اخبار ارز دیجیتال

Wrapped XRP (wXRP) چیست و چگونه کار می کند؟

بیاموزید Wrapped XRP چیست و چگونه از wXRP در بلاک چین های غیر از XRP Ledger ریپل استفاده کنید.

Wrapped XRP (wXRP) یک دارایی رمزنگاری شده است که به XRP (XRP) متصل شده است و می‌تواند در بلاک چین‌هایی به غیر از XRP Ledger بومی ریپل استفاده شود. ریپل یک سیستم پرداخت جهانی مبتنی بر بلاک چین است که راه حل های رمزنگاری را برای مشاغل ارائه می دهد و XRP ارز اصلی شبکه ریپل است. یک نسخه پیچیده با همان ارزش، wXRP را می توان برای پرداخت های مالی و تسویه حساب در سایر بلاک چین ها استفاده کرد.

در این مقاله دلیل نیاز به wXRP، نحوه خرید wXRP، نمونه هایی از موارد استفاده wXRP، هدف و ایمنی توکن های wXRP را توضیح خواهیم داد.

رمزارز پیچیده شده چیست؟

رمزارز پیچیده شده، توکنی است که به عنوان ارز دیجیتال در بلاک چینی غیر از بلاک چین اصلی استفاده می شود. ارزش کریپتو پیچیده شده با ارز دیجیتال اصلی برابر است (۱:۱). این امر سودمندی ارزهای رمزنگاری شده مانند بیت کوین (BTC)، اتر (ETH) و XRP را افزایش می دهد و به آنها اجازه می دهد در زنجیره هایی غیر از بلاک چین بومی استفاده شوند.

هدف از رمزارزهای پیچیده حل مشکل نقدینگی زنجیره ای در امور مالی غیرمتمرکز (DeFi) است. اگر هر ارز دیجیتال در اکوسیستم خود باقی بماند، رشد تنها به تقاضا در آن اکوسیستم بستگی دارد. اساساً در یک سیستم بسته کار می کند.

کریپتو پیچیده این مشکل را با ارائه قابلیت همکاری بلاک چین در بین ارزهای دیجیتال و بلاک چین های مختلف حل می کند. این راه را برای بهبود نقدینگی زنجیره ای در اکوسیستم DeFi هموار می کند و کاربرد دارایی های کریپتو را افزایش می دهد.

مرتبط: توکن های رمزنگاری پیچیده توضیح داده شده است

Wrapped XRP (wXRP) چیست؟

XRP ارز دیجیتالی است که بر روی دفتر کل XRP بومی اجرا می شود و تجارت در شبکه ریپل را تسهیل می کند. شما می توانید XRP را برای تامین مالی تراکنش ها، سرمایه گذاری یا مبادله ارزهای دیجیتال در ریپل خریداری کنید. برای تراکنش‌های با استفاده از XRP در بلاک چین‌هایی غیر از ریپل، از XRP پیچیده استفاده می‌شود.

بسته بندی XRP دامنه و کاربرد XRP را برای استفاده در چندین بلاک چین فراتر از XRP Ledger افزایش می دهد. به عنوان مثال، با استفاده از wXRP در بلاک چین اتریوم، کاربران می‌توانند از کیف پول‌های اتریوم، برنامه‌های غیرمتمرکز (DApps)، بازی‌ها و غیره تجارت، سهام، اشتراک یا استفاده کنند. می‌توانید آن را به یک دارایی تبدیل کنید.

آیا XRP پیچیده (wXRP) همان XRP است؟

XRP پیچیده ۱:۱ معادل XRP است. همانطور که استیبل کوین هایی مانند USD Coin (USDC) و Binance USD (BUSD) به دلار آمریکا متصل می شوند، ارزش آنها از طریق آربیتراژ به XRP متصل می شود. WXRP به طور کامل وثیقه است و توسط متولیانی نگهداری می شود که اطمینان حاصل می کنند که هر wXRP توسط یک ذخیره XRP معادل پشتیبانی می شود. بسته بندی و بازکردن هر دو از نسبت ۱:۱ پیروی می کنند. هیچ هزینه ای جز کارمزد تراکنش در بلاک چین وجود ندارد.

هنگامی که کاربر XRP را بسته بندی می کند، به سادگی ارز دیجیتال را به قرارداد هوشمندی که توکن پیچیده شده را ارائه می دهد، ارسال می کند. XRP ذخیره می شود و زمانی که شخص دیگری توکن پیچیده شده را باز می کند، برگردانده می شود. شما می توانید یک توکن XRP پیچیده را در هر زمانی باز کنید. این به کاربران اجازه می دهد تا آزادانه بین wXRP و XRP با توجه به نیازهای خود و بلاک چینی که استفاده می کنند تبدیل کنند.

Wrapped XRP (wXRP) چگونه کار می کند؟

Wrapping XRP به شما امکان می دهد از XRP در بلاک چین های غیر از XRP Ledger استفاده کنید. اما این چگونه کار می کند؟ کریپتوکارنسی‌های بسته‌بندی شده به یک متولی نیاز دارند که ارزشی مشابه ارز دیجیتال اصلی و نسخه بسته‌شده آن را تضمین کند.

هر مدیری می تواند یک سازمان مستقل غیرمتمرکز (DAO)، یک قرارداد هوشمند، یک کیف پول مولتی سیگ یا به سادگی یک قانون کد باشد. یک متولی یک ارز دیجیتال به نام Mint را بسته بندی می کند و آن را به نسخه اصلی خود به نام Burning برمی گرداند. برای XRP، قراردادهای هوشمند به عنوان نگهبان عمل می کنند.

زمانی که کاربر XRP را بسته بندی می کند، قرارداد هوشمند نسخه پیچیده شده را برای استفاده در سایر بلاک چین ها ارائه می دهد و XRP اصلی در نگهبانان ذخیره می شود. وقتی کسی wXRP را باز می کند، دوباره وارد گردش می شود. سپس فرم اصلی به بلاک چین اصلی یعنی XRP Ledger بازگردانده می شود. بنابراین هر wXRP توسط یک XRP پشتیبانی می شود که به حفظ میخ آن کمک می کند.

به دلیل معاملات آربیتراژ، ارزش قیمت ثابت است. اگر wXRP کمتر از قیمت XRP باشد، معامله‌گران فرصت سود آربیتراژی را مشاهده می‌کنند، wXRP ارزان‌تر می‌خرند و آن را برای کسب سود باز می‌کنند. به طور مشابه، اگر قیمت wXRP از XRP بالاتر رود، فشار معاملات برای فروش wXRP افزایش می‌یابد، عرضه افزایش می‌یابد و قیمت را پایین بیاورید تا زمانی که به ارزش ۱:۱ برسد

چرا به XRP پیچیده (wXRP) نیاز داریم

بسته بندی XRP مزایای زیادی برای دارندگان XRP دارد. برخی از این موارد عبارتند از:

قابلیت همکاری

بسته بندی XRP قابلیت همکاری بلاک چین را برای دارندگان XRP افزایش می دهد. این به دارندگان XRP اجازه می دهد تا از مزایای تجارت در زنجیره های مختلف استفاده کنند. همچنین فرصتی برای دسترسی به سرویس‌های پروتکل DApp یا DeFi فراهم می‌کند و موارد استفاده بهتر و بازگشت بیشتر را ممکن می‌سازد.

نقدینگی

مزیت بزرگ استفاده از توکن های پیچیده افزایش نقدینگی است. XRP یک ارز رمزپایه محبوب است که در صرافی های متمرکز مختلف (CEX) و صرافی های غیرمتمرکز (DEX) فهرست شده است.

برای دارندگان XRP، این راه را برای تنوع سبد و نقدینگی هموار می کند. به خصوص در اکوسیستم DeFi توسعه یافته اتریوم که گزینه های زیادی را ارائه می دهد. CEX هایی مانند Binance و DEX هایی مانند Uniswap و SushiSwap جفت های استخر wXRP را برای شرط بندی، مبادله، وام دادن و موارد دیگر ارائه می دهند.

موارد استفاده برای XRP پیچیده چیست؟

با توسعه چشم انداز ارزهای دیجیتال، موارد استفاده برای XRP پیچیده شده روز به روز در حال افزایش است. دو مورد استفاده رایج و جالب عبارتند از:

مورد استفاده XRP پیچیده شده

  • DeFi Lending: XRP پیچیده خارج از XRP Ledger و در پروتکل‌های وام دهی DeFi مانند Aave، MakerDAO و Compound کار می‌کند و قرض گرفتن و وام دادن را آسان می‌کند.
  • بازرگانی دیفای: معامله مارجین توسط معامله گران باتجربه ارزهای دیجیتال ترجیح داده می شود زیرا پتانسیل سود را افزایش می دهد. WXRP می تواند توسط معامله گران DeFi به عنوان حاشیه برای مبادلات غیرمتمرکز استفاده شود.

جدای از اینها، ما شاهد پیشرفت در کشاورزی بازده، استخرهای بازارساز خودکار، وثیقه وام با ارزهای دیجیتال بسته بندی شده و موارد دیگر هستیم. موارد استفاده از ارزهای رمزپایه بسته بندی شده با افزایش پل های زنجیره ای و قابلیت همکاری به رشد خود ادامه خواهد داد.

چگونه XRP را ببندیم و باز کنیم؟

توانایی بسته بندی کریپتو برای دارندگان XRP که به دنبال استفاده از XRP خود در سایر بلاک چین هستند، مهم است. TokenSoft’s Wrapped.com یک ارائه دهنده پیشرو ارزهای رمزنگاری شده پیچیده است و شما می توانید از خدمات آنها برای بسته بندی یا باز کردن XRP استفاده کنید. به عنوان متولی، ما با Hex Trust برای ایجاد زیرساخت برای بسیج wXRP در بلاک چین اتریوم کار خواهیم کرد.

هنگامی که یک حساب کاربری با Typeform ایجاد می کنید، جزئیات تبدیل شما در Wrapped.com منعکس می شود. برای SushiSwap، wrapped.com ادغام مستقیم با کیف پول MetaMask را ارائه می دهد. XRP همچنین می تواند از طریق ارائه دهندگان خدمات بسته بندی جایگزین مانند ApexSwap که از Avalanche به XRP Ledger پل می شود، روی بلاک چین های مختلف پیچیده شود.

آیا توکن های پیچیده ایمن هستند؟

توکن‌های پیچیده، ارزهای دیجیتال را کارآمد و راحت کرده‌اند. پروتکل هایی مانند اتریوم رمزارزهای پیچیده شده را به توکن های ERC-20 تبدیل می کنند تا به کاربران اجازه دهند تراکنش های امن را انجام دهند. با این حال، یکی از ضعف‌های بالقوه توکن‌های پیچیده، نگهبانی است که دارایی زیربنایی را در اختیار دارد. اگر متولی سرکشی کند و XRP اصلی را باز کند و آن را در اختیار شخص دیگری قرار دهد، دارندگان توکن XRP پیچیده شده با دارایی بی‌ارزشی باقی می‌مانند.

متولی نهاد متمرکز در این معامله است و باید یک شخص مورد اعتماد باشد. برای XRP، ریپل Hex Trust، شرکت مدیریت دارایی دیجیتال پیشرو در آسیا را به عنوان طرف مورد اعتماد خود انتخاب کرده است. چنین شبکه‌های بررسی‌شده و اپراتورهای آن‌ها تمایل دارند از ضمانت‌ها و بیمه‌ها برای جلوگیری از کلاهبرداری، با هدف اطمینان از ایمنی توکن‌های بسته‌بندی شده، پشتیبان تهیه کنند.

در آینده، پل‌هایی که توسط قراردادهای هوشمند غیرمتمرکز اداره می‌شوند، به‌عنوان متولیان و دنیای بلاک‌چین جالب خواهد بود، به‌ویژه که توکن‌های پیچیده شده نقش مهمی در رشد سرویس‌های DeFi بازی می‌کنند. این موضوع بحث و گفتگوی جالبی خواهد بود.

نویسنده: Shailey Singh

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا