اخبار ارز دیجیتال

آنچه تغییرناپذیر است، توضیح داده شد


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

Immutable، پلتفرم پیشرو توسعه بازی Web3 برای ساخت و مقیاس گذاری بازی های Web3 را کاوش کنید.

Immutable DApps چیست؟

اکثر DApp های Immutable در دسته بازی ها و کلکسیون ها قرار می گیرند.

اکنون چندین بازی بر روی پلتفرم‌های تغییرناپذیر ساخته شده‌اند، از بازی‌های RPG گرفته تا اکتشاف علمی تخیلی، از autobatlers تا بازی‌های نقش‌آفرینی آنلاین (MMORPG). برخی از این موارد عبارتند از:

  • Illuvium: Illuvium یک استودیوی بازی سازی توزیع شده است که بازی های ماجراجویی RPG جهان باز را می سازد. بازیکنان در حالی که Ilvial را، موجوداتی که در دنیای Ilvium زندگی می‌کنند، شکار می‌کنند، خود را در ترکیبی بی‌نظیر از علمی تخیلی و فانتزی غوطه‌ور خواهند کرد.
  • Gods Unchained: Gods Unchained که در سال ۲۰۱۸ منتشر شد، پیشروترین بازی کارتی تجارتی وب ۳ است که بیش از ۵۲ میلیون کارت معامله شده است. علیرغم اینکه بازی در مرحله بتا قرار دارد، بیش از ۴۵۰۰۰۰ کاربر ثبت نام کرده است.
  • Guilds of Guardians: Guild of Guardians یک بازی اکشن-RPG چند نفره است که توسط Mineloader توسعه یافته و توسط Immutable Games منتشر شده است. اگرچه این بازی هنوز در سال ۲۰۲۳ منتشر نشده است، اما بیش از ۱ میلیون بازیکن برای این بازی پیش ثبت نام کرده اند.
  • Immortal Games: Immortal Games با ساخت شطرنج بر روی بلاک چین و معرفی یک لایه رمزنگاری که به بازیکنان امکان می دهد NFT های شیک مرتبط با مهره هایی به نام Immortals را داشته باشند، بازی کلاسیک را انجام می دهد.

IMX و Immutable Marketplace چیست؟

Immutable از یک سیستم مدیریت غیرمتمرکز از طریق IMX به عنوان توکن ابزار بومی پلتفرم Immutable استفاده می کند.

توکن IMX یک توکن ERC-20 با عرضه کل توکن ۲ میلیارد است. مشوق‌های بین معامله‌گران، سازندگان و بازارها با توکن IMX متعادل می‌شوند و تضمین می‌کنند که فعالیت شبکه حرفه‌ای در Immutable پاداش می‌گیرد. کاغذ سفید Immutable سه کاربرد اصلی IMX را شرح می دهد: هزینه ها، سهامداری و حاکمیت.

Immutable بازار مخصوص به خود را به عنوان خانه پیش فرض برای تجارت NFT در پروتکل دارد. Immutable Marketplace از کیف پول های اتریوم بدون تغییر شبکه پشتیبانی می کند. NFT ها می توانند آزادانه توسط کاربران در بازار غیرقابل ایجاد شوند. و تنها با ۲% کمیسیون در فروش، راه کم هزینه ای برای راه اندازی مجموعه های جدید با هزینه گاز تقریباً صفر است.

جدا از بازارهای خود، Orderbook و Marketplace Network Immutable شراکت با ۱۰ بازار عمده NFT مانند GameStop، Token Trove و OKK را تسهیل می کند. با این واقعیت ثابت شده است که نیمی از تمام معاملات در Immutable در بازارهای غیر اصلی انجام می شود.

در نوامبر ۲۰۲۲، Immutable با GameStop، پیشروترین خرده‌فروش بازی‌های ویدیویی در جهان، همکاری کرد تا دفتر سفارش جهانی خود را در بازار GameStop NFT ادغام کند. این پروژه‌های فعلی و آتی را در اطراف Immutable به GameStop می‌آورد، از جمله Gods Unchained، Guild of Guardians، Ember Sword، Playco، GreenPark Sports و Illuvium.

ویژگی های اصلی Immutable چیست؟

هدف Immutable ارائه راه حلی سریع، ایمن و مقرون به صرفه برای برنامه های غیرمتمرکز (DApps) و در عین حال حل بسیاری از مشکلات مقیاس پذیری و بازی است.

ویژگی ها و فناوری های کلیدی Immutable Platform عبارتند از:

امنیت در سطح سازمانی با مقیاس پذیری عظیم

ادغام اثبات‌های دانش صفر در یک پلتفرم غیرقابل تغییر می‌تواند هزینه‌های تراکنش را به میزان قابل توجهی کاهش دهد و تراکنش‌ها در ثانیه (TPS) را در مقایسه با پلتفرم‌های سنتی اتریوم افزایش دهد. در عین حال، این فناوری محرمانه بودن اطلاعات حساس را تضمین می کند و در عین حال امکان تأیید اظهارات را فراهم می کند.

بزرگترین اکوسیستم در بازی های Web3

با بیش از ۱۵۰ عنوان مشهور که Immutable را به عنوان پلتفرم بازی خود انتخاب کرده اند، Immutable به اکوسیستم رو به رشد بیش از ۱ میلیون بازیکن می پیوندد و سرمایه ۲ میلیارد دلاری سرمایه گذاران برای بازی های ساخته شده بر روی Immutable دسترسی به

تجربه کاربری روان

مجموعه کاملی از محصولات تغییرناپذیر و الگوهای قرارداد هوشمند بررسی‌شده پیچیدگی ورود را کاهش می‌دهد، تجربه‌های گیم‌پلی بومی ایجاد می‌کند، و ابزارهایی را در اختیار استودیوهای بازی قرار می‌دهد که برای ارائه تجربه‌های لذت‌بخش Web3 به جوامع خود نیاز دارند. ویژه برای ارائه خدمات ایجاد شده است.

پلتفرم توسعه بازی محور

Immutable دارای پنج سال تجربه در ساخت و مقیاس‌بندی بازی‌های امیدوارکننده Web3 مانند Illuvium، Gods Unchained و Guild of Guardians است. ما از این استفاده کردیم و از آن تخصص استفاده کردیم تا اطمینان حاصل کنیم که توسعه‌دهندگان بازی دارای یک پلتفرم یک مرحله‌ای هستند که شامل همه چیزهایی است که برای دستیابی به پذیرش اصلی نیاز دارند.

Immutable چگونه کار می کند و چه مشکلاتی را حل می کند؟

Immutable یک پلتفرم توسعه کامل برای ساخت و مقیاس‌بندی بازی‌های Web3 در اتریوم است که دارای امنیت پیشرو در صنعت و تجربه توسعه‌دهنده و بازی بدون اصطکاک است.

Immutability برای دستیابی به مقیاس پذیری لایه ۲ از جمع آوری دانش صفر (ZK rollup) استفاده می کند. ZK Rollup صدها تراکنش خارج از زنجیره را ترکیب می کند و آنها را به عنوان یک تراکنش به اتریوم می فرستد. این امر اعتبار سنجی تراکنش ها را سرعت می بخشد و هزینه های گاز را به حداقل می رساند.

در مارس ۲۰۲۳، Immutable دومین راه حل مقیاس پذیر خود را برای بازی ها، Immutable zkEVM، در کنار Immutable X موجود، یک مجموعه ZK توسط StarkWare معرفی کرد. این مجموعه جدید ZK سازگار با EVM که قرار است به طور کامل در اواخر سال ۲۰۲۳ راه اندازی شود، به طور کامل از پلتفرم های تغییرناپذیر برای افزایش سرعت بازی های Web3، ساده سازی توسعه و کاهش خطر توسعه تا راه اندازی پشتیبانی می کند. با فناوری Polygon که

همکاری بین Immutable و Polygon، همراه با ایجاد Immutable zkEVM، بسیاری از مشکلات را در توسعه بازی Web3 حل می کند. روش به شرح زیر است.

  • یک راه حل بازی یک مرحله ای: پلتفرم Immutable با فناوری zkEVM، سازگاری با ماشین مجازی اتریوم (EVM)، هزینه کم، مقیاس عظیم و امنیت اتریوم را فراهم می کند و در عین حال پلتفرم بازی تمام پشته Immutable را به واقعیت تبدیل می کند. یکپارچه سازی مستقیم از این به توسعه دهندگان مجموعه ای از راه حل های مورد نیاز برای موفقیت را ارائه می دهد.
  • جلوه‌های شبکه: توسعه‌دهندگان می‌توانند به شبکه ترکیبی Immutable و Polygon برای دسترسی به گیمرها، ابزارها و سرمایه‌ها دسترسی داشته باشند.
  • کاهش هزینه های توسعه: برای بازی های موجود، فرصت انتقال قراردادهای هوشمند موجود به محیط Immutable zkEVM از طریق قالب های قرارداد هوشمند Immutable فراهم می شود.
  • مکانیک‌های گیم‌پلی پیشرفته: از بازی‌سازی و کاردستی گرفته تا ویژگی‌های پیشرفته، از جمله NFT‌های پویا که NFT‌های دیگر را مجهز می‌کنند، با zkEVM غیرقابل تغییر امکان‌پذیر است.
  • قابلیت همکاری بدون درز: zkEVM تغییرناپذیر به توسعه دهندگان بازی اجازه می دهد تا بازی هایی ایجاد کنند که به طور یکپارچه با سایر بازی ها و پلتفرم های موجود در اکوسیستم اتریوم قابل همکاری هستند و در نتیجه دسترسی گسترده تر و صرفه جویی در مقیاس را به همراه دارند.
  • محیط بازی ایمن: اقدامات کنترل کیفیت Immutable از استودیوهای بازی و کاربران در برابر فعالیت های مخرب، قراردادها یا اعتبار سنجی های طراحی ضعیف محافظت می کند و پهنای باند زنجیره را برای فعالیت های خاص بازی ذخیره می کند.

تغییرناپذیرها چیست و چرا برای بازی های بلاک چین مهم هستند؟

Immutable یک پلت فرم توسعه بازی است که ساخت بازی های Web3 را بر روی بلاک چین اتریوم ساده می کند.

این پلت فرم بازی پیشرو Web3 که مقر آن در سیدنی است و در سال ۲۰۱۸ توسط جیمز فرگوسن، رابی فرگوسن و الکس کانولی تأسیس شد، بازیکنان را با آسان کردن ساخت بازی‌های جریان اصلی Web3 توانمند می‌سازد. ما بر مأموریت خود برای آوردن مالکیت دیجیتال به آن تمرکز کرده‌ایم. Immutable توسط صندوق‌های VC ارزهای دیجیتال برجسته و سرمایه‌گذاران فناوری نوآورانه مانند Bitkraft Ventures، King River Capital، AirTree، Temasek و Coinbase تأمین مالی و پشتیبانی می‌شود.

پلتفرم Immutable مجموعه قدرتمندی از محصولات را در اختیار استودیوهای بازی سازی و توسعه دهندگان قرار می دهد و قابلیت های آنها را افزایش می دهد و راه حل های روشنی برای تغییر روش ایجاد، راه اندازی و توزیع بازی ها ارائه می دهد.

راه حل های از پیش ساخته شده با در نظر گرفتن سهولت استفاده، به توسعه دهندگان این امکان را می دهد تا بازی ها را سریعتر بدون به خطر انداختن امنیت یا تجربه بازی راه اندازی کنند، بنابراین دو مشکل عمده در صنعت بازی بلاک چین حل می شود: شما می توانید آن را حل کنید. علاوه بر این، سازندگان راهنمایی Web3، پشتیبانی از جامعه زنده و دسترسی به اکوسیستم گیمینگ گسترده Immutable را دریافت می کنند.

Immutable در خط مقدم فعال کردن راه‌حل‌های مقیاس‌پذیری دانش صفر (ZK) برای اتریوم است و چندین گزینه مقیاس‌گذاری مبتنی بر ZK از جمله Immutable X، Rollup مبتنی بر فناوری StarkWare و Immutable zkEVM ارائه‌شده توسط Polygon را ارائه می‌دهد.

Immutable Games، استودیوی بازی سازی خودش، یک بازیکن جهانی در توسعه بازی های وب ۳ و پیشگام Gods Unchained، اولین بازی کارتی تجاری پرفروش توکن غیرقابل تعویض (NFT) در جهان است. در حال حاضر با توسعه دهندگان بازی های شخص ثالث روی بازی هایی مانند MetalCore، Infinite Victory، و Shardbound برای ساخت بازی نقش آفرینی موبایلی مورد انتظار (RPG) Guild of Guardians کار می کنیم.

بازی استودیویی توسط Immutable

مرتبط: راهنمای مبتدیان برای راه حل های مقیاس بندی لایه ۲ بلاک چین

نویسنده: Shailey Singh

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا