اخبار ارز دیجیتال

چه چیزی در ارتقای شانگهای اتریوم وجود دارد و چه چیزی خارج از آن است

یک جدول زمانی آزمایشی برای مارس ۲۰۲۳ برای ارتقاء شانگهای تعیین شده است که امکان برداشت سهام را فراهم می کند و فهرستی از EIP ها نیز بسته بندی می شود، اما EIP-4844 قطع نشد.

توسعه دهندگان هسته اتریوم ترجیح دادند قبل از اجرای پیشنهاد بهبود اتریوم (EIP)-4884، امکان برداشت از طریق ارتقاء شانگهای را در اولویت قرار دهند.

همانطور که توسط کوین تلگراف گزارش شده است، نقطه عطف مهم بعدی در نقشه راه اتریوم، ارتقاء شانگهای است که امکان خروج سهامداران/تأیید کننده های ETH از زنجیره بیکن را فراهم می کند.

EIP-4884 نیز مهم است و در ابتدا انتظار می رفت در شانگهای بسته بندی شود. قبل از اجرای کامل ارتقاء شاردینگ در اواخر سال آینده، ما در حال معرفی “proto-danksharding” هستیم تا مقیاس پذیری لایه ۲ را به طور قابل توجهی افزایش دهیم (The Surge).

ولی، مطابق با در کنفرانس توسعه دهندگان هسته اتریوم در ۸ دسامبر، تیم بیکو، توسعه دهنده هسته اتریوم، به تیم بیکو توسعه دهنده هسته اتریوم گفت که در ابتدا به شانگهای نقل مکان می کند تا در صورت آماده نبودن EIP-4844 به موقع، از تاخیرهای احتمالی جلوگیری کند. اجماع نهایی برای تمرکز حاصل شد. بر

در یک موضوع خلاصه توییتر، Beiko نوشت که همه انتظار داشتند “(۱) شانگهای به زودی اتفاق بیفتد، در حالت ایده آل در ماه مارس، و (۲) یک انشعاب در اطراف EIP-4844 برای دنبال کردن.” ما گفتیم که موافقت کردیم.

EIP-4844 شامل نمی‌شود، اما توسعه‌دهندگان مجموعه‌ای از EIP‌ها را منتشر کرده‌اند که اساساً ماشین مجازی اتریوم (EVM) را ارتقا می‌دهند، از جمله معرفی قالب جدید قرارداد EVM، جداسازی کد/داده، و کد عملیاتی جدید. با گنجاندن آن موافقت شد.

Beiko می‌گوید این ارتقاها، که به عنوان فرمت شیء EVM (EOF) شناخته می‌شوند، به راحتی در شانگهای قابل بازگرداندن هستند، بنابراین توسعه‌دهندگان کار خود را زمانی انجام می‌دهند که شانگهای آماده اجرا باشد. بعد.

علاوه بر این، مجموعه ای از EIP های توافق شده قبلی در امتداد شانگهای راه اندازی خواهند شد. این لیست شامل EIP-3651: Warm Coinbase، EIP-3855: PUSH0 Instruction، EIP-3860: Limit and Meter initcode، و EIP-4895: Beacon Chain Push Drawal است. عمل.

EIP-3651: به ویژه Warm Coinbase ممکن است مزایای صرفه جویی در هزینه شبکه را ارائه دهد. نباید با نام یک صرافی رمزنگاری اشتباه گرفته شود. Coinbase در این زمینه به نام نرم افزاری اطلاق می شود که سازندگان از آن برای دریافت توکن های جدید در شبکه استفاده می کنند.

هر تراکنش جدید روی پلتفرم باید چندین بار با نرم افزار کوین بیس به عقب و جلو برود، و از آنجایی که کوین بیس اساساً گرم شدن زمان بیشتری می برد، اولین تراکنش گران تر است.

مرتبط: توسعه دهندگان اتریوم هارد فورک شانگهای را در مارس ۲۰۲۳ هدف قرار می دهند

با اجرای جدید EIP، دیگر چنین نیست، بنابراین قیمت بنزین کاهش می یابد زیرا سازندگان با آن تعامل دارند.

به گفته بنیاد اتریوم، اشتراک گذاری یک ارتقاء چند مرحله ای است که به منظور افزایش قابل توجهی “مقیاس پذیری و ظرفیت” اتریوم از طریق اجرای زنجیره های خرد شده طراحی شده است و به شبکه “فضای بیشتری برای ذخیره و دسترسی به داده ها” می دهد.

بهبود قابلیت های ذخیره سازی داده ها به طور موثر به راه حل های لایه ۲ اجازه می دهد تا هزینه تراکنش های بسیار کمتری را ارائه دهند.

پس از تکمیل همه این موارد، رویداد مهم بعدی برای شبکه و بخش نهایی نقشه راه آن، ارتقاء شاردینگ خواهد بود که طی سال‌های ۲۰۲۳-۲۰۲۴ اجرا خواهد شد.نویسنده: Brian Quarmby

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا