اخبار ارز دیجیتال

نمودارها چیست و چگونه کار می کنند؟


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

Graph یک پروتکل نمایه سازی برای برنامه های کاربردی Web3 است که داده های بلاک چین را سازماندهی می کند و با GraphQL به راحتی قابل دسترسی است.

آیا ارز دیجیتال The Graph (GRT) سرمایه گذاری خوبی است؟

با توجه به ماهیت پرنوسان و غیرقابل کنترل بازار ارزهای دیجیتال، اکیداً توصیه می‌کنیم قبل از سرمایه‌گذاری دقت لازم را انجام دهید و کاربرد، اجرا و خطرات The Graph (GRT) را کاملاً درک کنید.

از زمان عرضه در دسامبر ۲۰۲۰، ارز دیجیتال The Graph (GRT) محبوبیت خود را افزایش داده است. مانند هر ارز دیجیتال، انجام تحقیقات گسترده قبل از سرمایه گذاری در GRT ضروری است.

یکی از عواملی که در هنگام در نظر گرفتن قابلیت مالی GRT باید در نظر گرفته شود، کاربرد آن است. GRT یک ابزار ضروری برای ساخت برنامه‌های غیرمتمرکز است که به توسعه‌دهندگان اجازه می‌دهد به راحتی به داده‌های بلاک چین دسترسی پیدا کرده و فهرست‌بندی کنند.

برنامه های محبوب بلاک چین مانند Uniswap، Aave و Compound شبکه Graph را در بر می گیرند. این نویدبخش تقاضای آینده برای این پلتفرم است. پایگاه کارمندان نیز قابل تامل است. بنیانگذاران Graph تجربه زیادی در تجارت بلاک چین دارند و این شرکت قبلاً توانایی خود را در اجرای اهداف خود نشان داده است.

به طور مشابه، این تیم از شرکت‌های سرمایه‌گذاری خطرپذیر پیشرو کمک مالی دریافت کرده است و ثابت می‌کند که از پشتوانه مالی برای ادامه توسعه شبکه گراف برخوردار هستند. در حالی که وسوسه انگیز است، درک خطرات ذاتی مرتبط با سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال مهم است. ارزش GRT بسیار سوداگرانه است و ممکن است به طور ناگهانی در بازار نوسان کند.

با توجه به اینکه صنعت ارزهای دیجیتال اساساً در بسیاری از کشورها کنترل نشده است، توجه به نگرانی های نظارتی نیز ضروری است. بنابراین، مانند هر سرمایه گذاری، تحقیقات گسترده ضروری است.

نحوه خرید نمودار (GRT)

کاربران می‌توانند با باز کردن یک حساب در یک صرافی ارز دیجیتال که جفت‌های معاملاتی GRT را ارائه می‌کند و سفارش خرید، The Graph (GRT) را خریداری کنند.

کاربران می‌توانند با باز کردن یک حساب در یک صرافی ارز دیجیتال که جفت‌های معاملاتی GRT مانند Binance و Coinbase را ارائه می‌کند، The Graph (GRT) را خریداری کنند. پس از آن، حساب خود را تامین مالی کنید، یک جفت معاملاتی GRT پیدا کنید و برای توکن های GRT سفارش خرید بدهید. پس از تکمیل سفارش خرید، توکن های GRT به حساب صرافی شما واریز می شود.

صرافی پس از تایید سفارش، تراکنش را تکمیل می کند. هنگامی که یک کاربر سفارش بازار می دهد، معامله تقریباً بلافاصله با قیمت فعلی بازار انجام می شود. از سوی دیگر، اگر کاربر سفارش محدودی را انجام دهد، خرید تنها در صورتی انجام می‌شود که بازار به قیمت مشخص‌شده برسد. پس از تکمیل سفارش خرید، توکن های GRT به حساب صرافی شما واریز می شود.

نحوه استفاده از نمودار

کاربران می‌توانند از طریق Graph Explorer به Graph دسترسی داشته باشند، توسعه‌دهندگان می‌توانند زیرگراف ایجاد کنند، مصرف‌کنندگان می‌توانند به داده‌ها دسترسی داشته باشند و GRT می‌تواند در صرافی‌های ارزهای دیجیتال فروخته شود.

در اینجا مراحل استفاده از The Graph آمده است:

  • کتابخانه ها یا نرم افزارهایی مانند Graph Nodes و Graph Explorer را نصب کنید که رابط های کاربری هستند که به کاربران و توسعه دهندگان اجازه می دهند با شبکه های گراف تعامل داشته باشند.
  • مرحله بعدی این است که مشخص کنید کدام زیرگراف را باید پرس و جو کنید.
  • پس از شناسایی زیرگراف به پرس و جو، کاربر می تواند پرس و جو را تعریف کند.
  • اکنون که پرس و جو تعریف شده است، کاربر می تواند زیرگراف ها را با استفاده از گره های گراف پرس و جو کند. Graph نرم افزار منبع باز دارد که توسعه دهندگان می توانند از آن برای ساخت و انتشار زیرگراف ها استفاده کنند.

زیرگراف های یک شبکه گراف

کاربران می توانند در برنامه های غیرمتمرکز ادغام شده با شبکه گراف به جستجو و دسترسی به داده ها بپردازند. همچنین می‌توانید GRT را در صرافی‌های ارزهای دیجیتال که جفت‌های معاملاتی GRT را ارائه می‌دهند، مبادله کنید، که به شما امکان می‌دهد مانند هر ارز دیجیتال دیگری، توکن‌های GRT را بخرید و بفروشید.

نمودارها چه مشکلاتی را حل می کنند؟

Graph یک پروتکل نمایه سازی توزیع شده را ارائه می دهد که نمایه سازی و پرس و جو از داده های بلاک چین را به همراه یک مدل حاکمیتی جامعه محور، امنیت و شفافیت خودکار می کند.

نمودار با ارائه یک پروتکل نمایه سازی غیرمتمرکز که فرآیند را خودکار می کند، به مشکل فهرست بندی و پرس و جوی داده های متمرکز بلاک چین می پردازد. این باعث می شود فهرست بندی و جستجوی داده های بلاک چین کارآمدتر شود و در زمان و هزینه توسعه دهندگان صرفه جویی شود.

دارندگان GRT می توانند از طریق یک سازمان غیرمتمرکز خودمختار (DAO) در اداره شبکه گراف شرکت کنند. این به توسعه‌دهندگان و مشارکت‌کنندگان امکان می‌دهد تا با استفاده از راه‌حل‌های نمایه‌سازی و جستجوی The Graph، تصمیماتی بگیرند که بر شبکه تأثیر می‌گذارد و شبکه را غیرمتمرکز و جامعه محور نگه می‌دارد.

علاوه بر این، Graph که در بین گره ها توزیع می شود، امنیت و شفافیتی را ارائه می دهد که شاخص های متمرکز نمی توانند. از آنجایی که داده های بلاک چین در یک شبکه غیرمتمرکز نمایه و جستجو می شوند، مجرمان سایبری شانس کمی برای به خطر انداختن سیستم دارند.

رمزارز The Graph (GRT) چگونه کار می کند؟

Graph (GRT) یک ارز دیجیتال غیرمتمرکز با موارد استفاده متعدد و یک اکوسیستم باز مبتنی بر جامعه است که گزینه‌های نمایه‌سازی و جستجو را برای توسعه‌دهندگانی که DApps می‌سازند فراهم می‌کند.

گراف از فناوری بلاک چین و پروتکل های نمایه سازی پیشرفته برای تسهیل درخواست های داده های بلاک چین کارآمدتر استفاده می کند. این ابتدا به DApp ها اجازه می دهد تا از طریق تراکنش های قرارداد هوشمند، اتریوم را با داده ها تامین کنند. Graph به طور خاص از فناوری GraphQL برای توصیف جزئیات هر API استفاده می کند.

گره های گراف مراحل اولیه تجمیع داده ها را انجام می دهند. اینها ستون فقرات شبکه هستند و قراردادهای هوشمند را اسکن می کنند. Graph از فناوری GraphQL برای توصیف داده ها در هر API با جزئیات بیشتر استفاده می کند.

در اتریوم، تنها زمانی می‌توانید داده‌های اساسی را دریافت کنید که بخواهید مستقیماً از پروژه‌های حاوی NFT‌های پیچیده مانند CryptoPunks و قراردادهای هوشمند مانند Uniswap بخوانید.

با استفاده از API های گراف یا زیرگراف های نمایه شده، می توانید بلاک چین را برای بازیابی سریعتر و کارآمدتر داده های پیچیده تر بدون به خطر انداختن ویژگی های امنیتی آن برای تمرکززدایی، پرس و جو کنید.

پروتکل Graph داده های درخواست شده از شبکه گراف را تجزیه و تحلیل می کند، آن ها را در زیرگراف ها ذخیره می کند و بلافاصله نتایج را به برنامه درخواست کننده برمی گرداند. از آنجایی که The Graph بر روی نرم افزار منبع باز ساخته شده است، کاربران می توانند زیرگراف های پلتفرم را با استفاده از پورتال The Graph Explorer مرور کنند.

نمای کلی Graph Explorer

شش بازیگر اصلی در اکوسیستم The Graph برای دسترسی و سازماندهی داده ها با استفاده از زیرگراف ها با یکدیگر همکاری می کنند. آنها عبارتند از:

  • مصرف کنندگان: توسعه دهندگانی که برای ایجاد DApp به داده نیاز دارند. آنها هزینه پرس و جو می پردازند و درخواست هایی را برای داده ارسال می کنند.
  • Indexers: اپراتورهای گره مسئول نمایه سازی و پرس و جو زیرگراف های سیگنال شده هستند و باید GRT را به اشتراک بگذارند.
  • Delegators: با واگذاری GRT به نمایه سازها، به مدیریت شبکه بدون پیکربندی گره ها کمک کنید.
  • متصدی: توسعه‌دهنده زیرگراف که تصمیم می‌گیرد کدام زیرگراف‌های با کیفیت بالا را در نمایه گراف قرار دهد.
  • ماهیگیر: شرکت کننده ای که صحت پاسخ های پرس و جو را در شبکه تأیید می کند.
  • Moderator: به تعیین اینکه آیا یک نمایه ساز درگیر فعالیت های مخرب بوده است یا خیر کمک می کند. حکمرانی غیرمتمرکز داورانی را تعیین می کند.

تنها پس از پرداخت GRT، این شرکت‌کنندگان می‌توانند در ازای مشارکت خود، از شبکه پرداختی دریافت کنند. GraphQL در حال حاضر توسعه و مصرف برنامه را در شبکه‌های اتریوم، سیستم فایل بین سیاره‌ای و اثبات اعتبار (PoA) فعال می‌کند و انتظار می‌رود شبکه‌های بیشتری در آینده نزدیک در دسترس قرار گیرند.

تاریخچه گراف

The Graph که در سال ۲۰۱۸ تأسیس شد، یک شبکه غیرمتمرکز است که یک کیف پول و پلت فرم کاربر پسند برای توسعه دهندگان برای دسترسی به داده های بلاک چین فراهم می کند.

The Graph یک بازیکن نسبتاً جدید در صنعت است (تاسیس شده در سال ۲۰۱۸) که توسط Jannis Pohlmann، Yaniv Tal و Brandon Ramirez توسعه یافته است. هدف آنها ایجاد یک سیستم غیرمتمرکز بود که دسترسی آسان به داده ها و پرس و جو را برای توسعه دهندگان در شبکه های بلاک چین فراهم می کند.

Graph Protocol Incorporation که اکنون با نام Edge & Node شناخته می شود، اکوسیستم Graph را مفهوم سازی و توسعه داد. توکن های این پروژه تا اواخر سال ۲۰۲۰ در شبکه اصلی منتشر نشدند. این پروتکل رسماً راه اندازی شد و به توسعه دهندگان این امکان را می داد تا زیرگراف هایی را در شبکه های مختلف بلاک چین ایجاد و استقرار دهند.

کیف پول گراف

پس از راه اندازی شبکه اصلی، The Graph مورد توجه و پذیرش گسترده جامعه DeFi قرار گرفت. بسیاری از پروژه‌های برجسته DeFi، Graph را برای تسهیل دسترسی کاربر به داده‌های زنجیره‌ای اتخاذ کرده‌اند.

Graph Wallet یک راه راحت و امن برای ذخیره و مدیریت توکن های GRT شما است. کاربران می‌توانند با استفاده از The Graph Wallet که با دستگاه‌های iOS و Android سازگار است، توکن‌های GRT را ذخیره، ارسال و دریافت کنند و می‌توانند برای تعامل با برنامه‌هایی که GRT را می‌پذیرند، استفاده کنند.

تعداد شبکه های پشتیبانی شده توسط The Graph به طور پیوسته در حال افزایش است و انعطاف پذیری بیشتری برای انواع موارد استفاده فراهم می کند. علاوه بر این، The Graph با چندین پروژه بلاک چین پیشرو مانند Chainlink و Uniswap همکاری می کند.

ارز دیجیتال گراف (GRT) چیست؟

Graph یک سیستم نمایه سازی غیرمتمرکز است که به کاربران اجازه می دهد داده ها را از شبکه های بلاک چین جستجو کنند و توسعه DApp را تسهیل می کند.

Graph یک پروتکل منبع باز است که بر روی بلاک چین اتریوم میزبانی می شود و برای نمایه سازی و پرس و جو بسیار شبیه گوگل طراحی شده است. داده ها را از سایر بلاک چین ها جمع آوری، سازماندهی و ذخیره می کند و آن ها را برای کاربران قابل جستجو می کند.

گراف توسعه دهندگان را قادر می سازد تا به سرعت به داده های شبکه های بلاک چین دسترسی پیدا کرده و آن ها را تجزیه و تحلیل کنند و ساخت برنامه های غیرمتمرکز (DApps) را آسان تر می کند. GRT ارز اصلی The Graph است و کاربران برای درخواست‌های خود با این ارز پرداخت می‌کنند.

پروتکل شاخص توزیع شده Graph از یک رابط برنامه نویسی برنامه منبع باز (API) به نام Subgraph استفاده می کند، شاخصی که داده ها را در نمودار بلاک چین جهانی بر اساس پرس و جوهای کاربر سازماندهی می کند.

زیرگراف ها قابل انتقال هستند، بنابراین توسعه دهندگان می توانند از GraphQL، زبانی که توسط The Graph استفاده می شود، برای جستجوی سریع و کارآمد داده ها استفاده کنند. شبکه غیرمتمرکز Graph از فناوری بلاک چین استفاده می کند، یک سیستم دفتر کل توزیع شده که تراکنش های ایمن و شفاف را امکان پذیر می کند.

نمودار با ارائه یک رابط کارآمد برای توسعه دهندگان برای دسترسی و جستجوی داده های ذخیره شده در شبکه های توزیع شده که در غیر این صورت به طور مستقیم پرس و جو می شود دشوار است، ایجاد DApps را در شبکه های توزیع شده سرعت می بخشد.

یکی از موارد استفاده برای The Graph، زمینه رو به رشد مالی غیرمتمرکز (DeFi) است. این امر دسترسی توسعه دهندگان به داده های شبکه بلاک چین مورد استفاده توسط برنامه های DeFi را بهبود می بخشد.

GRT همچنین می‌تواند توسط کاربران برای ایجاد دارایی‌های دیجیتالی خود، توکن‌های غیرقابل تعویض (NFT) که در سیستم‌های بلاک چین نگهداری می‌شوند، استفاده شود. با ساده‌سازی دسترسی توسعه‌دهندگان به این داده‌ها، The Graph توسعه NFT Marketplaces و سایر برنامه‌های مرتبط با NFT را تسهیل می‌کند.

نویسنده: Tanuj Surve

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا