اخبار ارز دیجیتال

لیست سفید NFT چیست و چگونه می توانم عضو شوم؟

لیست سفید فهرستی از آدرس‌های کیف پول است که قبل از اینکه مجموعه NFT در دسترس عموم قرار گیرد، دارای اولویت دسترسی هستند.

کلاهبرداری های مبتنی بر رمزنگاری همچنان بر فضای توکن غیرقابل تعویض (NFT) تسلط دارند. بنابراین، به روز ماندن مهمترین راه برای جلوگیری از کلاهبرداری های جدید و موجود NFT است. جدای از کلاهبرداری ها، رقابت شدید برای NFT های تازه ایجاد شده می تواند قیمت ها را بالا ببرد و کارمزد تراکنش ها را سر به فلک بکشد و آنها را برای حامیان اولیه غیرقابل تحمل کند.

با این وجود، ارائه دهندگان NFT با ایجاد لیست های سفید یا مجاز، اعطای امتیازات ویژه و دسترسی به توکن های غیرقابل تعویض جدید ایجاد شده، به این مسائل پرداخته اند. قبل از شروع ضربات عمومی، پروژه توکن غیر قابل تعویض از یک لیست مجاز برای محدود کردن افرادی که می توانند NFT ایجاد کنند استفاده می کند. به عنوان مثال، اگر NFT در لیست سفید قرار گرفته باشد، می توانید بدون نگرانی در مورد جنگ گاز، NFT ایجاد کنید.

این مقاله مفهوم و فرآیند لیست سفید NFT، چرایی استفاده از لیست سفید NFT و نحوه قرار گرفتن در لیست سفید NFT را توضیح می دهد.

لیست سفید NFT چیست؟

لیست سفید مفهومی است که در امنیت سایبری استفاده می شود و به تأیید لیستی از آدرس های IP، آدرس های ایمیل و برنامه ها و رد بقیه موارد اشاره دارد. یعنی به اعطای حقوق خاص و دسترسی به اشیاء خاص مربوط می شود.

در فضای NFT، لیست مجاز توکن‌های غیرقابل تعویض، فهرستی از آدرس‌های کیف پول با حقوق صدور انحصاری است که اجازه می‌دهد یک یا چند NFT، اغلب با هزینه کم، قبل از برنامه‌ریزی برای انتشار عمومی صادر شود. .

مطالب مرتبط: ارزش NFT ها را چگونه ارزیابی می کنید؟

پیش ضرابخانه‌ها، که اغلب از طریق مجوزهای نعناع یا لیست‌های مجاز اجرا می‌شوند، به اعضای انجمن و حامیان اولیه فرصتی می‌دهند تا قبل از شروع فروش عمومی، ضرابخانه کنند.

لیست سفید NFT چگونه کار می کند؟

پس از کامپایل یک آدرس کیف پول دیجیتال، دسترسی زودهنگام به توکن های غیرقابل تعویض جدید ایجاد شده فراهم خواهد شد. اولین کاری که باید به عنوان یک خریدار بالقوه انجام دهید این است که تأییدیه ای برای قرار گرفتن آدرس خود در لیست سفید دریافت کنید. بیشتر پروژه‌ها می‌خواهند NFT‌هایشان برای طرفداران واقعی و حامیان اولیه قابل دسترسی باشد و حساب‌های کاربری را قبل از افزودن آنها به لیست سفید ارزیابی کنند.

موارد مرتبط: توکن‌های غیرقابل تعویض: چگونه با NFT ها شروع کنیم

زمانی که یک توکن جدید به لیست سفید NFT اضافه می شود، آدرس کیف پول انتخابی تاریخ و زمان ایجاد آن داده می شود. پروژه های مختلف دارای زمان های متفاوتی هستند. با این حال، بسیاری از لیست های سفید یک پنجره دو روزه ارائه می دهند. کاربر باید تا تاریخ مشخص شده صبر کند و می تواند در زمان مشخص شده به حساب خود دسترسی داشته باشد و طبق توافق نامه NFT را ایجاد کند.

مزایای لیست سفید NFT

لیست سفید مزایای بسیاری را برای سرمایه گذاران، گردآورندگان و سازندگان پروژه ارائه می دهد. به عنوان مثال، اجازه دادن به طرفداران سرسخت برای ایجاد NFT قبل از توده ها می تواند از جنگ گاز جلوگیری کند. علاوه بر این، قرار گرفتن در لیست سفید معمولا منجر به قیمت ضرابخانه کمتر از قیمت ضرابخانه عمومی می شود.

این بدان معناست که کاربرانی که در لیست سفید قرار گرفته‌اند، فرصتی آزاد برای تکمیل خریدهای خود دارند و می‌توانند با صرفه‌جویی در قبوض بنزین، پول بیشتری را برای خریدهای واقعی NFT خرج کنند. اگر بتوانید NFT‌های پروژه‌ای با ارزش بالا را برش دهید، با airdrops پاداش خواهید گرفت. به عنوان مثال، صاحبان Bored Ape Yacht Club یک Mutant Ape NFT رایگان دریافت می کنند و کاربران فعلی می توانند میمون های جدید را به صورت رایگان ایجاد کنند.

به طور مشابه، سازندگان پروژه در هزینه های بازاریابی اولیه صرفه جویی می کنند و از تبلیغات اولیه حامیان سود می برند. مدافعان از نظر مالی تشویق می شوند تا فعالانه در پروژه حضور داشته باشند و دنبال کنندگان جدید جذب کنند. علاوه بر این، نویسندگان پروژه می‌توانند کاربرانی را در لیست سفید ایجاد کنند تا از هرزنامه‌های آدرس‌هایی که در لیست سفید نیستند جلوگیری کنند.

معایب NFT لیست سفید

قرار دادن لیست سفید به زمان نیاز دارد زیرا مستلزم مشارکت مداوم در سرور Discord پروژه و سایر صفحات رسانه های اجتماعی است. با این حال، اگر پروژه نتواند مورد توجه قرار گیرد، ممکن است در لیست سفید قرار نگیرد.

علاوه بر این، کلاهبرداران می توانند حملات فیشینگ را انجام دهند و سرمایه گذاران را فریب دهند تا روی پیوندهای تصادفی کلیک کنند. به این ترتیب، کاربران باید احتیاط کنند و فقط با پرسنل قانونی پروژه ارتباط برقرار کنند.

به‌علاوه، NFT‌های غیرمحبوب می‌توانند دارایی‌های غیر نقدشونده باشند که فروش آنها در بازار ثانویه دشوار است. بنابراین همیشه قبل از ایجاد یک توکن غیر قابل تعویض تحقیق خود را انجام دهید و تنها در صورتی سرمایه گذاری کنید که از آینده پروژه راضی هستید.

چگونه NFT ها را در لیست سفید قرار دهم؟

با مشارکت در پروژه از طریق سرور دیسکورد، توییتر، گروه تلگرام و … می توانید مورد توجه بانیان پروژه قرار بگیرید و در لیست سفید قرار بگیرید. مراحل اساسی برای قرار دادن NFT در لیست سفید عبارتند از:

پروژه های NFT را قبل از راه اندازی پیدا کنید

در مراحل اولیه، اکثر طرح های NFT به دنبال اعضای جامعه هستند که بتوانند آگاهی را افزایش دهند و در ازای آن به شرکت کنندگان پاداش دهند. پروژه ها را در توییتر و یوتیوب پیدا کنید یا از پلتفرم هایی مانند Rarity.tools استفاده کنید تا از آخرین روندها مطلع شوید.

به سرور NFT Project Discord بپیوندید

هنگامی که پروژه ای را انتخاب کردید، به سرور Discord آن بپیوندید تا با سایر اعضای آن پروژه تعامل داشته باشید و به توسعه آن کمک کنید. اطلاعات مفید اضافی، مانند پیشینه موسس پروژه، نقشه راه و آخرین اطلاعیه ها، بر روی سرور موجود است و می توان از آنها برای ارزیابی اعتبار پروژه قبل از پیوستن به لیست سفید استفاده کرد.

دستورالعمل ها را برای لیست سفید دنبال کنید

فرآیند درخواست لیست سفید از پروژه ای به پروژه دیگر متفاوت است. دستورالعمل های پروژه انتخابی خود را دنبال کنید تا برای درج در لیست مجاز درخواست دهید. پس از تکمیل پیش نیازها، باید آدرس کیف پول ارز دیجیتال خود را ارائه دهید. هنگامی که این مورد پذیرفته شد، به لیست سفید دسترسی خواهید داشت. پس از اضافه شدن به لیست سفید، یک بازه زمانی برای ایجاد توکن به شما داده می شود.

نحوه در لیست سفید بایننس NFT

مشتریان تا زمانی که الزامات NFT یا BNB را برآورده کنند (به عنوان مثال، مقدار مشخصی از دارایی های BNB را حفظ کنند) و متعهد به فروش توکن های خود باشند، می توانند از مکانیسم اشتراک NFT بایننس برای خرید توکن های به روز و غیرقابل تعویض استفاده کنند. دسترسی انحصاری. به فروش

کاربران این فرصت را خواهند داشت که NFT ها را در حین فروش با بلیط مشارکت خود خریداری کنند. هرچه تعداد بلیط های بیشتری را مشترک کنید، احتمال انتخاب بلیط شما بیشتر می شود. علاوه بر این، هر کاربر یک سقف اشتراک دارد و NFT های نهایی به طور عادلانه تخصیص داده می شوند.

آماده سازی، اشتراک، محاسبه و توزیع چهار مرحله از فرآیند مکانیسم اشتراک هستند. همه اینها برای اطمینان از اینکه شرکت کنندگان فرصت برابر در فروش دارند، ضروری هستند. این مراحل در زیر توضیح داده شده است.چهار مرحله از فرآیند مکانیسم اشتراک NFT Binances

در اینجا مراحل شرکت در فروش NFT بایننس از طریق مکانیسم اشتراک آورده شده است:

  • پس از ورود به حساب بایننس خود، به صفحه وب Binance NFT بروید.
  • برای پیوستن به فروش NFT روی بنر کلیک کنید.
  • به صفحه اشتراک خود بروید. در این صفحه می توانید اطلاعات مربوط به پروژه مانند تعداد کل NFT های صادر شده، تعداد بلیط هایی که هر کاربر می تواند خریداری کند، هزینه بلیط برای عضویت و محدودیت اشتراک را مشاهده کنید. درباره بلیط شما برای پیوستن و شمارش معکوس اشتراک شما.
  • پیش نیازهای لازم تعیین شده برای هر فروش را برآورده کنید.
  • اگر “اشتراک برای بلیط(ها)” را انتخاب کنید، می توانید تعداد بلیط های مشارکتی را که می خواهید خریداری کنید وارد کنید.
  • پس از انتخاب بلیط برنده، کاربران می توانند پیشرفت خرید NFT خود را پیگیری کنند. خریداران موفق می توانند توکن های غیرقابل تعویض را در مرکز کاربر NFT بایننس پیدا کنند، در حالی که خریداران ناموفق بازپرداخت از بایننس دریافت خواهند کرد.

چگونه کلاهبرداری های لیست سفید NFT را تشخیص دهیم؟

از آنجایی که صنعت NFT هنوز در مراحل اولیه خود است، کلاهبرداران از روش های فریبنده برای پاک کردن وجوه از کیف پول قربانیان استفاده می کنند. بنابراین اطلاع شما از برخی علائم هشداردهنده می تواند به شما کمک کند که در امان بمانید. همانطور که قبلا ذکر شد، قرار دادن لیست سفید به چند مرحله اساسی نیاز دارد. با این حال، اگر نماینده پروژه یا هر کاربری برای قرار دادن نام شما در لیست سفید درخواست رشوه کند، کلاهبرداری است. زیرا سازندگان توکن های غیر قابل تعویض اصیل، جامعه را کنترل نمی کنند.

علاوه بر این، اگر از شما خواسته شد که کلید خصوصی یا جزئیات بانکی خود را به اشتراک بگذارید تا در لیست مجاز شوید، آن را یک پرچم قرمز در نظر بگیرید و چنین اطلاعاتی را به اشتراک نگذارید. علاوه بر این، اگر ایمیل، پیامک یا تماس تلفنی از یک منبع تأیید نشده در مورد انتخاب خود برای لیست سفید دریافت کردید، لطفاً قبل از پرداخت وجه، پروژه خود را بررسی کنید. فقط به پیوندهای رسمی ارسال شده در حساب توییتر پروژه یا کانال های تلگرام یا دیسکورد اعتماد کنید.

آیا ارزش حضور در لیست سفید NFT را دارد؟

قرار دادن لیست سفید نیازمند تلاش زیادی است، از جمله تحقیق در مورد پیش فروش NFT، ادامه مشارکت در پروژه های NFT و تعامل با اعضای تیم پروژه. با این حال، هر پروژه یا پلتفرم معیارهای انتخاب خاصی دارد که ممکن است در لیست سفید قرار نگیرند. به عنوان مثال، برای شرکت در فروش توکن غیرقابل تعویض با استفاده از مکانیسم اشتراک NFT بایننس، کاربران باید پیش نیازهای BNB و NFT بایننس را برآورده کنند.

در هر صورت، فرصت دسترسی زودهنگام به ابتکارات جالب معمولاً ارزشش را دارد، زیرا NFT ها را می توان با قیمت های پایین خریداری کرد و از جنگ های گازی پرهزینه و معاملات گران قیمت بازار ثانویه اجتناب کرد. علاوه بر این، با برنامه ریزی مناسب و تمایل به انجام برخی تلاش ها، کاربران می توانند از مزایای لیست سفید برای افزایش سبد سرمایه گذاری خود استفاده کنند.

نویسنده: Jagjit Singh

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا