اخبار ارز دیجیتال

عبارت seed چیست و چرا اهمیت دارد؟

یادآوری عبارت seed بسیار مهم است. عبارت seed رشته‌ای از کلمات تصادفی است که در اولین راه‌اندازی کیف پول ارز دیجیتال خود ایجاد می‌شود.

چگونه عبارت بذر خود را ایمن نگه داریم

عبارت کریپتو seed یک فرد مخرب می تواند آسیب برساند، بنابراین همیشه ایده خوبی است که از ایمن بودن آن اطمینان حاصل کنید. در اینجا چند نکته برای اطمینان از ایمن بودن عبارت seed آورده شده است:

  • دانه خود را با کسی به اشتراک ندهید: بسیار مهم است که عبارت بهبودی خود را برای کسی فاش نکنید. چرا؟ زیرا اگر شخص دیگری عبارت بازیابی شما را پیدا کند، به دارایی های رمزنگاری شما دسترسی خواهد داشت و بنابراین کنترل خواهد کرد.
  • آن را روی کاغذ بنویسید و در مکانی امن نگهداری کنید. این قدیمی‌ترین روش برای ذخیره عبارت بازیابی است، اما همچنان گزینه‌ای کاملا معتبر است. می‌توانید آن را با دست بنویسید یا چاپ کنید، اما آن را در مکانی امن نگهداری کنید که فقط شما می‌توانید به آن دسترسی داشته باشید. گاوصندوق ضد حریق و ضد آب ایده آل است.
  • ذخیره شده در یک مدیریت رمز عبور: مدیر رمز عبور یک انبار دیجیتال رمزگذاری شده است که می توانید اطلاعات حساسی مانند نام کاربری، رمز عبور و عبارات بازیابی را در آن ذخیره کنید. به این ترتیب، به جای ده ها یا صدها رمز عبور مختلف، فقط باید یک رمز عبور (رمز عبور مدیریت رمز عبور خود) را به خاطر بسپارید. نمونه هایی از مدیریت رمز عبور عبارتند از Onepassword و Lastpass. ذخیره عبارت بازیابی در یک رمز عبور مزایای متعددی دارد که یکی از آنها افزایش امنیت است. افزودن رمز عبور ثانویه (همچنین به عنوان عبارت عبور شناخته می شود) به کاربران یک نسخه پشتیبان قوی تر و ایمن تر می دهد.

برای امنیت بیشتر، عبارت بازیابی خود را در چندین مکان ذخیره کنید. به این ترتیب، اگر یک نسخه پشتیبان حذف شود، نسخه پشتیبان دیگر دست نخورده باقی خواهد ماند.

برای این مقاله مجوز خریداری کنید. پشتیبانی شده توسط SharpShark.

اگر عبارت seed خود را گم کنم چه اتفاقی می افتد؟

از دست دادن عبارت seed خود واقعاً بدترین سناریو برای صاحبان ارزهای دیجیتال است. اگر دانه کیف پول خود را گم کنید یا فراموش کنید، قابل بازیابی نیست.

دادن عبارت اولیه خود به شخصی یا وارد کردن آن در یک وب سایت هیچ سود واقعی ندارد زیرا می تواند به از دست دادن دارایی های رمزنگاری شما منجر شود. این به جلوگیری از سرقت کمک می کند.

بهترین راه برای اینکه عبارت بذر خود را گم نکنید این است که آن را یادداشت کرده و ایمن نگه دارید. علاوه بر این، عبارت seed را در جایی نگه دارید که هیچ چیز نتواند آن را از بین ببرد. اما آیا کسی می تواند عبارت بذر را حدس بزند؟

عبارات بذر به طور تصادفی تولید می شوند. حتی کاربران ارزهای دیجیتال نمی دانند از کدام ترکیب کلمات برای تولید عبارات اولیه استفاده می شود. ماهیت تصادفی عبارات بذر، حدس زدن آنها را دشوار می کند. دلیل دیگری که درک عبارات بذری سخت است این است که از ۱۲ تا ۲۴ کلمه تشکیل شده اند، بنابراین شما فرصتی برای دریافت درست هر کلمه ندارید.

آیا می توانید عبارات seed را هک کنید؟

در دنیای کریپتو، از دست دادن ارز دیجیتال یک کابوس برای هر صاحب ارز دیجیتال است. از دست دادن عبارت اولیه خود در مقابل مهاجم به این معنی است که نمی توانید دارایی های رمزنگاری خود را پس بگیرید.

با حضور در دنیای دیجیتال، سارقان رمزارز به طور خستگی ناپذیری تلاش می کنند تا آنچه را که کاشته اند درو کنند. بدترین قسمتی که می‌خواهید هکرها به آن نفوذ کنند، کیف پول ارزهای دیجیتال شماست. همانطور که قبلا دیدیم، عبارت seed کلید اصلی برای دسترسی به کیف پول ارزهای دیجیتال شماست.

با این حال، تعداد زیاد کلمات در بند seed هک را دشوار می کند. فیشینگ روش اولیه ای است که برای دسترسی به عبارات بذر استفاده می شود. یکی از راه‌هایی که کلاهبرداران برای به دست آوردن عبارات اولیه تلاش می‌کنند، ارسال ایمیل‌هایی با تظاهر به پشتیبانی مشتری و درخواست عبارات اولیه یا کلیدهای خصوصی است.

هنگامی که عبارت seed خود را دارید، می توانید به کیف پول رمزنگاری خود دسترسی پیدا کنید و همه چیز را در آن بدزدید. توصیه می کنیم عبارت seed خود را خصوصی نگه دارید و هرگز آن را با کسی به اشتراک نگذارید.

عبارت بازیابی و کلید خصوصی

با وجود مرتبط بودن، عبارات بازیابی و کلیدهای خصوصی متفاوت هستند. هر دو برای ایمن سازی کیف پول های ارزهای دیجیتال استفاده می شوند.

عبارت بازیابی رمز بازیابی کیف پول رمزنگاری شما است. اگر مالک رمز عبور را فراموش کند، از عبارت بازیابی برای بازیابی کیف پول ارز دیجیتال استفاده می شود. از سوی دیگر، کلیدهای خصوصی برای اشاره به آدرس‌های بلاک چین استفاده می‌شوند و در نتیجه تراکنش‌ها را ایمن می‌کنند. از کلیدهای خصوصی برای تجارت ارزهای دیجیتال با اثبات مالکیت استفاده می شود.

به عبارت دیگر، عبارت بازیابی شما کلید اصلی تمام حساب های رمزگذاری شده شما است. این کلمات به تمام کلیدهای خصوصی ذخیره شده در کیف پول اصلی دسترسی پیدا می کنند.هدف کنترل کامل بر دارایی های خود است. با استفاده از این عبارت می توانید به دارایی های بلاک چین خود دسترسی داشته باشید حتی اگر دستگاه سخت افزار فیزیکی شما گم شده یا آسیب دیده باشد. اما عبارت بازیابی بذر چگونه کار می کند؟

به عبارت ساده، کاربران می توانند از هر کیف پولی به حساب های ارز دیجیتال خود دسترسی داشته باشند. مثل داشتن یک شارژر برای هر نوع گوشی است. تصور کنید که اگر هر کیف پولی به فرمت عبارت بازیابی متفاوتی نیاز داشته باشد، سردرگمی را تصور کنید. این بدان معنی است که ما کاملاً وابسته به نوع عبارت بازیابی ارز دیجیتال هستیم و هیچ کنترلی روی آنها نداریم.

عبارت seed شما چه شکلی است؟

عبارات بذر می توانند گیج کننده باشند، و احتمالاً از خود می پرسید که چگونه به نظر می رسند و چگونه ایجاد شده اند. عبارت seed توسط کیف پول رمزنگاری تولید می شود و کاربر راهی برای سفارشی سازی آن ندارد.

کلمات تولید شده از لیستی از ۲۰۴۸ کلمه مشتق شده اند. بنابراین عبارت seed چه زبانی خواهد بود؟ یک عبارت بذر از یک رشته طولانی از گروه های تصادفی از کلمات تشکیل شده است.

بر خلاف عبارات بذری که از اعداد طولانی و کاراکترهای خاص تشکیل شده اند، کلمات عبارت Seed به اختصار خلاصه می شوند تا کاربران بتوانند آنها را به خاطر بسپارند.

عبارات بازیابی شامل ۱۲ تا ۲۴ کلمه مانند انرژی، جاده ها و باز است. برای جلوگیری از خطا، این کلمات به‌طور تصادفی تولید شده دارای جفت‌هایی مانند «مرد» و «مرد» در یک عبارت اولیه نیستند. پیشنهاد بهبود بیت کوین ۲۰۱۳-(BIP)-39 این نوع عبارات را معرفی کرد و استانداردهایی را برای کیف پول های قطعی ایجاد کرد. در زیر ۱۲ عبارت بذر تخیلی آورده شده است. گریه، سیاره، شل، معمولی، نوع بشر، کودک نوپا، اضطراب، دشواری، شادی، هرگز، جایگزین، پشیمانی.

عبارت seed تمام کلیدهای خصوصی مرتبط با کیف پول قطعی را کنترل می کند. پیشنهاد BIP-39 به کیف‌پول‌های اصلی امکان سازگاری متقابل را می‌دهد و به کاربران این امکان را می‌دهد تا عبارات بازیابی را در کیف پول‌های جدید سازگار با BIP-39 بارگذاری کنند تا در صورت گم شدن یا می‌خواهند کیف پول‌ها را تغییر دهند، به وجوه دسترسی پیدا کنند.

بند seed چیست؟

عبارت بازیابی (همچنین به عنوان عبارت seed نیز شناخته می‌شود) گروهی از کلمات تصادفی است که توسط کیف پول رمزنگاری شما تولید می‌شود و به شما امکان دسترسی به رمزنگاری ذخیره‌شده در آن را می‌دهد.

این یک کیف پول قابل مقایسه با مدیران رمز ارزهای دیجیتال است و می تواند یک عبارت بازیابی مشابه رمز عبور اصلی در نظر گرفته شود. تا زمانی که عبارت بازیابی خود را به خاطر می آورید، به تمام رمزارزهای مرتبط با کیف پولی که آن عبارت را ایجاد کرده است دسترسی خواهید داشت. حتی اگر آن را پاک یا گم کرده باشید.

عبارات Seed به کاربران کمک می کنند تا زمانی که رمز عبور خود را فراموش می کنند، کیف پول ارزهای دیجیتال خود را بازیابی کنند. عبارت seed کلید اصلی کیف پول رمزنگاری است. به عنوان مثال، اگر یک کیف پول سخت افزاری داشته اید و آن را گم کرده اید یا از رایانه خود حذف کرده اید، می توانید به راحتی یک کیف پول جدید ایجاد کنید و از عبارت seed برای بازیابی ارز دیجیتال خود استفاده کنید.

نویسنده: Arnold Kirimi

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا