🚨 اخبار ارز دیجیتال

شبکه اتریوم چیست و چه کاربردهایی دارد؟

شبکه اتریوم به عنوان بزرگ ‌‎ترین شبکه بلاکچین به حساب می‌آید و کاربردهای متنوعی دارد. باید توجه داشته باشید که استفاده از آن حد استانداردی دارد و به کار بردن بی رویه آن می‌تواند آسیب زننده باشد. در ادامه این مطلب به معرفی شبکه اتریوم و کاربردهای آن می‌پردازیم.

شبکه اتریوم چیست؟

اتریوم یک شبکه بلاکچین و منبع باز به شمار می‌آید که امنیت قراردادهای هوشمند و تراکنش‌های مالی را برقرار می‌کند. آنچه اهمیت دارد، دانستن این موضوع است که اتر رمزارز موجود در شبکه اتریوم است و خرید اتریوم برای انجام انواع تراکنش شبکه اتریوم و اجرای برنامه‌های غیرمتمرکز به عنوان مهم ترین کاربردهای ارز دیجیتال اتریوم به حساب می‌آیند. این نکته را باید بدانید که خریدار اتریوم، رمز ارز اتر را اساس مبادلات خود در نظر می‌گیرد. از طرفی مشاهده و تحلیل نمودار اتریوم و همچنین بررسی نرخ لحظه ای اتریوم به این خریدار کمک می‌کند تا بهترین قراردادهای هوشمند را برقرار کرده و کسب درآمد بهتری داشته باشد.

ویژگی‌های شبکه اتریوم چیست؟

اگر شما هم قصد دارید بدانید که ویژگی‌های شبکه اتریوم چیست، باید بگوییم که غیرمتمرکز، نیمه شناس و توزیع شده بودن از ویژگی‌های اصلی اتریوم هستند. به این معنا که هیچ نهاد و حکومتی بر فعالیت آن نظارت نداشته و شخصی به عنوان واسط در معاملات حضور ندارد. این ویژگی باعث افزایش سطح امنیت فعالیت در شبکه اتریوم می‌شود.

معرفی ویژگی های شبکه اتریوم

نیمه شناس بودن هم به این معناست که شما مشخصات مخصوص به خود را دارید و خرید کیف پول اتریوم به شکل گیری این مشخصات هویتی کمک خواهد کرد. علاوه بر این ویژگی‌ها، باید به ویژگی توزیع شده بودن اشاره کنیم. به این معنی که تمام اطلاعات برای حاضران در شبکه اتریوم آشکار هستند. در نتیجه امکان تغییر آنها برای حاضرین وجود ندارد.

شبکه اتریوم چگونه کار می‌کند؟

نحوه کار کردن اتریوم چیست؟ این سؤالی است که باید پاسخ آن را پیش از ورود به شبکه اتریوم بدانید. یک شبکه از کامپیوترهای غیرمتمرکز وجود دارد که به آن دفتر کل توزیع شده می‌گویند. کامپیوترهای فعال در شبکه اتریوم مسئولیت انجام تراکنش‌ها و ساخت بلاک‌های غیرمتمرکز جدید یا همان نود (Node) را بر عهده دارند. عوامل اصلی در فعالیت شبکه اتریوم قراردادهای هوشمند، الگوریتم اجماع اتریوم، ماشین مجازی اتریوم (EVM) و استانداردهای ساخت توکن اتریوم هستند.

نحوه خرید و فروش اتریوم در ایران

اگر شما هم قصد دارید که در ایران به خرید و فروش اتریوم دست بزنید باید با موارد مختلفی مانند قیمت اتریوم به تومان، قیمت لحظه‌ ای اتریوم، قیمت اتریوم امروز و به طور کلی قیمت اتریوم آشنایی داشته باشید. این اطلاعات برای خرید و فروش به شما کمک می‌کنند که پیش بینی قیمت اتریوم را با دقت بیشتری انجام دهید و بدانید که احتمالاً قیمت رمز ارز اتریوم در آینده چه تغییراتی خواهد داشت. در نتیجه تصمیم گیری برای انعقاد قراردادهای هوشمند با کیفیت بالاتری صورت می‌گیرد.

کاربردهای شبکه اتریوم چیست؟

از جمله کاربردهای شبکه اتریوم می توان به ارائه امور مالی غیر متمرکز،ارائه توکن های غیر قابل تعویض،ارائه استیبل کوین‌ها، استفاده از قراردادهای هوشمند برای امور مدیریتی، ماشین مجازی و ارائه روش‌های پرداخت متنوع اشاره کرد که در ادامه این کاربردها را به تفضیل توضیح می دهیم.

کاربردهای شبکه اتریوم

ارائه امور مالی غیرمتمرکز (DeFi)

انجام تراکنش‌ها و امور مالی مهم ترین کارهایی هستند که در شبکه اتریوم انجام می‌شوند. (DeFi) به ارائه ابزارهای مالی سنتی در محیط غیر متمرکز اقدام می‌کند. بازارهای دیفای همیشه به روی کاربران باز هستند و کاربران می‌توانند بر سرمایه خود کنترل داشته باشند.

ارائه توکن‌های غیرقابل تعویض (NFT)

توکن‌های غیرقابل تعویض (NFT) یکی از کاربردهای منحصر به فرد شبکه اتریوم محسوب می‌شوند. آثار هنری و موسیقیایی به واسطه این توکن‌ها ارزشمند خواهند شد. البته هر آنچه در شبکه اتریوم قرار دارد، با (NFT)ها سازگار بوده و به واسطه استفاده از این توکن‌ها قابل فروش هستند.

استفاده از قراردادهای هوشمند برای امور مدیریتی

مهم ترین کاربردی را که می‌توان به شبکه اتریوم نسبت داد، قابلیت استفاده از قراردادهای هوشمند در جهت اجرای امور مدیریتی است. این سیستم مدیریتی در حیطه مدیریت هویت دیجیتال و مدیریت بازارهای پیش بینی قیمت اتریوم کاربرد دارد.

ارائه استیبل کوین‌ها

استیبل کوین‌ها نوعی ارز دیجیتال هستند که شبکه اتریوم آنها را به حاضران در شبکه ارائه می‌دهد تا بتواند نوسانات قیمت آنلاین اتریوم را در بازار کاهش دهد. باید در نظر داشته باشید که استیبل کوین‌ها در شبکه اتریوم به دارایی ثابتی مانند طلا و ارز دیجیتال اتریوم وابسته است. به همین دلیل در مبادلات ارز دیجیتال اتریوم کاربرد اساسی دارد.

ماشین مجازی (EVM)

ماشین مجازی اتریوم یک کامپیوتر غیر متمرکز است که عنصر اصلی این شبکه برای اجرای قراردادهای هوشمند به حساب می‌آید. شاید بهتر باشد که بدانید تمام نودهای اتریوم روی ماشین مجازی اجرا می‌شوند تا در تمام شبکه به اجماع برسند.

ارائه روش‌های پرداخت متنوع

نکته حائز اهمیتی که می‌توان درباره پرداخت در شبکه اتریوم ذکر کرد، روش‌های متنوع پرداخت هستند. وجود درگاه‌های مختلف برای پرداخت ارز دیجیتال باعث تسهیل این فرآیند می‌شوند. به خصوص که کاربران به صورت فیات مبلغ معامله شده را دریافت می‌کنند. این در حالی است که سوابق تراکنش‌ها در شبکه اتریوم شفاف و غیر قابل تغییر هستند که به ارتقای کیفیت پرداخت کمک می‌کنند. اکنون که می‌دانید شبکه اتریوم چیست و کاربردها و ویژگی‌هایی که انجام معاملات در شبکه اتریوم دارند، چه تأثیری در کسب درآمد شما خواهند داشت، به مزایای آن آگاهی بیشتری دارید.

جمع بندی

در این مطلب توضیح دادیم که شبکه اتریوم چیست و چه ویژگی‌هایی دارد. سپس به تمرکز شبکه بر اجرای ایمن قراردادهای هوشمند اشاره کردیم. در نهایت کاربردهای این شبکه در انجام آسان و ایمن معامله، پرداخت مبلغ، مدیریت هویت دیجیتال و استفاده از توکن‌های غیر قابل تعویض را توضیح دادیم.

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا