🚨 اخبار ارز دیجیتال

سیباریوم چیست؟ برای شیبا اینو چه معنایی دارد؟


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

Shibarium بلاک چین لایه ۲ آینده Shiba Inu است. با نحوه عملکرد سیباریوم و مزایای متعدد آن آشنا شوید.

نقش SHIB Metaverse و ShibaSwap در اکوسیستم سیباریوم چیست؟

Metaverse و DEX آینده اکوسیستم Sibarium چندین مورد استفاده خواهند داشت که به کاربران دلیلی برای پرش به شبکه می دهد.

SHIB Metaverse یک فضای مجازی سه بعدی غوطه ور با ۱۱ هاب است که همگی دارای قابلیت های مختلف هستند. یک نسخه پیش‌نمایش آلفا از Metaverse در SXSW 2023، ۱۳ تا ۱۵ مارس به نمایش گذاشته شد و نگاهی اجمالی به WAGMI Hub، اولین مرکز متمرکز بر سلامت و تندرستی ارائه کرد.

در Metaverse Hub، کاربران می‌توانند از طیف وسیعی از موارد استفاده مانند ایجاد کسب‌وکارهای دیجیتال، پیاده‌سازی کسب‌وکارهای واقعی، توسعه ساختارهای تجاری و مسکونی، بازی‌های نوآورانه، و حتی پلت‌فرم‌های مالی غیرمتمرکز (DeFi) بهره ببرند. در مجموع ۱۰۰۵۹۵ بسته در Metaverse وجود دارد که با گذشت زمان باز شده اند.

برای شرکت در فرآیند مناقصه و خرید زمین، کاربران می توانند از کیف پول MetaMask استفاده کنند. پیشنهادات و خریدها باید در اتریوم انجام شود. کاربران می توانند مکان های مجازی را برای کاوش، کشف، تجارت، فروش و خرید اقلام در هاب بیابند. این تیم می خواهد برای جامعه ای به نام SibArmy دنیایی پویا فراهم کند که به شرکت کنندگان پاداش می دهد.

یک هارد فورک از SushiSwap DEX، ShibaSwap به کاربران امکان می دهد مجموعه ای از عملکردها را انجام دهند. نقدینگی برای کسب BONE فراهم کنید، قطراتی از توکن‌های غیرقابل تعویض (NFT) دریافت کنید، توکن‌های (سهام) را برای بازده دفن کنید، توکن‌ها را معامله کنید و به جفت ارزهای رمزنگاری مورد علاقه خود برای دریافت BONE و توکن‌های مزرعه رای دهید.

کدام سکه ها اکوسیستم سیباریوم را تشکیل می دهند؟

چندین سکه با نقش های مختلف در اکوسیستم سیباریوم وجود دارد.

سیباریوم بسیار متفاوت از شیبا اینو به نظر می رسد. با این حال، چندین توکن دیجیتال در اکوسیستم جدید وجود دارد که همگی از روی تم سگ نامگذاری شده‌اند.

  • SHIB: توکن ERC-20 که Shiba Inu را نیرو می دهد، SHIB از آگوست ۲۰۲۰ وجود داشته است. قیمت آن دائماً در نوسان است و هرگز از ۱ دلار در هر توکن تجاوز نمی کند.
  • BONE: توکن حاکمیت ShibaSwap، BONE، در حال حاضر توکن کاربردی Shibarium است. توسعه دهندگان در BONE پرداخت می شوند. عرضه توکن به ۲۳۰ میلیون سکه محدود شده است.
  • LEASH: عرضه آن به ۱۰۷۶۴۶ توکن محدود شده است و LEASH توسط صاحبان آن برای کسب پاداش شرط بندی می شود. جوایز شامل توکن‌های xLEASH است که کاربران می‌توانند پس از برداشتن آن ایجاد کنند.
  • TREAT: TREAT که به عنوان یک نشانه پاداش طراحی شده است، به محض رسیدن به آستانه معین، همراه با BONE به اعتبارسنجی‌ها و توسعه‌دهندگان پرداخت می‌شود. همچنین استخر نقدینگی ShibaSwap را تشویق می کند.
  • SHI: اکوسیستم سیباریوم شامل استیبل کوین SHI نیز می شود. هدف SHI مقابله با پرداخت‌ها و متعادل کردن آن و در عین حال کنترل کردن نوسانات بازار است.

مطالب مرتبط: چگونه و چرا استیبل کوین ها Depegg می شوند؟

سیباریوم چگونه کار می کند؟

سیباریوم بخش عمده ای از تراکنش ها را از بلاک چین اتریوم حذف می کند و سرعت عملیات را بدون به خطر انداختن امنیت افزایش می دهد. مکانیزم سوزاندن نشانه به پایین نگه داشتن تورم کمک می کند.

Sibarium آینده با پردازش تراکنش ها و در عین حال حفظ لایه امنیتی اتریوم کار خواهد کرد. از آنجایی که بیشتر فعالیت‌های شبکه توسط خود Sibarium انجام می‌شود، اتریوم از حجم بالای تراکنش‌هایی که می‌تواند آن را تحت الشعاع قرار دهد آزاد می‌شود. این باعث می شود تراکنش های سریع تر و ایمن تر انجام شود.

قبل از پذیرش PoS، توان عملیاتی پایین اتریوم منجر به ازدحام شبکه و هزینه‌های گاز نجومی ۵۰ تا ۸۰ دلار برای هر تراکنش می‌شد. ادغام توان عملیاتی شبکه ما را افزایش داده و قیمت‌های ما را کاهش داده است. با این حال، بلاک چین پایه نیاز به پردازش جریان پروژه ها دارد، بنابراین یک راه حل L2 مورد نیاز است.

به منظور جلوگیری از تورم سکه های SHIB و افزایش قیمت آنها، پورتال سیباریوم مکانیزمی برای سوزاندن توکن های SHIB دارد که به عنوان کارمزد برای اجرای تراکنش ها پرداخت می شود. این باعث کاهش تعداد سکه های در گردش و تثبیت قیمت توکن می شود.

سوزاندن سکه مکانیزمی برای ارسال توکن به کیف پول یک طرفه ای است که توکن ها را می پذیرد اما هرگز آنها را آزاد نمی کند. این سکه ها برای همیشه گم می شوند. با گذشت زمان، سوزاندن مداوم سکه ها، پروژه های ارزهای دیجیتال را از تورم دور نگه می دارد.

سیباریوم برای شیبا اینو چیست؟

از مزایای استفاده از Sibarium می‌توان به سرعت تراکنش‌های سریع‌تر، کاهش کارمزد، افزایش ابزار توکن و توسعه برنامه‌های غیرمتمرکز یکپارچه (DApp) اشاره کرد.

با وجود ارتقاء Merge به بلاک چین اثبات سهام (PoS)، بلاک چین اتریوم با وجود لایه امنیتی قوی خود با مقیاس پذیری دست و پنجه نرم کرد. Shibarium همچنین یک پروژه PoS است که به مقیاس Shiba Inu کمک می کند و در عین حال به بلاک چین اتریوم متصل است. انتظار می رود سیباریوم ارزش SHIB را تثبیت کند و Shiba Inu را به پروژه ای با ارزش افزوده با چشم انداز بلندمدت تبدیل کند.

بیایید در زیر ببینیم که چگونه Sibarium پتانسیل تزریق شده توسط memecoin را باز می کند.

افزایش سرعت تراکنش

با افزودن لایه ۲ به اکوسیستم Shiba Inu، Shibarium توان عملیاتی را افزایش می‌دهد و به پروژه‌ها اجازه می‌دهد تا رشد قابل‌توجهی داشته باشند. انتظار می رود Sibarium به طور قابل توجهی سرعت تراکنش را بهبود بخشد، اما کاربران باید کمی بیشتر منتظر بمانند تا اطلاعات دقیقی در مورد توان عملیاتی دریافت کنند.

هزینه کم

کارمزدهای بالای تراکنش برای همه افرادی که در اتریوم معامله می کنند مشکل است. در برخی موارد، کارمزدها ممکن است بیشتر از مبلغ معامله باشد. برای مثال، ممکن است مجبور شوید برای یک تراکنش کوچک ۱۰ دلاری، هزینه سنگینی به ارزش ۵۰ دلار اتر (ETH) بپردازید. استقرار محلول لایه ۲ شیباریوم می تواند قبض گاز را ناچیز کند.

اکوسیستم کامل

برخلاف یک memecoin، اکوسیستم Shibarium جامع است و از چندین پروژه مانند SHIB Metaverse، ShibaSwap DEX و بازی‌های بلاک چین تشکیل شده است. انتظار می رود متاورس ها و بازی ها کاربران را به سمت خود بکشانند، در حالی که DEX ها نقدینگی بهتری ارائه می دهند.

ابزار توکن

با وجود سوزاندن بیش از ۴۰ درصد توکن ها، عرضه فراوان SHIB مانع بزرگی برای رشد آن است. Sibarium با معرفی BONE به عنوان سکه اصلی خود، این کار را انجام می دهد. هنگامی که Shibarium در مسیر درست قرار گرفت، اعتبارسنجی‌های شبکه برای ایمن‌سازی و اعتبارسنجی تراکنش‌ها به صورت BONE پرداخت می‌شوند. علاوه بر این، در اکوسیستم جدید، هر تراکنش SHIB را مصرف می کند. این مکانیزمی است که عرضه بسیار متورم SHIB را کنترل می کند.

توسعه DApp

DApp یک برنامه غیرمتمرکز است که کدهای پشتیبان را بر روی یک شبکه غیرمتمرکز همتا به همتا (P2P) اجرا می کند. با این حال، memecoin ابزاری برای عمل به عنوان یک سکه بومی برای DApps نداشت. Sibarium قصد دارد یک اکوسیستم قوی ایجاد کند که شامل راه حل های لایه ۲ در ارتباط با اتریوم است. ما قابلیت‌های فنی را برای ایجاد DApps در اکوسیستم فراهم می‌کنیم.

سیباریوم چیست؟

Sibarium یک شبکه بلاک چین لایه ۲ (L2) برای Shiba Inu است که بر روی اتریوم ساخته شده است. Shiba Inu، یک memecoin را به یک اکوسیستم کامل تبدیل کنید.

ریوشی، خالق ناشناس Shiba Inu، پروژه Shibarium را در یک پست وبلاگی که اکنون حذف شده است در می ۲۰۲۱ پیشنهاد داد. هدف این پروژه ایجاد راه حل لایه ۲ بلاک چین در بالای بلاک چین اتریوم است. این گسترش Shiba Inu را از یک میم کوین به یک اکوسیستم جامع تبدیل می‌کند که شامل صرافی‌های غیرمتمرکز (DEX)، Metaverse، و بازی‌های بلاک چین مانند Shiba Eternity است.

Memecoin ها توکن های ارز دیجیتال هستند که در میم های اینترنتی کمیک یا متحرک به تصویر کشیده می شوند. این سکه‌های معمولاً فرار عمدتاً توسط فرهنگ پاپ هدایت می‌شوند و عرضه کافی دارند که منجر به تورم بالا می‌شود. مجموع عرضه شیبا اینو (SHIB) خود ۱۰۰۰ تریلیون، معادل ۱۰۰۰ تریلیون است. هدف پرتال شیباریوم سازماندهی مجدد شیبا اینو به عنوان یک اکوسیستم چند پروژه ای و پایدار است.

توسعه دهندگان Shibarium هنوز تاریخ شروع پروژه را اعلام نکرده اند. با این حال، یک پیش‌نمایش آلفا از SHIB Metaverse، که بخشی از پروژه است، در SXSW 2023 که از ۱۳ تا ۱۵ مارس برگزار شد به نمایش گذاشته شد. زیرا توسعه‌دهندگان مشتاق بودند نسخه‌ای بدون خطا منتشر کنند. .پس از آزمایش های گسترده در مراحل مختلف.

نویسنده: Dilip Kumar Patairya

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا