اخبار ارز دیجیتال

چه رابطه ای بین بلاک چین و وب ۳ وجود دارد؟

در انقلاب وب ۳، اهمیت بلاک چین در وب ۳ ارائه یک لایه حالت جهانی برای ساخت یک وب غیرمتمرکز است.

چگونه کسب و کارها می توانند برای دنیای Web3 آماده شوند؟

سازمان‌ها می‌توانند DAOهای رقابتی ایجاد کنند، از دارایی‌های توکن‌شده استفاده کنند و به‌طور فعال ارزشی را که ایجاد می‌کنند با شبکه‌های کاربر به اشتراک بگذارند تا در دنیای Web3 بقای خود را حفظ کنند.

پس از ظهور بازار آثار هنری و کلکسیونی NFT در سال ۲۰۲۱ و تصاحب زمین Metaverse در سال ۲۰۲۲، Web3 فرصت هایی را برای مدل های تجاری نوآورانه، محصولات و سازمان های مستقر ارائه می دهد.

ساختارهای سازمانی سنتی از شرکتی به شرکت دیگر متفاوت است، اما به بهترین وجه توسط افرادی ارائه می شود که می توانند منافع سهامداران را به بهترین نحو تامین کنند. با ایجاد سریع و مؤثر نقش‌ها و مجوزها با استفاده از NFT که منعکس کننده حقوق و مسئولیت‌های فردی است، سازمان‌های مستقل غیرمتمرکز (DAO) می‌توانند سلسله مراتب، تفویض اختیار و ساختار خود را دوباره تعریف کنند.

بنابراین، سازمان ها باید تحقیقات کافی برای ایجاد یک DAO رقابتی و تغییر از سیستم های متمرکز به ساختارهای غیرمتمرکز انجام دهند. علاوه بر این، کسب‌وکارها می‌توانند از دارایی‌های توکن‌شده استفاده کنند که می‌توانند در بلاک چین مبادله شوند. این امر نقدینگی دارایی را افزایش می دهد و امکان انتقال مالکیت را فراهم می کند.

مرتبط: توکن سازی دارایی: راهنمای مبتدیان برای تبدیل دارایی های فیزیکی به دارایی های دیجیتال

Web3 می تواند پویایی رقابتی را تغییر دهد زیرا تازه واردان می توانند فوراً به شبکه گسترده ای از مصرف کنندگان بالقوه با توسعه برنامه های کاربردی بر روی یک پروتکل بلاک چین باز دسترسی پیدا کنند. در نتیجه، کسب‌وکارها می‌توانند ارزش بیشتری از پایگاه کاربر دارنده توکن بومی که روی بلاک چین تعبیه شده است، دریافت کنند.

بنابراین، شرکت‌ها باید راه‌های نوآورانه‌ای برای محافظت از شبکه‌های کاربران خود با ارائه فعالانه ارزش تولید شده توسط کاربر توسعه دهند. با این حال، کسب و کارها هنگام تصمیم گیری در مورد نحوه موقعیت استراتژیک خود در رابطه با Web3 باید مقررات آینده بالقوه را در نظر بگیرند. همانطور که افراد بیشتری به بلاک چین و ارزهای دیجیتال روی می آورند، احتمالاً قوانین بیشتری دنبال خواهند شد.

بلاک چین چگونه باعث گسترش وب ۳ می شود؟

فناوری بلاک چین با ویژگی‌هایی مانند پرداخت‌های غیرقابل اعتماد، حاکمیت غیرمتمرکز، قابلیت همکاری زنجیره‌ای متقابل و کسب دارایی‌های دیجیتال در طول بازی، دسترسی به Web3 را گسترش می‌دهد.

با در نظر گرفتن اینکه چگونه بلاک چین ساختارهای داده پشتیبان وب را تغییر می دهد، مشخص می شود که بلاک چین پایه وب ۳ است. به ذخیره سازی هایی که برای ذخیره و ترتیب داده ها استفاده می شود، ساختار داده می گویند. این راهی برای به روز نگه داشتن داده های رایانه شما و به راحتی قابل دسترسی است.

نقش بلاک چین در Web3 به ویژه در افزایش سطح اعتماد بین کاربران شبکه مهم است، زیرا اثبات رمزنگاری مجموعه ای از تراکنش ها را فراهم می کند. گفتنی است، لایه حاکمیت بلاک چین به دو طرف ناشناس که به یکدیگر اعتماد ندارند اجازه می دهد تا به صورت آنلاین مذاکره کنند و تراکنش ها را کامل کنند.

این سبک حکمرانی شامل قوانینی برای اجرای تغییرات در پروتکل بلاک چین است. از طریق به‌روزرسانی کد، توسعه‌دهندگان اصلاحات را ارائه می‌کنند و هر گره در مورد پذیرش یا رد تغییرات بدون دخالت شخص ثالث رأی می‌دهد.

علاوه بر این، DApps، دامنه‌ها و وب‌سایت‌های مبتنی بر بلاک چین، تعاملات غیرمتمرکز بین کاربران و برنامه‌ها را فعال می‌کنند که منجر به گسترش Web3 می‌شود. به عنوان مثال، برنامه های Web3 مانند Brave Browser که ویژگی های افزایش حریم خصوصی و مسدود کردن تبلیغات را ارائه می دهد، نمونه هایی از رشد غیرمتمرکز وب هستند.

علاوه بر این، به لطف قابلیت‌های بهبود یافته راه‌حل‌های قابلیت همکاری بلاک‌چین مانند Polkadot، Web3 یکپارچه و کارآمد است و به مصرف‌کنندگان اجازه می‌دهد به راحتی بین پلتفرم‌ها و برنامه‌ها جابجا شوند. شما می توانید از کیف پول مورد علاقه خود برای تجارت NFT در سراسر شبکه ها و نظارت بر رشد کل مجموعه خود از یک مکان استفاده کنید، که به طور قابل توجهی پذیرش Web3 و استفاده گسترده تر از بلاک چین را افزایش می دهد.

علاوه بر این، گیمرهای Web3 می‌توانند بر اطلاعات و دارایی‌های خود کنترل داشته باشند، زیرا به لطف تمرکززدایی بازی، می‌توانند NFT‌ها را در سراسر متاورس جمع‌آوری و مبادله کنند. بازی‌های مبتنی بر بلاک چین مانند Axie Infinity همچنین به بازیکنان این امکان را می‌دهند که در حین بازی با جمع‌آوری ارز مجازی درآمد کسب کنند. بعداً می توان این ارز دیجیتال را به ارز فیات تغییر داد.

وب ۳ چگونه با بلاک چین مرتبط است؟

بلاک چین فناوری کلیدی است که به وب غیرمتمرکز قدرت می بخشد و پویایی اساسی نسخه فعلی وب را تغییر می دهد. اینجا جایی است که شرکت‌ها مصرف‌کنندگان را برای دریافت حداکثر داده‌های ممکن تحت فشار قرار می‌دهند.

توکن های مبتنی بر بلاک چین و اشتراک گذاری مالکیت به یک مشکل اساسی در شبکه های متمرکز می پردازد. یعنی ارزش توسط یک سازمان انباشته می شود و با ذینفعان خود رقابت می کند. علاوه بر این، استقلال داده ها توسط Web3 DApps با استفاده از فناوری بلاک چین تضمین می شود.

تمرکززدایی کاربران را صاحبان نهایی محتوا می کند زیرا هیچ مرجع مرکزی داده های آنها را تأیید نمی کند. علاوه بر این، با اجازه دادن به کاربران برای رای دادن و مشارکت ایده‌ها، DApps پارادایم مشارکت و حاکمیت جامعه را تغییر می‌دهد و به همه فرصت برابر برای مشارکت در اجرای پروژه می‌دهد.

مرتبط: سازمان غیرمتمرکز خودمختار چیست و DAO ها چگونه کار می کنند؟

علاوه بر موارد فوق، بلاک چین از ایجاد دامنه های رمزنگاری مانند .eth، .crypto، .dao پشتیبانی می کند. یک دامنه کریپتو توزیع شده، آدرس IP کیف پول رمزنگاری کاربر را با یک آدرس قابل خواندن توسط انسان جایگزین می کند. این نام های دامنه Web3 را می توان به عنوان NFT در بازار توکن غیرقابل تعویض معامله کرد.

نام دامنه غیرمتمرکز که نشان دهنده یک آدرس بلاک چین باشد، مطلوب است، زیرا مانند یک آدرس ایمیل، آدرسی است که به راحتی برای ارسال و دریافت ارزهای رمزنگاری شده به خاطر سپرده می شود.

آیا Blockchain و Crypto برای Web3 ضروری هستند؟

ارزهای دیجیتال و بلاک چین بلوک های سازنده Web3 هستند. با این حال، وب غیرمتمرکز به فناوری هایی مانند AR، VR و IoT نیز متکی است که هیچ ارتباطی با بلاک چین یا ارز دیجیتال ندارند.

نسل سوم اینترنت که با نام Web3 شناخته می شود، مبتنی بر فناوری بلاک چین است. با این حال، فناوری هایی مانند یادگیری ماشینی، داده های بزرگ، هوش مصنوعی (AI)، اینترنت اشیا (IoT)، واقعیت افزوده (AR) و واقعیت مجازی (VR) در حال تبدیل اپلیکیشن های غیرمتمرکز (DApps) به اطلاعات پیچیده انسانی هستند. تجزیه و تحلیل کرد. – راهی مانند یک محیط Web3.

به عنوان مثال، هدست های واقعیت مجازی، یک تجربه خرید عالی ایجاد می کنند و به مشتریان اجازه می دهند قبل از خرید با محصولات تعامل داشته باشند. با این حال، این فناوری‌ها مبتنی بر ارزهای دیجیتال یا فناوری دفتر کل توزیع‌شده نیستند، بلکه هدفشان افزایش کارایی فناوری بلاک چین است.

بعلاوه، بلاک چین با قادر ساختن سازمان ها به غیرمتمرکز کردن خدمات Web2 مانند محاسبات ابری، سایت های شبکه های اجتماعی و پایگاه های داده، نقش کلیدی در ایجاد زیرساخت برای Web3 ایفا خواهد کرد. بنابراین، تردیدی وجود ندارد که ترکیب هوش مصنوعی و فناوری بلاک چین، راه بهتری برای مدیریت مجموعه داده‌های حساس به سازمان‌ها می‌دهد.

با اعتبارسنجی داده‌های ارائه‌شده، فناوری هوش مصنوعی می‌تواند به سرعت درخواست‌ها را تکمیل کند و الگوریتم‌های هوشمند به تصمیم‌گیری سریع درباره صدور وجوه یا تأیید اعتبار کمک می‌کنند. همچنین، مجموعه داده ها را می توان به طور موثر از طریق بلاک چین ایمن کرد. به طور مشابه، فناوری‌های دیگری مانند AR و VR در تعریف متاورس، کاوش ایده‌های تازه و افزایش تجربیات مجازی مهم هستند.

علاوه بر این، ارزهای دیجیتال با اجازه دادن به کاربران Web3 برای ارسال و دریافت پول با استفاده از توکن هایی مانند اتر (ETH) نیاز به واسطه های قابل اعتماد را از بین می برند. با این حال، ارزهای دیجیتال از پرداخت‌های همتا به همتا پشتیبانی می‌کنند و می‌توانند به عنوان یک روش انتقال پول به صورت دیجیتالی عمل کنند. بلاک چین‌ها فاقد یک سیستم انگیزشی برای مشارکت در شبکه بدون ارزهای دیجیتال هستند. همچنین، بدون کیف پول رمزنگاری، کاربران جایی برای ذخیره ارزهای دیجیتال خود ندارند.

علاوه بر این، Web3 بدون مجوز، غیرقابل اعتماد و برای همه باز است، زیرا روح رمزنگاری را در بر می گیرد. به طور مشابه، توکن‌های غیرقابل تعویض (NFT) به کاربران این امکان را می‌دهند که به طور شفاف مالکیت مواردی مانند دارایی‌های درون بازی، هنر دیجیتال و داده‌های شخصی را اثبات کنند.

نویسنده: Jagjit Singh

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا