اخبار ارز دیجیتال

توکن های بازتاب چیست و چگونه کار می کنند؟

برای توصیف توکن‌های رمزنگاری که درآمد غیرفعال ایجاد می‌کنند، Reflection Tokens از قراردادهای هوشمند برای توزیع مجدد گاز با پاداش دادن به سرمایه‌گذاران با کریپتوهای اضافی استفاده می‌کند.

پروژه‌های مالی غیرمتمرکز (DeFi) که احتمالاً پویاترین بخش در اکوسیستم کریپتو است، روشی را متحول می‌کند که سرمایه‌گذاران کریپتو از توکن‌ها برای دسترسی به سرمایه و کسب درآمد اضافی از دارایی‌های کریپتو خود استفاده می‌کنند. من آمدم. با این حال، استفاده از محصولات DeFi مانند کشاورزی بازده، استخراج نقدینگی، و استخرهای سهام اغلب یک تجربه ناامید کننده برای اکثر سرمایه گذاران ارزهای دیجیتال است.

کلاس جدیدی از توکن های رمزنگاری در سال ۲۰۲۱ برای حل این مشکل معرفی شد. این یک مکانیسم درآمد غیرفعال خود تولید شده را ادغام می کند که به سرمایه گذاران با توکن های کریپتو مکمل پاداش می دهد. این دارایی‌های دیجیتالی که با نام Reflection Tokens یا Reward Tokens شناخته می‌شوند، در بین سرمایه‌گذاران ارزهای دیجیتال که به دنبال سرمایه‌گذاری بر پتانسیل بلندمدت نگهداری سبد ارزهای دیجیتال هستند، شتاب فزاینده‌ای پیدا می‌کنند.

درباره نشانه های بازتاب

جدا از پتانسیل افزایش قیمت درازمدت ارزهای دیجیتال، سرمایه‌گذاران کریپتو اغلب خواهان کسب درآمد اضافی از توکن‌های خود در طول دوره نگهداری خود هستند. با توجه به اینکه بازارهای ارزهای دیجیتال می توانند شاهد نوسانات قیمتی بی ثبات باشند، معاملات کوتاه مدت، که در آن معامله گران سعی در ثبت سود با فروش بالا و خرید پایین دارند، می تواند یک پیشنهاد بسیار مخاطره آمیز باشد.

به طور مشابه، محصولات DeFi که سرمایه‌گذاران را ملزم به سپرده‌گذاری ارزهای رمزنگاری شده به جای بازده روزانه، هفتگی یا ماهانه می‌کنند، گزینه‌های قابل قبولی هستند، اما می‌توانند منجر به زیان‌های موقت، تعادل مجدد زیان‌ها و حتی مملو از نگرانی‌هایی مانند هک قرارداد هوشمند شوند. به کلاهبرداران اجازه سرقت می دهد. صندوق های سرمایه گذار

در مقابل، توکن‌های بازتاب کریپتو یا توکن‌های پاداش، سرمایه‌گذاران را تشویق می‌کنند تا توکن‌های خود را نگه دارند، در نتیجه ثبات بازار را ارتقا می‌دهند و در عین حال به سرمایه‌گذاران درآمد افزایشی در هر تراکنش انجام شده در پروتکل ارائه می‌دهند.

آنها از یک مکانیسم پاداش ثابت داخلی استفاده می کنند که درصدی از گاز یا هزینه تراکنش را که بین دارندگان توکن توزیع می شود، تخصیص می دهد. این به دارندگان Reflection Token اجازه می‌دهد تا نسبت به تعداد توکن‌هایی که دارند در مقایسه با کل عرضه توکن‌ها، توکن‌های رمزنگاری بیشتری کسب کنند. برخی از توکن‌های بازتاب بخشی از درآمد را به یک یا چند استخر نقدینگی تخصیص می‌دهند و بیشتر توسط صرافی‌های غیرمتمرکز (DEX) برای تامین نقدینگی توکن کافی استفاده می‌شوند.

مکانیسم پاداش توسط قراردادهای هوشمند هدایت می شود که به طور خودکار بر هر تراکنش مالیات می دهند و سپس توکن های معادل را طبق قوانین تعیین شده منتقل می کنند. یک قرارداد هوشمند ممکن است به گونه ای برنامه ریزی شود که به طور دوره ای ارزش یک نشانه بازتابی را به روز کند، یا ممکن است توسط رویدادها یا شرایط خاصی ایجاد شود.

به عنوان مثال، یک قرارداد هوشمند را می توان طوری برنامه ریزی کرد که درصد ثابتی از ارزش دارایی پایه را به صورت روزانه یا هفتگی بین مالک آن توزیع کند. از طرف دیگر، ممکن است با شرایط خاصی، مانند رسیدن قیمت دارایی پایه به آستانه های معین یا تکمیل وظایف خاص، ایجاد شوند.

قرارداد هوشمند مسئول اجرای شرایط توافق بین دارنده توکن بازتاب و صادرکننده توکن است. به طور خودکار شرایط قرارداد را بدون نیاز به واسطه یا مداخله دستی اجرا کنید. این تضمین می کند که شرایط قرارداد به طور شفاف و منصفانه اجرا می شود.

با این حال، قابلیت اطمینان قراردادهای هوشمند فقط به اندازه کدی است که به آنها قدرت می‌دهد، بنابراین مهم است که کد را قبل از استقرار برای تقویت مکانیسم‌های پاداش Reflection Token آزمایش و موشکافی کنید.

مزایای Reflection Tokens

به لطف توکنومیک‌هایی که توسط قراردادهای هوشمند پشتیبانی می‌شوند، Reflection Tokens یا Reward Tokens نه تنها برای همه دارندگان توکن ارزش ایجاد می‌کنند، بلکه با تشویق سرمایه‌گذاران به نگه داشتن آن برای بلندمدت، ارزش بازار توکن را نیز تثبیت می‌کنند. تا زمانی که پروژه زیربنایی به موفقیت خود ادامه دهد و حجم معاملات توکن همچنان به رشد خود ادامه دهد، سرمایه گذاران می توانند بدون هیچ دردسر اضافی درآمد غیرفعالی در Reflection Tokens کسب کنند.

برخلاف استیکینگ یا کشاورزی بازدهی، که در آن پاداش‌ها بر اساس یک برنامه زمان‌بندی طولانی توزیع می‌شوند، Reflection Tokens بازدهی بلادرنگ را برای همه دارندگان توکن در قالب توکن‌های اضافی فراهم می‌کند. این پاداش‌ها را می‌توان با سایر ارزهای دیجیتال و ارزهای فیات از طریق DEXهایی مانند PancakeSwap، Uniswap و dYdX مبادله کرد.

مطالب مرتبط: dYdX چیست؟راهنمای مبتدیان برای تجارت در بورس غیرمتمرکز

معایب Reflection Tokens

علیرغم مزایای آشکار Reflection Tokens، چند نکته وجود دارد که سرمایه گذاران باید قبل از سرمایه گذاری در Reflection Tokens در نظر داشته باشند. اولاً، کارمزد تراکنش یا مالیات اعمال شده بر روی این توکن‌های پاداش می‌تواند تا ۱۰ درصد باشد و باید بر دوش خرید و فروش باشد. این امر مستلزم آن است که دارندگان توکن برای مدت طولانی تری در سرمایه گذاری باقی بمانند تا هزینه های مالیات تراکنش را از طریق پاداش های توکن و/یا افزایش قیمت کلی جبران کنند.

علاوه بر این، میزان توکن‌های توزیع‌شده به حجم کل تراکنش‌های توکن‌های بومی بستگی دارد که ممکن است در طول چرخه‌های نزولی در بازارهای رمزنگاری تحت تأثیر قرار گیرد. هر چه حجم معاملات کمتر باشد، مالیات معاملات کمتر و سود کمتری نصیب سرمایه گذار می شود. توکن های Reflection به دلیل مالیات تراکنش های بالا و افزایش پتانسیل برای پاداش های ناچیز در بازار نزولی، برای معاملات کوتاه مدت نامناسب هستند.

نشانه های بازتابی و توکن های بیش از حد کاهش قیمت

اگرچه این دو شباهت‌های مشترک دارند، اما توکن‌های بازتاب تفاوت‌های ظریفی دارند که آن‌ها را از توکن‌های بیش از حد کاهش قیمت متمایز می‌کند. هدف Reflection Tokens کنترل توکن های در گردش با تخصیص توکن ها به سرمایه گذاران بلندمدت به عنوان پاداش است. از سوی دیگر، توکن‌های Hyperdeflationary توکن‌هایی هستند که مکانیزم قرارداد هوشمندی برای سوزاندن آن‌ها به منظور ایجاد یک اثر کاهش‌دهنده در عرضه توکن در آن‌ها تعبیه شده است.

در نتیجه، هدف توکن‌های بیش از حد کاهش تورم افزایش ارزش توکن‌هایشان با سوزاندن آن‌ها است، در حالی که توکن‌های بازتابی بخشی از گاز را دوباره توزیع می‌کنند تا به طور مستقیم به دارندگان توکن پاداش دهند. گفتنی است، توکن‌های بازتابی مانند SafeMoon (SFM) نرخ سوزاندن توکن‌ها را در کد قرارداد هوشمند خود گنجانده‌اند تا ظاهراً تأثیر مثبتی بر قیمت توکن داشته باشند و عرضه توکن را تنظیم کنند.

مهمترین تفاوت بین هر دو نوع رمزارز در نحوه ایجاد ارزش برای سرمایه گذاران است. توکن های بیش از حد کاهش قیمت مانند BNB (BNB)، XRP (XRP) و Polygon (MATIC) از مکانیسم های سوزاندن توکن های مختلفی استفاده می کنند که به صورت دوره ای برای کاهش تدریجی عرضه توکن ها رخ می دهد. در نتیجه، انتظار می‌رود که با پیشی گرفتن تقاضا از عرضه، قیمت توکن افزایش یابد و در این فرآیند سود سرمایه مثبتی برای دارندگان توکن ایجاد کند.

توکن‌های انعکاسی به مکانیزم پاداش بازتوزیع برای پاداش دادن به سرمایه‌گذاران به طور منظم تکیه می‌کنند، در حالی که یک عرضه قابل استهلاک را از طریق نرخ سوزاندن رمزی که توسط یک قرارداد هوشمند کنترل می‌شود، تضمین می‌کنند. با در نظر گرفتن نرخ بازتاب یا پاداش و حجم کل بازار توکن‌های بازتابی، کد قرارداد هوشمند به طور مداوم تعداد توکن‌های تخصیص داده‌شده به آدرس‌های رایت را تنظیم می‌کند و آن را بسیار شفاف‌تر از فرآیند بکار گرفته شده توسط توکن‌های بیش از حد کاهش قیمت می‌کند. کل فرآیند

هر دو توکن دارندگان توکن را تشویق می‌کنند که توکن‌های خود را در درازمدت حفظ کنند، حتی اگر توکن‌های بازتاب ارزش پیشنهادی بهتری را از طریق مکانیسم پاداش خود ارائه دهند. در واقع، توکن‌های Reflection مزیت کمیابی توکن ارائه شده توسط توکن‌های بیش از حد کاهش قیمت را با پتانسیل کسب پاداش‌های مداوم ترکیب می‌کنند، تا زمانی که تراکنش‌های توکن با سرعت مناسبی رشد کنند.

توکن بیش از حد تورم در مقابل نشانه بازتابی

آیا ارزش سرمایه گذاری در Reflection Tokens را دارد؟

برای سرمایه‌گذارانی که می‌خواهند وجوه خود را در ارزهای رمزپایه سپرده گذاری کنند، اما به دنبال کسب سودی هستند که دارند و همچنین ارزهای فیات، توکن‌های Reflection برای چنین نیاز متعادلی کاملاً مناسب هستند. با این حال، در معرض نوسانات قیمتی مشابه سایر ارزهای دیجیتال است که باید هنگام تصمیم گیری برای خرید یا فروش در نظر گرفته شود.

مطالب مرتبط: چگونه از حساب پس انداز کریپتو خود سود کسب کنید

مدت زمانی که طول می کشد تا پاداش های کسب شده جبران مالیات تراکنش تحمیل شده بر تمام معاملات فروش باشد، به محبوبیت پروژه و احساسات کلی بازار بستگی دارد. سرمایه‌گذاران تشویق می‌شوند تا موارد استفاده ترویج یا توسعه‌یافته توسط پروژه‌های بلاک چین زیربنایی صادرکننده Reflection Token را بررسی کنند.

بنابراین، سرمایه‌گذاری در Reflection Tokens نیاز به مشارکت بیشتر از نظر درک چشم‌انداز هر پروژه، موفقیت گذشته تیم موسس، و اینکه آیا Tokennomics می‌تواند اکوسیستم رو به رشدی را حفظ کند، دارد. با این حال، برای سرمایه گذاران بلندمدت که می توانند نوسانات کوتاه مدت بازار را بدون فروش موقعیت ها کنترل کنند، می تواند یک تجربه بسیار مفید باشد.

نحوه خرید Reflection Tokens

خرید رمزهای بازتاب رمزنگاری به آسانی خرید هر ارز دیجیتال دیگر است. سرمایه گذاران معمولاً با استفاده از ارزهای رمزنگاری شده اصلی مانند بیت کوین (BTC) و اتر (ETH) خریداری می شوند، برای نگهداری توکن های Reflection خود به یک کیف پول رمزنگاری فعال نیاز دارند. سپس آنها می توانند به یک پلتفرم مبادله اختصاصی منتقل شوند که به کاربران اجازه می دهد بیت کوین، اتریوم و غیره پشتیبانی شده را معامله کنند. تجارت از طریق یک DEX که دسترسی به یک ارز رمزنگاری شده Reflection Token خاص یا تعدادی از این توکن های پاداش را فراهم می کند.

پس از کسر مالیات تراکنش ها و کارمزدهای مبادله قابل اعمال، Reflection Token های خریداری شده به جای توکن های مبادله شده در کیف پول کاربر منعکس می شوند. سپس سرمایه‌گذاران می‌توانند بدون نیاز به انجام هیچ اقدام دیگری برای واجد شرایط بودن، شروع به کسب پاداش با این توکن‌های Reflection کنند.

نحوه خرید Reflection Token

آینده توکن های بازتاب

اگرچه کمتر از دو سال از عمر آن می گذرد، اما توکن های Reflection هنوز یک مفهوم نسبتاً جدید در دنیای ارزهای دیجیتال هستند و به طور فزاینده ای در بین سرمایه گذاران رمزنگاری مورد علاقه قرار می گیرند. دارندگان توکن به سمت مکانیسم پاداش فوری و شفاف جذب می‌شوند، در حالی که توسعه‌دهندگانی که به دنبال ایجاد پروژه‌های متمرکز بر جامعه هستند، اکوسیستم پایداری را می‌خواهند که بتواند پلتفرم‌های Web3 آینده را به روشی واقعاً دموکراتیک نیرو ببخشد. من مجذوب امکانات ایجاد هستم.

با این حال، همانطور که در مورد انواع دیگر ارزهای رمزنگاری شده مانند استیبل کوین ها، مم کوین ها و سایر آلتکوین ها دیده ایم، توکن های Reflection نیز شاهد یکپارچگی طبیعی بوده اند و برخی از پروژه ها بهتر از دیگران عمل می کنند. ، در حالی که توسعه دهندگان باید بین کارمزدهای معاملاتی مقرون به صرفه و مکانیزم پاداش توزیع مجدد سالم برای دارندگان توکن یکی را انتخاب کنند. شما باید تعادل را ایجاد کنید.

در حالی که برخی از طرفداران بر این باورند که Reflection Token ها در مقایسه با سایر کلاس های دارایی در دنیای رمزنگاری پتانسیل پذیرش خرده فروشی انبوه را دارند، منتقدان به پیچیدگی کد قرارداد هوشمند اشاره می کنند.او اشاره می کند که افزایش پیچیدگی ممکن است تعداد موارد استفاده احتمالی را محدود کند. بنابراین، تکامل و موفقیت آتی توکن‌های بازتاب کریپتو به سرعت نوآوری قراردادهای هوشمند و پذیرش افزایش سرمایه‌گذاران از این ارز دیجیتال خودارزش بستگی دارد.

نویسنده: Murtuza Merchant

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا