اخبار ارز دیجیتال

توکن ساز چیست و چگونه کار می کند؟


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

سازندگان توکن زیرساخت ها و عملکردهای لازم را برای افراد یا سازمان ها برای طراحی، صدور و مدیریت توکن های خود فراهم می کنند.

ملاحظات مهم هنگام انتخاب یک توکن ساز خوب

یک سازنده توکن خوب باید امن، دارای ویژگی های غنی و معتبر باشد.

انتخاب سازنده توکن مناسب برای اطمینان از ایجاد موفقیت آمیز توکن بسیار مهم است. اولاً، پلتفرم تولید توکن در حالت ایده‌آل باید نامی معتبر داشته باشد، نه یک پلتفرم فوری در اینترنت با فناوری ضعیف. قبل از تصمیم به استفاده از آن برای ایجاد توکن، همیشه ایده خوبی است که درباره یک پلتفرم تحقیق کنید و نظرات سایر کاربران را در مورد آن بخوانید.

یک توکن مولد خوب طیف وسیعی از ویژگی‌ها را نیز ارائه می‌کند، مانند قابلیت منقضی کردن، رایت کردن، برش یا فهرست سیاه توکن‌ها. قیمت ابزار و تجربه کاربری نیز ملاحظات مهمی هستند. قیمت و سطح سفارشی‌سازی مجاز (در صورت وجود) را بررسی کنید و ببینید آیا با بودجه و نیازهای شما مطابقت دارند یا خیر.

در نهایت، یک مولد توکن خوب، تولید کننده ای است که ایمن باشد و به طور منظم توسط توسعه دهنده آن به روز شود. به دنبال ویژگی های گزارش اشکال و برنامه های به روز رسانی باشید تا مطمئن شوید DApp شما به روز شده و نگهداری می شود.

در اینجا چند نمونه از پلتفرم های سازنده توکن آورده شده است که می تواند به شما در ایجاد توکن کمک کند.

ابزار سکه

CoinTool امکان ایجاد طیف گسترده ای از توکن ها از جمله توکن های ERC-20 و BEP-20 را فراهم می کند. کاربران همچنین می توانند توکن هایی مانند Solana، Polygon و Avalanche ایجاد کنند. این ابزار یک رابط ایجاد توکن با کشیدن و رها کردن و سایر ویژگی‌های مفید مانند ایجادکننده NFT، حسابرس قرارداد و شاخص قیمت گاز را ارائه می‌دهد.

نعناع رمزی

TokenMint Horizon ایجاد توکن های جایگزین را با استفاده از توکنومیک های سفارشی در یک محیط کاملا شفاف تسهیل می کند. این پلتفرم همچنین حریم خصوصی و امنیت بیشتری را ارائه می دهد. با این حال، برای استفاده از ژنراتور، ابتدا باید کیف پول کبالت را دانلود کرده و آن را با ارز دیجیتال Horizon (ZEN) برای پرداخت هزینه تولید توکن تامین کنید.

توکن من را ایجاد کنید

این پلتفرم به کاربران اجازه می دهد تا توکن های BEP-20 و ERC-20 را بدون کدنویسی ایجاد کنند. به سادگی به کیف پول MetaMask خود متصل شوید، جزئیات و ویژگی های توکن خود را سفارشی کنید و همان را مستقر کنید. هزینه گاز اعمال می شود.

مزایا و معایب ژنراتورهای توکن

ژنراتورهای توکن به دلیل راحتی، امنیت و مقرون به صرفه بودن بسیار مورد توجه قرار می گیرند. با این حال، ممکن است برای کسانی که به دنبال برنامه های پیچیده تر قرارداد هوشمند هستند، بسیار ساده باشد.

بزرگترین مزیت مولدهای توکن، راحتی و مقرون به صرفه بودن است، زیرا برای کدنویسی قراردادهای هوشمند نیازی به کمک از برنامه نویسان بلاک چین ندارید. همچنین استفاده از یک پلتفرم معتبر ایجاد توکن، فرآیند را بسیار ایمن و کارآمد می کند.

از سوی دیگر، مولدهای توکن دارای معایبی هستند. اولاً، ماهیت «plug and play» آن را کمتر قابل شخصی‌سازی می‌کند و ممکن است فاقد ویژگی‌های موجود در قراردادهای هوشمند پیچیده‌تر باشد. علاوه بر این، برخی از پلتفرم‌ها ممکن است هزینه‌های بالایی را برای استفاده از خدمات خود دریافت کنند یا کاربران را ملزم به پرداخت برای دارایی‌های خاص کنند.

با این حال، به طور کلی، یک مولد توکن ابزار بسیار مفیدی برای کارآفرینان و توسعه دهندگانی است که به دنبال ایجاد سریع و ایمن توکن های دیجیتال هستند. همانطور که فضای ارزهای دیجیتال به تکامل خود ادامه می‌دهد، این نوع ابزارها در سال‌های آینده بصری‌تر و امن‌تر می‌شوند.

انواع توکن ارزهای دیجیتال

توکن‌های ارزهای دیجیتال معمولاً به چهار دسته اصلی تقسیم می‌شوند: توکن‌های امنیتی، توکن‌های ابزار، اوراق بهادار توکن‌شده و توکن‌های ارز.

توکن امنیتی نشان دهنده یک سرمایه گذاری خاص است، مانند حق رای یا سهام در یک شرکت یا نهاد متمرکز. همچنین ممکن است سایر دارایی‌ها و ابزارهای با ارزش زیربنایی، خواه ملموس یا دیجیتال را نشان دهد. این توکن ها را می توان با مالکیت های مختلف و ویژگی های منحصر به فرد برنامه ریزی کرد.

یک توکن ابزاری نشان دهنده دسترسی به یک محصول یا خدمات مبتنی بر بلاک چین است. این نوع توکن‌ها همچنین ممکن است برای تقویت مکانیسم‌های اجماع شبکه (مانند Proof of Work و Proof of Stake) استفاده شوند. همچنین کاربردهای دیگری مانند پرداخت هزینه تراکنش و اعطای حق رای در سازمان‌های مستقل غیرمتمرکز دارد.

اوراق بهادار توکن شده را نباید با توکن های امنیتی اشتباه گرفت. نمایش دیجیتالی یک اوراق بهادار اساسی، مانند اوراق قرضه، صندوق سرمایه گذاری یا سهام. بنابراین هدف اصلی افزایش نقدینگی اوراق بهادار و دسترسی به بازار است. به این ترتیب، این توکن‌ها معمولاً دارای عملکرد ذاتی یا ویژگی‌های رمزنگاری داخلی نیستند.

در نهایت، توکن ارز، توکنی است که به عنوان یک ارز دیجیتالی طراحی شده است که می تواند معامله و خرج شود. برخی از توکن‌های ارز نیز دارای پشتوانه دارایی هستند، اما بسیاری از آنها به یک دارایی اساسی وابسته نیستند. ارزش این توکن ها در شبکه بلاک چین و مکانیزم توزیع آنها نهفته است.

تولید توکن بدون کد: چگونه مولد توکن کار می کند

مولدهای توکن، رمزهای سفارشی را ادغام می کنند تا از حریم خصوصی اطمینان حاصل کنند و در عین حال فرآیند توکن سازی را از طریق اتوماسیون ساده می کنند.

Token Generator فرآیند ایجاد توکن را با قابلیت کشیدن و رها کردن خودکار ساده می‌کند و موانع توکن‌سازی را که معمولاً برای علاقه‌مندان به ارزهای دیجیتال با دانش برنامه‌نویسی کم یا بدون دانش با آن مواجه هستند، از بین می‌برد.

یک توکن نشان دهنده یک ابزار یا دارایی خاص است. توکن‌سازی به‌طور مؤثر هر چیزی با ارزش را برای مصرف مؤثر برنامه‌های مبتنی بر بلاک چین به توکن‌های دیجیتال تبدیل می‌کند. بسته به ابزار مورد نظر، توکن ها می توانند دارایی های مشهود یا نامشهود را نشان دهند.

دارایی های مشهود دارایی هایی هستند که شکل فیزیکی دارند، مانند املاک، آثار هنری فیزیکی و طلا. از سوی دیگر، دارایی های نامشهود ممکن است به مجوزها، مالکیت، امتیازات وفاداری، حق رای و غیره اشاره داشته باشند.

توسعه دهندگان به طور سنتی توکن ها را با نوشتن کد در یک زبان برنامه نویسی که یک پروتکل خاص را درک می کند ایجاد می کنند. به عنوان مثال، ایجاد یک توکن ERC-20 در بلاک چین اتریوم نیازمند تعیین مشخصات منحصر به فرد توکن، کدگذاری قرارداد هوشمند، آزمایش توکن و اعتبارسنجی کد منبع است.

مراحل تولید توکن با استفاده از ژنراتور توکن

نیازی به گفتن نیست که برای درک درست (و پیاده سازی) نحوه ایجاد توکن های دیجیتال به دانش فنی زیادی نیاز است. اما با ابزار تولید توکن ما، می‌توانید همان توکن ERC-20 را تنها در 10 دقیقه بدون هیچ کدنویسی ایجاد کنید.

به عنوان مثال، CoinTool از شما می‌خواهد که کیف پول ارز دیجیتال خود را به برنامه متصل کرده و شروع به ایجاد توکن در بلاک چین مورد نظر کنید. عملکرد را می توان از طریق یک سری مراحل ساده، مانند تعریف نام توکن ها و منابع توکن، افزودن توابع و مکانیسم هایی برای ضرب و نوشتن اضافه کرد.

مبانی توکن ساز

Token maker یا Token Generator tool نوعی نرم افزار است که برای ایجاد توکن های ارز دیجیتال استفاده می شود.

توکن ها دارایی های مختلفی از جمله ارزهای دیجیتال، کالاهای مجازی، امتیازات وفاداری و حتی دارایی های دنیای واقعی مانند املاک و مستغلات و آثار هنری را نشان می دهند. توکن‌ها همچنین می‌توانند برای اعطای دسترسی به برنامه‌های غیرمتمرکز (DApps) یا استقرار قراردادهای هوشمند توکن ایجاد شوند.

بنابراین سازنده توکن چیست؟از لحاظ فنی، یک سازنده توکن خستگی کدنویسی را حذف می‌کند و به هر کسی اجازه می‌دهد تا توکن‌های خود را بسازد و ارزهای دیجیتال جدید منتشر کند.

چندی پیش، توسعه یک رمز ارز دیجیتال یک کار بسیار پیچیده بود و تنها توسعه دهندگان بلاک چین پیشرفته با مهارت های برنامه نویسی بلاک چین قوی می توانستند سکه های دیجیتال ضرب کنند.

با این حال، با پیشرفت فناوری، پلتفرم‌های توکن‌سازی بدون کد مانند TokenMint و CoinTool، پلتفرم‌های نوآورانه‌ای را توسعه داده‌اند که تقریباً به هر کسی که استعداد ارز دیجیتالی دارد اجازه می‌دهد توکن‌های خود را ایجاد کند.

بسته به پلتفرم، ژنراتورهای توکن می‌توانند توکن‌های قابل تعویض یا غیرقابل تعویض (NFT) را مطابق با یک استاندارد توکن خاص (مانند ERC-20 یا BRC-20) ایجاد کنند. علاوه بر استفاده از اتوماسیون برای ایجاد و مدیریت توکن ها، سازندگان توکن می توانند پارامترهای خاصی مانند اعتبار توکن را نیز کنترل کنند. همچنین در صورت لزوم می توانید توکن را باطل کنید.

برای اطمینان از ایمن بودن توکن های تولید شده و بنابراین واقعاً تصادفی و غیرقابل پیش بینی، این ابزارها معمولاً یک منبع آنتروپی را هنگام تولید توکن ها معرفی می کنند. آنتروپی معیاری از میزان عدم قطعیت، بر حسب «بیت» است که یک عامل یا مهاجم مخرب باید برای تعیین ارزش اطلاعات رمزگذاری شده با آن مواجه شود.

منبع آنتروپی، به زبان ساده، یک دستگاه ورودی بر روی یک کامپیوتر است که بیت‌های تصادفی را تامین می‌کند و مشکلی را که مهاجم باید برای دسترسی به اطلاعات غیرمجاز با آن مقابله کند، افزایش می‌دهد.

نویسنده: Marcel Deer

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا