدیل شده است.

در اواخر آوریل، بیش از 100 نفر در تظاهراتی در نزدیکی ساختمان ایالت تگزاس تجمع کردند.

اعتراضات مسالمت آمیز در ایالات متحده امری غیر معمول نیست، اما چیزی که این اعتراض را منحصر به فرد کرد این بود که شرکت کنندگان گرد هم آمدند تا حق خود را برای داشتن و استفاده از ارزهای دیجیتال ابراز کنند.

موقعیت ایالت Lone Star نیز گیج کننده است، زیرا قوانین مختلف ایالتی و فدرال یک چشم انداز نظارتی ناهموار ایجاد می کند و وضعیت آن را به عنوان یک مرکز بالقوه برای صنعت ارزهای دیجیتال ایالات متحده تبلیغ می کند.

بنابراین، علاقه مندان به کریپتو در آستین تجمع کردند تا به لایحه 1751 سنا اعتراض کنند، که ماینرهای رمزنگاری را از برخی مزایای مالیاتی موجود محروم می کند. این لایحه قبلاً به تصویب مجلس سنای ایالت رسیده است و در راه است به مجلس نمایندگان تگزاس.

تگزاس با روایت دوگانگی ورود به حالت «خصمانه رمزنگاری» مطابقت ندارد. قانون‌گذاران در ایالت می‌خواهند مزایای مالیاتی را از ماینرهای رمزنگاری سلب کنند، اما تقریباً در همان زمان به گنجاندن حق افراد برای داشتن ارزهای دیجیتال در منشور حقوق ایالت رأی دادند.

چگونه چنین قانون عجیب و غریبی بوجود آمد و چه معنایی برای صنعت دارد؟

مسیری پیشگام به سوی مقررات

تقریباً یک دهه پیش، تگزاس با مقررات بیت کوین (BTC) دست و پنجه نرم کرد زیرا کمیسر بانک تگزاس یادداشتی را منتشر کرد که در آن اعلام کرد که ارز دیجیتال اصلی به جای پول، «بهترین شکل به عنوان یک سرمایه گذاری سوداگرانه دیده می شود».

برای پذیرندگان اولیه، این خبر خوبی بود، زیرا به آنها اجازه داد از توجه نظارتی فرار کنند. از آن زمان، تگزاس شروع به جذب کسب و کارهای ارزهای دیجیتال محلی و جهانی کرده است.

در سال 2021، دپارتمان بانکداری تگزاس اعلام کرد که به بانک های محلی اجازه می دهد تا ارزهای رمزنگاری شده را برای مشتریان خود ذخیره کنند. یک ماه بعد، قانونگذاران ایالتی کد تجاری یکنواخت محلی را اصلاح کردند تا ارزهای مجازی تحت قانون تجارت مجاز باشد. لایحه دیگری یک کارگروه بلاک چین را در این ایالت ایجاد کرد.

با این حال، زمانی که تگزاس وارد فهرست پنج ایالت برتر ارزهای دیجیتال کوین تلگراف شد، بیشتر به دلیل شرایط منحصربفرد استخراج ارز دیجیتال بود تا تلاش‌های نظارتی.

قیمت انرژی برای مشتریان صنعتی یکی از پایین‌ترین قیمت‌ها در کشور است و یا به عقیده مدیرعامل وقت شرکت معدن Layer1 Technologies، الکس لیگل، در میان پایین‌ترین قیمت‌ها در جهان است.

پس از سرکوب استخراج ارزهای دیجیتال توسط چین در سال 2021، دولت ایالات متحده از علاقه ماینرهای بزرگ در سراسر جهان برخوردار شده است. فرماندار گرگ ابوت با استقبال جوامع محلی از مشاغل جدید، بازگشایی سایت های صنعتی و استخدام افراد در شهرهای کوچک، هیجان خود را از تبدیل شدن تگزاس به “رهبر ارزهای دیجیتال” بعدی ابراز کرد.

این روند تا سال 2022 ادامه دارد و غول های معدنی مانند Riot Blockchain دکل های خود را به تگزاس منتقل می کنند. حتی امواج گرمای بی سابقه تابستان و طوفان های مرگبار زمستانی نیز عملیات را متوقف نکردند و معدنچیان برای مدت زمان معینی خاموشی های برنامه ریزی نشده را پذیرفتند.

هیئت حسابرسی ایالت تگزاس حتی تلاش کرد تا توضیح دهد که تسهیلات استخراج ارزهای دیجیتال “تقاضای قابل توجهی برای برق در شبکه ایجاد نمی کند.” سناتور تد کروز نیز همین کلمات را تکرار کرد و ابراز تمایل کرد که تگزاس را به “واحه بیت کوین” تبدیل کند.

فصلی از تلاش های فعال برای تصویب قانون

اما علیرغم رویکرد دوستانه آن به صنعت ارزهای دیجیتال، مقامات تگزاس هرگز در اجرای آن تردید نکردند.

کمیسیون اوراق بهادار تگزاس (TSSB)، تنظیم کننده اصلی مالی ایالت، سابقه طولانی در تعامل با بازارها دارد.

دولت BitConnect را به تجارت غیرقانونی اوراق بهادار متهم کرد و به دنبال آن 31 شرکت دیگر را متهم کرد و Arise Bank را که یک پلتفرم بانکی غیرمتمرکز شناخته می‌شد، به دلیل استفاده از کلمه «بانک» از مزرعه برنج خارج کرد.

در سال 2022، TSSB به طور فعال در اقدامات اجرای قانون علیه صرافی ناموفق FTX شرکت خواهد کرد، با متهم کردن سام بانکمن-فرید یکی از بنیانگذاران و بررسی دقیق “فین فلوئنسرها” که این پلتفرم را تبلیغ کردند. . با فروش احتمالی Voyager Digital به FTX حتی قبل از فروپاشی FTX مخالفت کرد. تبادل مالی ورشکستگی دومی

همچنین در تگزاس بحث و جدل های قابل توجهی در مورد تلاش برای تنظیم ارزهای دیجیتال وجود دارد. در سال 2019، قانونگذاران محلی لایحه ای را ارائه کردند که در آن کاربران باید هویت خود را هنگام استفاده از ارزهای دیجیتال اثبات کنند. با این حال، این لایحه هرگز با اولین قرائت تصویب نشد.

اما تا سال 2023 بود که میل دیوانه کننده برای تنظیم مقررات در میان قانونگذاران در تگزاس واقعاً افزایش یافت.

لایحه مجلس نمایندگان 1666 که در ژانویه توسط گروهی از قانونگذاران به رهبری نماینده جیووانی کاپریلیونه ارائه شد، بخش 160 قانون مالی تگزاس را تحمیل می کند که ارائه دهندگان دارایی دیجیتال بزرگ را با 500 مشتری یا بیشتر و حداقل 10 میلیون دلار بودجه محدود می کند. را اختلاط وجوه مشتری با انواع دیگر وجوه عملیاتی. این لایحه طی سه ماه و نیم به تصویب سنا رسید و در اردیبهشت ماه به فرمانداری ارسال شد.

در اوایل ماه مارس، نماینده کودی هریس قطعنامه‌ای ارائه کرد که از قانون‌گذاران دیگر خواسته بود «حمایت خود را از محافظت از افرادی که در شبکه بیت‌کوین کدنویسی و توسعه می‌دهند ابراز کنند».

این قطعنامه هیچ اثر مشخص یا اختیار قانونی ندارد، اما احساسات برخی از قانونگذاران را برجسته می کند.

قانونگذاران تگزاس همچنین لایحه‌ای را برای ایجاد یک ارز دیجیتال مبتنی بر پشتوانه طلا ارائه کرده‌اند که به فرد امکان می‌دهد مقدار معینی از ارز دیجیتال را خریداری کند و وجوه دریافتی توسط کنترلر را برای خرید همان مقدار طلا دریافت کند.

صورت حساب معدن

لایحه 1751 سنا در اوایل ماه مارس بررسی شد. این طرح از بالا به پایین سنا را تصویب کرد و اکنون توسط کمیته امور ایالتی مجلس نمایندگان قبل از رفتن به مجلس برای اولین رای گیری مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

این ابتکار که توسط برخی در جامعه ارزهای دیجیتال به‌عنوان یک «لایحه ضد بیت‌کوین» یا «چکش چکش» برای قانون‌گذاران ارائه می‌شود، در واقع چیزی جز خنثی کردن برخی مشوق‌های مصنوعی و شرکت‌های ماینینگ انجام نمی‌دهد. از برخی مشوق‌های مصنوعی برخوردار شده‌اند. پایین ترین قیمت انرژی در کشور

بر اساس این لایحه، پس از سپتامبر 2023، سهم تسهیلات استخراج ارز دیجیتال در کل تقاضای انرژی به 10 درصد محدود خواهد شد. با این حال، این فقط در چارچوب برنامه‌های ملی اعمال می‌شود که کاهش بار را در هنگام رویدادهای شدید مانند امواج گرما و طوفان‌های زمستانی جبران می‌کنند.

معنی این کار این است که استخراج‌کنندگانی که در حال حاضر انرژی را در صورت نیاز دوباره به شبکه می‌فروشند، نمی‌توانند با افزایش تقاضای انرژی از طرف صنعت، این کار را انجام دهند.

همچنین برخی از شرکت های معدنی برای شرکت در این برنامه معافیت مالیاتی دولتی دریافت نخواهند کرد. سناتور لوئیس کلخورست، یکی از موافقان این لایحه، در مورد دلایل این ابتکار بسیار واضح بود.

ما قصد داریم تمام این قدرت جدید را ایجاد کنیم. بخش زیادی از این قدرت جدید از استخراج ارزهای دیجیتال به دست می آید. و من معتقدم این بخشی از مدل کسب و کار آنهاست.”

بعد چی

نیهال نیلاکانتی، یکی از بنیانگذاران پروژه Web3 Ecosapiens، مطمئن نیست که آیا لایحه استخراج «به ظاهر ضد بیت کوین» برای اکثر ماینرها در ایالت «خیلی مضر» خواهد بود یا خیر. استانداردهای انرژی در لایحه تعیین شده است.

اما مشاهدات Neelakanti می تواند نسبتاً سریع منسوخ شود. بر این باور است که منبع ناشناس شورای قابلیت اطمینان تگزاس که در مقاله The Verge به آن اشاره شده است، استخراج ارزهای دیجیتال تا سال 2026، 27 گیگاوات تقاضا به شبکه اضافه خواهد کرد.

در حال حاضر، شبکه تگزاس می تواند تا 92 گیگاوات برق تولید کند. اگر ظرف سه سال آینده ظرفیت تولید افزایش نیابد، استخراج ارز دیجیتال می‌تواند به بخش عمده تولید برق تگزاس تبدیل شود، در این صورت سقف 10 درصدی ماینرها را از برنامه‌های تشویقی محروم می‌کند.

فرد تیل، مدیر عامل شرکت استخراج رمزارز Marathon Digital Holdings، در مصاحبه ای با Cointelegraph گفت که مالک کارخانه گاز Peeker قویاً از لایحه 1751 سنا حمایت می کند. آنها گفتند که در زمان اوج تقاضا به برق نیاز دارند و ماینرهای بیت کوین را دیدند که انرژی را به عنوان رقابت به شبکه می فروشند. . اما او بسیار خوشبین است که این لایحه تصویب نخواهد شد.

اگرچه این امر برای صنعت ما مضر بود، اما واضح است که بعید است این لایحه در مجلس تصویب شود.

تیل همچنین تاکید کرد که فشار در سطح فدرال، اتخاذ سیاست‌های دوستدار بیت کوین را برای ایالت‌ها دشوار می‌کند.

به نظر می رسد زاخاری تاونسند، مدیر عامل ارائه دهنده بیمه دوستدار بیت کوین، موافق است و به کوین تلگراف گفته است که مقامات فدرال رویکرد سخت گیرانه تری نسبت به صنعت در سطح محلی دارند. اما او تاکید کرد که پیشرفت در سطح ایالتی همچنان در حال انجام است.

“ایالت هایی مانند وایومینگ و تنسی و همچنین ایالت های متمایل به آبی مانند کلرادو وجود دارند. آنها قوانین و مقررات خود را ایجاد کردند که گاهی با قوانین و مقررات فدرال در تضاد بود.”

در فواصل متوسط، فشار فدرال و روند متقابل خودمختاری محلی می‌تواند باعث شود که قطب‌ها به حدی میانه همگرا شوند. تا آن زمان، رقابت در سطح ایالتی احتمالاً تشدید خواهد شد. و به نظر آقای تاونسند، به نظر می رسد تگزاس محل این بحث باشد.نویسنده: David Attlee

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا