اخبار ارز دیجیتال

تسلیم شدن بازار کریپتو و اهمیت آن چیست

تسلیم بازار ارزهای دیجیتال حول محور سرمایه‌گذارانی است که از ضررهای بیشتر در یک مارپیچ نزولی بی‌پایان می‌ترسند، اما زمان بزرگ‌ترین فرصت نیز هست.

تسلیم در لغت به معنای تسلیم شدن است. در حوزه مالی، این اصطلاح بازتاب دوره‌ای از فروش تهاجمی است که آخرین گاوها شکست را پذیرفته و نزولی می‌شوند.

تسلیم بازار کریپتو چیست؟

فرض کنید یک شبه یک ارز دیجیتال ۳۰ درصد کاهش پیدا کند. سرمایه گذاران دو گزینه دارند. یا نگه دارید یا بفروشید تا متوجه ضرر شوید.

اگر اکثر سرمایه گذاران تصمیم بگیرند که زیان خود را متوجه شوند، قیمت به شدت کاهش می یابد. علاوه بر این، اگر سکه‌های خرس‌ها برای فروش تمام شود، این فشار فروش می‌تواند باعث کاهش قیمت شود.

با این حال، در حالی که پیش بینی و شناسایی تسلیم بسیار دشوار است، برخی سیگنال های منظم بازار وجود دارد که به معامله گران کمک می کند تا برای چنین رویدادهایی آماده شوند.

تسلیم بازار کریپتو معمولاً شامل بیشتر این شرایط است.

  • سقوط شدید قیمت
  • حجم معاملات بالا
  • شرایط فروش بیش از حد
  • نوسانات بالا
  • کاهش شدید در نگهدارنده های بزرگ
  • اصول منفی بازار

به عنوان مثال، سقوط ناگهانی توکن FTX (FTT)، دارایی اصلی صرافی منحل شده ارز دیجیتال FTX در نوامبر ۲۰۲۲، با بیشتر نشانه‌های تسلیم همراه بود، همانطور که در نمودار زیر نشان داده شده است.

نمودار روزانه FTT/USD.منبع: Trading View

ارزهای دیجیتال، به ویژه آنهایی که دارای ارزش بازار و نقدینگی بسیار پایین هستند، همیشه در هنگام تسلیم نوسانات بالایی را تجربه می کنند. با این حال، تسلیم شدن بازار ارزهای دیجیتال همیشه برای سرمایه گذاران بد نیست. برعکس، پایین قیمت دارایی، دوره هایی از حداکثر فرصت سود را فراهم می کند.

با این حال، تسلیم شدن بازار ارزهای دیجیتال همیشه برای سرمایه گذاران بد نیست. برعکس، پایین قیمت دارایی، دوره هایی از حداکثر فرصت سود را فراهم می کند.

به عنوان مثال، بیت کوین (BTC) و اتر (ETH) در هشت سال گذشته شاهد چندین رویداد تسلیم بازار، از جمله سقوط بازار در مارس ۲۰۲۰، با حجم فروش گسترده و کاهش قیمت بوده اند.

اهمیت تسلیم بازار کریپتو چیست؟

بسیاری از معامله‌گران و سرمایه‌گذاران با تجربه، تسلیم شدن بازار ارزهای دیجیتال را پیش‌بینی‌کننده پایین بودن قیمت می‌دانند. در نتیجه، آن‌ها ترجیح می‌دهند در زمانی که بازارها رو به کاهش هستند، انباشت شوند، بنابراین فشار سمت فروش را جذب می‌کنند و زمینه را برای بازگشت احتمالی صعودی در آینده ایجاد می‌کنند.

مرتبط: در اینجا سه ​​روش وجود دارد که از شاخص قدرت نسبی (RSI) می توان به عنوان سیگنال فروش استفاده کرد.

علاوه بر این، تسلیم شدن بازار ارزهای دیجیتال معمولاً فروشندگان کوتاه مدت را حذف می کند و به تدریج به سمت نهادهایی با چشم انداز صعودی بلندمدت تغییر می کند، زیرا تقریباً همه کسانی که به دنبال فروش بودند قبلاً فروخته اند.

این در افزایش مداوم عرضه بیت کوین که معمولاً به مدت شش ماه یا بیشتر توسط آدرس‌هایی به نام «کوین‌های قدیمی» نگهداری می‌شوند، منعکس می‌شود.

آخرین عرضه بیت کوین فعال شده > ۶ میلیون منبع: Glassnode

طبق تحقیقات Glassnode، این سکه ها کمتر در هر روز مورد استفاده قرار می گیرند.

سکه‌های قدیمی‌تر معمولاً در طول روند نزولی بازار حجمشان افزایش می‌یابد. این نشان‌دهنده انتقال خالص دارایی‌های سکه از سرمایه‌گذاران جدید و سفته‌بازان به سرمایه‌گذاران بلندمدت صبور (HODLers) است.»

در نهایت، اگر نگوییم چند سال مانند بیت کوین در سال های ۲۰۱۴-۲۰۱۶، زمان بندی پایین ترین سطح بازار در طول یک رویداد تسلیم بسیار دشوار است.

معامله گران معمولاً برای پیش بینی احتمال وقوع یک رویداد تسلیم با استفاده از تعداد بی شماری از اندیکاتورها و اندیکاتورها به داده های تاریخی و پایین ترین سطح بازار قبلی اعتماد می کنند.

این مقاله حاوی توصیه یا توصیه های سرمایه گذاری نیست. همه اقدامات سرمایه گذاری و معاملاتی مستلزم ریسک هستند و خوانندگان باید هنگام تصمیم گیری تحقیقات خود را انجام دهند.

نویسنده: Yashu Gola

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا