اخبار ارز دیجیتال

قانون فروش شستشو چیست و آیا در مورد ارزهای دیجیتال نیز صدق می کند؟


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

اگر همان دارایی امنیتی یا رمزنگاری ظرف 30 روز بازخرید شود، قانون فروش شستشو اجازه کسر ضرر را نمی دهد.

چگونه از نقض قوانین فروش شستشو جلوگیری کنیم؟

برای جلوگیری از نقض قانون فروش شستشو، سرمایه گذاران باید یا قانون فروش شستشو را در نظر بگیرند، پس از متحمل شدن زیان ناشی از فروش دارایی رمزنگاری، در یک صندوق سرمایه گذاری مشترک سرمایه گذاری کنند، یا در دارایی دیگری که همبستگی بسیار بالایی با آن دارد، سرمایه گذاری کنند. باید آن را بخرم

سرمایه‌گذاران معمولاً حداقل 31 روز قبل از خرید مجدد یک اوراق بهادار یا دارایی رمزنگاری مشابه منتظر می‌مانند، یا یک اوراق بهادار یا دارایی رمزنگاری را با زیان می‌فروشند و فوراً دارایی مشابه اما غیرقابل توجهی را خریداری می‌کنند. با خرید، خطر نقض شست‌وشو را کاهش می‌دهید. قوانین فروش دارایی های امنیتی یا رمزنگاری یکسان.

در مدت 30 روز، اوراق بهادار یا دارایی های رمزنگاری قابل توجهی را خریداری نکنید.

خرید یک صندوق سرمایه گذاری مشترک ارز دیجیتال پس از متحمل شدن ضرر در فروش دارایی های رمزنگاری شده می تواند راهی برای جلوگیری از نقض قوانین فروش شستشو باشد. سرمایه‌گذاران هنوز هم می‌توانند در بازار ارزهای دیجیتال شرکت کنند و با سرمایه‌گذاری در صندوق‌های سرمایه‌گذاری مشترک بدون زیر پا گذاشتن مقررات فروش شستشو، از برداشت بالقوه زیان‌های مالیاتی بهره‌مند شوند.

با این وجود، مهم است که به یاد داشته باشید که هر صندوق سرمایه گذاری مشترک ریسک های خاص خود را دارد. بنابراین، سرمایه گذاران باید قبل از سرمایه گذاری در صندوق های سرمایه گذاری تحقیقات خود را انجام دهند. برای درک کامل پیامدهای مالیاتی سرمایه گذاری در صندوق های سرمایه گذاری مشترک و اطمینان از رعایت قوانین و مقررات مالیاتی، سرمایه گذاران باید از مالیات های قابل اعمال در حوزه قضایی خود آگاه باشند.

می‌توانید با فروش دارایی زیان‌ده و خرید دیگری که به شدت با آن مرتبط است، از نقض قانون فروش شستشو جلوگیری کنید. به این ترتیب، سرمایه گذاران می توانند از تغییرات بازار سود ببرند بدون اینکه تحت تأثیر قانون فروش شستشو قرار گیرند. با این حال، دارایی جدید نباید تقریباً مشابه اصلی باشد. انجام این کار ممکن است مقررات فروش شستشو را نقض کند.

همچنین، سرمایه گذاران باید قبل از هر تصمیم سرمایه گذاری از خطرات و پیامدهای مالیاتی مرتبط با این استراتژی آگاه باشند. همبستگی بین دو دارایی مفهومی پویا است و می‌تواند در طول زمان تغییر کند، بنابراین سرمایه‌گذاران باید دائماً سرمایه‌گذاری‌های خود را بررسی کنند تا از مطابقت با قوانین و مقررات مالیاتی اطمینان حاصل کنند.

قوانین فروش شستشو چگونه کار می کنند؟

قانون فروش شستشو استفاده از زیان سرمایه را برای اهداف مالیاتی ممنوع می کند اگر سرمایه گذار یک دارایی امنیتی یا رمزنگاری تقریباً یکسان را ظرف 30 روز پس از فروش بازخرید کند.

درک مقررات فروش شستشو و سایر قوانین مالیاتی برای سرمایه گذاران ارزهای دیجیتال مهم است تا مسئولیت مالیاتی خود را به حداقل برسانند و با مقررات IRS مطابقت داشته باشند. در زیر توضیح گام به گام نحوه عملکرد قانون فروش شستشو آورده شده است.

  • سرمایه گذاران اوراق بهادار مانند سهام و ارزهای دیجیتال را با ضرر می فروشند.
  • ظرف 30 روز قبل و بعد از فروش، سرمایه گذار همان اوراق بهادار یا تقریباً مشابه را خریداری می کند.
  • قوانین فروش شستشو اعمال می شود و ضرر و زیان مشمول مالیات نمی باشد.
  • مبنای هزینه اوراق بهادار جدید به گونه ای تنظیم می شود که زیان غیرقابل قبول را منعکس کند.
  • اگر سرمایه گذار بعداً اوراق بهادار جدید را برای سود بفروشد، از مبنای هزینه تعدیل شده برای محاسبه سود مشمول مالیات استفاده می شود.

سناریویی را در نظر بگیرید که در آن یک سرمایه گذار 1 بیت کوین (BTC) را به قیمت 50000 دلار می خرد و آن را به قیمت 40000 دلار با ضرر 10000 دلار می فروشد. اگر سرمایه گذار بیت کوین دیگری را به قیمت 55000 دلار ظرف 30 روز پس از معامله خریداری کند، قوانین فروش شستشو اعمال می شود. در این حالت ضرر 10000 دلار مجاز نیست و پایه هزینه جدید بیت کوین به 50000 دلار تغییر می کند تا این ضرر را منعکس کند.

اگر بعداً سرمایه‌گذار بیت کوین جدید را به قیمت 70000 دلار بفروشد، سود مشمول مالیات 20000 دلار (بین 70000 دلار تا 50000 دلار) یا 15000 دلار در صورت عدم تغییر پایه هزینه خواهد بود.

مقررات فروش واش سرمایه‌گذاران را از استفاده از ضرر 10000 دلاری که در اولین خرید بیت‌کوین متحمل شده‌اند، منع می‌کند، حتی اگر متحمل ضرر شده باشند. با اعمال بر مبنای هزینه بیت‌کوین، سود مشمول مالیات حاصل از فروش بیت‌کوین جدید افزایش یافته است.

مطالب مرتبط: با بیت کوین چه چیزی می توانید بخرید؟: راهنمای مبتدیان برای خرج کردن بیت کوین

آیا قوانین فروش شستشو در مورد ارزهای دیجیتال اعمال می شود؟

بله، قانون جریمه فروش شستشو در مورد ارزهای دیجیتال و سایر دارایی های مشمول مالیات بر عایدی سرمایه اعمال می شود. با این حال، هیچ قانون قابل اجرا در مورد دارایی های کریپتو وجود ندارد.

IRS راهنمایی روشنی در این مورد ارائه نکرده است، بنابراین مشخص نیست که مقررات فروش شستشو در مورد ارزهای دیجیتال چگونه اعمال می شود. با این حال، به طور کلی تصور می شود که قانون فروش شستشو در مورد ارزهای دیجیتال به همان شیوه ای که در مورد سایر انواع دارایی ها اعمال می شود، اعمال می شود.

دولت ایالات متحده در سال 2021 از طریق قانون Build Better که مجلس نمایندگان را تصویب کرد، در سال 2021 اقدام به اجرای قانون فروش ارزهای دیجیتال کرد، اما در نهایت توسط سنا شکست خورد. به عبارت دیگر، اگر سرمایه‌گذار ارز دیجیتالی را با ضرر بفروشد و ظرف 30 روز آن را بخرد، سازمان امور مالیاتی خرید جدید را «فروش شستشو» در نظر می‌گیرد. امنیت جدید

سرمایه‌گذاران ارزهای دیجیتال می‌توانند از فرصت‌های اعتبار مالیاتی و استراتژی‌های برنامه‌ریزی مالیاتی برای کاهش بدهی مالیاتی خود استفاده کنند، اما باید مراقب باشند که قانون فروش شستشو را زیر پا نگذارند.

حفظ سوابق دقیق همه تراکنش‌های ارزهای دیجیتال برای اطمینان از رعایت مقررات و سایر الزامات مالیاتی رمزنگاری ضروری است. سرمایه‌گذاران ارزهای دیجیتال می‌توانند برای درک بهتر دنیای پیچیده مالیات‌های رمزنگاری‌شده و به حداکثر رساندن مزایای مالیاتی خود و در عین حال کاهش بدهی مالیاتی خود، با یک متخصص مالیات مشورت کنند.

قوانین فروش شستشو چیست؟

اگر سرمایه‌گذاران اوراق بهادار «تقریباً یکسان» را ظرف 30 روز قبل یا پس از فروش خریداری کنند، نمی‌توانند بر اساس قانون مالیات بر فروش اوراق بهادار ضرر مالیاتی را مطالبه کنند.

سرویس درآمد داخلی ایالات متحده (IRS) اگر سرمایه‌گذار سرمایه‌گذاری را با زیان بفروشد و سپس اوراق بهادار تقریباً یکسانی را ظرف 30 روز خریداری کند، سرمایه‌گذار را از کسر ضرر مالیاتی از مالیات محدود می‌کند. در عوض، ضرر و زیان باید در پایه هزینه‌های امنیتی جدید لحاظ شود. این کار یا سود شما را کاهش می دهد یا زمانی که در نهایت دارایی جدید را می فروشید، ضرر شما را افزایش می دهد.

مبنای بهای تمام شده به ارزش اصلی یک دارایی مانند سهام یا ارز دیجیتال اشاره دارد و برای تعیین سود یا زیان مشمول مالیات هنگام فروش یا واگذاری دارایی استفاده می شود. مبنای بهای تمام شده معمولاً قیمت خرید دارایی، از جمله کارمزدها و کمیسیون های مربوط به خرید است. هنگامی که دارایی ها به صورت هدیه یا ارث دریافت می شوند، ممکن است مبنای بهای تمام شده تغییر کند تا منعکس کننده ارزش بازار منصفانه دارایی ها در زمان تحصیل باشد.

هنگامی که دارایی ها فروخته می شوند، سود یا زیان سرمایه با استفاده از مبنای بهای تمام شده تعیین می شود. سرمایه گذاران سود سرمایه ای به دست می آورند و در صورتی که قیمت فروش دارایی از مبنای بهای تمام شده بیشتر شود، ممکن است بر این سودها مشمول مالیات شوند. اگر قیمت فروش کمتر از مبنای بهای تمام شده باشد، سرمایه گذار با زیان سرمایه مواجه خواهد شد. از این زیان می توان برای جبران سود سرمایه و به حداقل رساندن بار مالیاتی سرمایه گذاران استفاده کرد.

«تقریباً یکسان» به اوراق بهاداری اطلاق می‌شود که تقریباً مشابه اوراق بهادار فروخته شده هستند، مانند زمانی که سهام می‌خرید، آنها را می‌فروشید و سپس سهام اصلی را ظرف 30 روز خریداری می‌کنید. با این حال، تعیین اینکه چه چیزی اساساً همان امنیت را تشکیل می‌دهد، می‌تواند دشوار باشد، و IRS اختیار گسترده‌ای در انجام این تصمیم دارد.

قانون فروش شستشو برای جلوگیری از ادعای کسر مالیات برای ضرر و زیان توسط سرمایه گذاران ایجاد شد و در عین حال ساختار اصلی پرتفوی خود را حفظ کرد. تمامی انواع اوراق بهادار شامل سهام، اوراق قرضه، صندوق های سرمایه گذاری مشترک و اختیار معامله مشمول این قانون می باشند.

به عنوان مثال، اگر قانون فروش شستشو به احتمال زیاد اعمال شود و سرمایه‌گذار سهام یک شرکت خاص را با زیان بفروشد و سپس سهام همان شرکت یا شرکت‌ها را بخرد، سرمایه‌گذار ممکن است زیان مالیاتی ناشی از فروش را جبران نکند. من نمی‌توانم ادعا کنم. . این در عرض 30 روز برای همان بخش صنعت مشابه است. به همین ترتیب، اگر سرمایه‌گذار سهامی را در صندوق سرمایه‌گذاری مشترکی که شاخص S&P 500 را دنبال می‌کند بفروشد و سپس سهامی را در صندوق سرمایه‌گذاری مشترک دیگری که همان شاخص را دنبال می‌کند، ظرف 30 روز بخرد، سرمایه‌گذار مشمول جریمه 30 روزه می‌شود.

مطالب مرتبط: دارایی های متاورس چگونه مالیات می شوند؟

نویسنده: Onkar Singh

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا