اخبار ارز دیجیتال

معنای خرید توییتر ماسک برای پذیرش رمزگذاری توسط رسانه های اجتماعی چیست؟

بیشتر و بیشتر پلتفرم های رسانه های اجتماعی پشتیبانی از رمزگذاری و Web3 را ادغام می کنند، اما نظرات در مورد اینکه آیا این برای روح یا سود است متفاوت است.

ظهور فناوری Web3 شرکت‌های مبتنی بر Web2 را بر آن داشت تا محصولات و خدمات فعلی خود را اصلاح کنند. بسیاری از برندهای پیشرو از فناوری‌های Web3 مانند Non-Fungible Tokens (NFTs) برای تبلیغ برندهای خود و نشان دادن مشارکت با فناوری‌های نوظهور استفاده می‌کنند.

رسانه های اجتماعی دامنه دیگری است که Web3 احتمالاً بیشترین تأثیر را خواهد داشت. فیسبوک نام خود را به متا تغییر داده است و تمرکز خود را از یک پلتفرم رسانه اجتماعی به تبدیل شدن به دروازه ای برای متاورس آینده تغییر داده است. اینستاگرام، متعلق به متا، اعلام کرده است که خدمات استخراج و تجارت NFT را در اپلیکیشن خود اضافه خواهد کرد. یکی دیگر از پلتفرم‌های برجسته رسانه‌های اجتماعی، Reddit، با ۳ میلیون دارنده کیف پول در این پلتفرم، به مرکزی برای تجارت NFT تبدیل شده است.

به غیر از NFT، غول‌های رسانه‌های اجتماعی مانند توییتر و ردیت پشتیبانی از کاربران را اضافه کرده‌اند تا به تولیدکنندگان محتوا در ارزهای دیجیتال کمک کنند. با این حال، اکثر پلتفرم های رسانه های اجتماعی فاقد ادغام رمزنگاری بومی هستند.

طبق گزارش‌ها، توییتر در حال کار بر روی توسعه کیف پول کریپتو خود است و با خرید ۴۴ میلیارد دلاری اخیر ایلان ماسک، بسیاری بر این باور بودند که پلتفرم رسانه‌های اجتماعی به زودی می‌تواند با موفقیت یک کیف پول کریپتو را ادغام کند. مزرعه برنج. با این حال، طبق گزارش‌های اخیر، ماسک برنامه‌های کیف پول ارزهای دیجیتال را فعلا متوقف کرده است.

علیرغم شکست فعلی در یکپارچه سازی کیف پول های رمزنگاری شده، کارشناسان بازار انتظار دارند خدمات بیشتری را با محوریت Web3 در پلتفرم های رسانه های اجتماعی مشاهده کنند. مارتین هیسبوک، رئیس بخش تحقیقات بلاک چین و کریپتو در پلتفرم معاملاتی ارزهای دیجیتال Uphold، به کوین تلگراف گفت که توییتر در حال حاضر از تراشه های رمزنگاری پشتیبانی می کند و افزودن پشتیبانی از کیف پول های رمزنگاری گام منطقی بعدی است. گفت این یک مرحله است.

“بسیاری از صنعت ارزهای دیجیتال آماده هستند تا ببینند ایلان ماسک چه تاثیری بر این صنعت خواهد داشت و واکنش به طرز شگفت انگیزی خوش بینانه بوده است. واضح است که ماسک ادغام دارایی های دیجیتال با پلتفرم ها را هدایت خواهد کرد. به عنوان مثال، بسیاری از پلتفرم ها ارائه خواهند کرد. کیف پول‌های رمزنگاری خودشان برای نزدیک‌تر کردن تراکنش‌ها به اکوسیستم. انجام این کار توییتر یک پلت‌فرم اجتماعی است که از قبل به کاربران اجازه می‌دهد تا در ارزهای رمزنگاری شده انعام دهند. این یک گام منطقی برای شبکه است.”

خرید توییتر توسط ماسک نه تنها به دلیل جنجال هایی که منجر به نهایی شدن این معامله شد، بلکه به این دلیل که نزدیک به ۱۳ سال پس از عمومی شدن پلت فرم رسانه های اجتماعی خصوصی شد، خبرساز شد. با تبدیل شدن توییتر به یک شرکت خصوصی، ماسک در فرآیند تصمیم‌گیری نقش بیشتری دارد و بسیاری بر این باورند که به همین دلیل است که او سرویس‌های مرتبط با کریپتو و Web3 بیشتری را در این پلتفرم ارائه خواهد کرد.

جک جیا، رئیس گیت‌فای در شرکت فین‌تک Unlimited، به کوین‌تلگراف گفت که در ۱۸ ماه گذشته، بخش قابل‌توجهی از پلتفرم‌های Web2 پشتیبانی از Web3 را یکپارچه کرده‌اند و توییتر نیز ماسک را در مسیر مشابهی هدایت می‌کند.

کیف پول‌های غیرمجاز مانند MetaMask را می‌توان به اینستاگرام و توییتر متصل کرد تا NFT‌ها را به‌عنوان عکس نمایه نشان دهد. Google یک سرویس گره اتریوم کاملاً مدیریت شده را درست مانند Infura و Alchemy راه‌اندازی کرده است. و در حال حاضر، Coinbase و Revolut بیشتر شبیه به هم هستند تا از نظر متفاوت. از ویژگی‌ها و عملکرد ارزهای دیجیتال، بنابراین توییتر ماسک احتمالاً شبیه پروتکل لنز Arb است. با راه‌اندازی چیزها و غیرمتمرکز کردن توییتر برای مقاوم‌تر کردن آن در برابر سانسور، تأثیر زیادی بر ارزهای دیجیتال خواهد داشت.

نصب Web3 هنوز عقب مانده است و باید ساده تر و سریعتر باشد. پلتفرم‌های رسانه‌های اجتماعی می‌توانند به میلیاردها نفر در یک شبه مجازی به Web3 کمک کنند. این از موفقیت Reddit NFT مشهود بود.

مکس کوردک، مدیر عامل پلتفرم زیرساخت بلاک چین لیسک، به کوین تلگراف گفت که Web3 به جای یک اکوسیستم اینترنتی مستقل، یک انتقال است و این پلتفرم ها را برای نصب ایده آل می کند.

“یک تصور اشتباه رایج این است که Web3 یک اینترنت انحصاری جدید نیست. در Web3 Web2 قرار دارد، همانطور که ما وب جهانی قبلی را در Web2 یافتیم. برای اینکه رسانه های اجتماعی یکپارچه شوند، ما در مورد ادغام Web2 و Web3 صحبت می کنیم، پس از آن. همه، پلتفرم‌های رسانه‌های اجتماعی فقط کانال‌های توزیع هستند، اینطور نیست که Web3 آنها را بی‌ربط می‌کند، آنها در آینده مرتبط‌تر خواهند بود، مهم‌تر از همیشه خواهند شد.»

گذشته رسانه های اجتماعی مانع جاه طلبی های رمزنگاری و وب ۳ می شود

پلتفرم های رسانه های اجتماعی به عنوان رسانه ای برای ارتباط با مردم در سراسر جهان شروع به کار کردند. در اکوسیستم Web2، پلتفرم های رسانه های اجتماعی به بخشی جدایی ناپذیر از اینترنت تبدیل شده اند. اما با گذشت زمان، این پلتفرم‌های رسانه‌های اجتماعی به میزبان‌های متمرکز داده برای میلیون‌ها کاربر تبدیل شده‌اند که برندها و کسب‌وکارهای اصلی برای تبلیغ محصولات خود به آن‌ها تکیه می‌کنند.

وابستگی پلتفرم های رسانه های اجتماعی به تبلیغ کنندگان منجر به کلاهبرداری در برخی از پلتفرم های رسانه های اجتماعی شده است. مشخص شده است که این پلتفرم‌ها داده‌های حساس کاربران را به تبلیغ‌کنندگان می‌فروشند و اقدامات امنیتی ناکافی همچنین منجر به درز اطلاعات و نقض حقوق حریم خصوصی شده است. جاه طلبی ها می تواند در درازمدت به صنعت آسیب برساند.

کروت با ذکر مثالی از جنجال‌های اخیر پیرامون برنامه‌های ماسک برای تعیین هزینه ماهانه ۸ دلاری برای فیلم بدنام بلوتیک، به کوین تلگراف گفت:

ادغام ارزهای رمزنگاری شده در پلتفرم های اصلی فناوری ممکن است به عنوان یک گام مثبت در جهت پذیرش تلقی شود، اما تمایلات سرمایه داری عمیق شرکت های رسانه های اجتماعی در درازمدت به صنعت آسیب می رساند. میلیون ها کاربر بالقوه. یکی از نمونه های اخیر این است که به اعضای تایید شده ۸ دلار یا بیشتر در ماه در Twitter Blue پیشنهاد می دهد. اقدام بحث برانگیز توییتر برای درخواست پرداخت

او همچنین به افزایش آگاهی از استقلال داده ها و حریم خصوصی کاربران اشاره کرد – حوزه ای که تمرکز خاصی در جامعه بلاک چین دارد – و استدلال کرد که “ارزهای رمزنگاری شده می توانند توسط شبکه هایی استفاده شوند که به طور فعال باورهای اصلی جامعه را نقض می کنند. حرکت برای یکپارچه سازی بومیان کریپتو از نظر آنچه هست، دیده خواهند شد.” : مقداری پول نقد بگیرید. ادراک افراد بیشتر بدتر خواهد شد و درک ارزهای دیجیتال می تواند کاملاً تضعیف شود. ”

متا نمونه بارز آن است، این شرکت در تلاش برای حرکت از مبدا مبتنی بر وب۲ خود به یک اکوسیستم کاملاً غیرمتمرکز وب۳ است. یکپارچه‌سازی رمزارزهای به‌دنبال سود که با روح جامعه کریپتو همخوانی ندارد، نه تنها کاربران بومی کریپتو را از خود بیگانه می‌کند، بلکه ممکن است آتش‌سوزی ضد کریپتو را نیز دامن بزند. فناوری بلاک چین، در هسته خود، حاکمیت غیرمتمرکز و مالکیت کاربران را ترویج می‌کند، اما پلتفرم‌های بزرگ رسانه‌های اجتماعی همچنان بسیار متمرکز هستند و فعالانه از محتوای کاربر برای ترافیک و درآمد بهره‌برداری می‌کنند.

در حالی که محبوب‌ترین سازندگان در پلتفرم‌های رسانه‌های اجتماعی سنتی در حال حاضر جذب پلتفرم شده‌اند، این خود پلتفرم‌ها هستند که از این کشش سود می‌برند، نه سازندگان. بنابراین، به نظر می‌رسد که بیشتر این ادغام‌های رمزنگاری به جای اینکه واقعاً بر اساس روح فناوری‌های نوظهور عمل کنند، بر روندها تکیه دارند.

تام مک‌آردل، مدیر عامل سرویس پیام‌رسانی توزیع‌شده Satellite.im، آرمان‌های Web3 توییتر را «لحظه کلاسیک لباس‌های گرگ در Web3» نامید.

او به کوین تلگراف گفت: “ارزهای رمزنگاری شده احتمالاً پس از خرید در پلتفرم توییتر ادغام خواهند شد. صرفا افزودن قابلیت پرداخت با بیت کوین یا دوج کوین به پشته فناوری Web2 موجود، جنبش Web3 را به جلو نمی برد. توییتر به صورت متمرکز به فعالیت خود ادامه خواهد داد. طبیعتاً و به طرز تهاجمی‌تری از شرکت‌کنندگان این پلتفرم کسب درآمد خواهد کرد، زیرا ماسک از این شرکت برای پیگیری خریدها و پرداخت سود سالانه برای پوشش هزینه‌های بهره استفاده می‌کند. زیرا ما به یک میلیارد دلار نیاز داریم.

یکپارچه‌سازی پرداخت رمزنگاری فقط یک جریان درآمد است و هیچ ارتباطی با اولویت‌های اجتماعی و اخلاقی که وب ۳ در خط مقدم قرار دارد، مانند شفافیت، حریم خصوصی کاربر و مالکیت داده‌ها ندارد.»

از یک طرف، علاقه روزافزون به پلتفرم های رسانه اجتماعی Web2 در یکپارچه سازی فناوری های Web3 به عنوان گامی در جهت پذیرش بیشتر مورد استقبال قرار گرفته است. از سوی دیگر، کارشناسان Web3 بر این باورند که پلتفرم‌های رسانه‌های اجتماعی تنها بر روندها متکی هستند، نه روح Web3، به عنوان مثال متا و شکست اخیر آن در تغییر نام تجاری به عنوان Web3. و در نهایت ممکن است پذیرش واقعی رمزارز را از بین ببرد. .

نویسنده: Prashant Jha

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا