اخبار ارز دیجیتال

ماینر هلیوم چیست و چگونه کار می کند؟

دستگاه های بی سیم به نام هات اسپات یا استخراج کننده هلیوم از فناوری رادیویی برای ایجاد HNT و پاداش دادن به توکن های HNT برای ارائه پوشش استفاده می کنند.

ماینینگ به تایید مشروعیت تراکنش های انجام شده از طریق شبکه های بلاک چین مانند بلاک چین بیت کوین کمک می کند. ماینرها می توانند با استفاده از سخت افزارهایی مانند واحدهای پردازش مرکزی (CPU) و مدارهای مجتمع ویژه برنامه (ASIC) استخراج ارزهای دیجیتال را آغاز کنند. از طرف دیگر، می‌توانید از گوشی هوشمند خود با سیستم‌های اندروید و iOS برای استخراج ارز دیجیتال انتخابی خود استفاده کنید.

اما در مورد استخراج ارزهای دیجیتال از طریق یک شبکه بی‌سیم غیرمتمرکز چطور؟ شبکه هلیوم با اجازه دادن به گره ها به عنوان دستگاه های هات اسپات این امکان را فراهم کرده است.

این مقاله نحوه عملکرد اکوسیستم هلیوم، استخراج هلیوم، استخراج کننده هات اسپات HNT و ماینر هلیوم را توضیح می دهد.

شبکه هلیوم چیست؟

هلیوم یک شبکه غیرمتمرکز از نقاط مهم است که دستگاه‌های اینترنت اشیاء (IoT) با قابلیت LoRaWAN و خدمات بی‌سیم دوربرد را ارائه می‌دهد که به صورت عمومی برای شهروندان در سراسر جهان قابل دسترسی است. LoRaWAN مخفف Long Range Wide Area Network است و پروتکل باز LoRaWAN به دستگاه های IoT اجازه می دهد تا از طریق LoRa با یکدیگر ارتباط برقرار کنند. دستگاه‌های اینترنت اشیا «ابجت‌های» هوشمندی هستند که به شبکه‌ها متصل می‌شوند و داده‌ها را مبادله می‌کنند و پوشش جامع‌تری نسبت به Wi-Fi ارائه می‌دهند.

بلاک چین هلیوم تنها برای تسهیل توسعه شبکه های بی سیم غیرمتمرکز واقعی توسعه یافته است. هلیوم به هر کسی اجازه می دهد تا با استفاده از روتر بی سیم قابل حمل خود به نام هات اسپات مالک و مدیریت یک شبکه اینترنت اشیا بی سیم باشد. هات اسپات یک دستگاه اتصال و پخش بی سیم است که اتصال بهتری نسبت به WiFi دارد.

Hotspot به استخراج‌کنندگان اجازه می‌دهد تا شبکه مردمی بسازند، یک شبکه بی‌سیم دوربرد که پوشش دستگاه‌های IoT را با کسری از انرژی مورد نیاز فراهم می‌کند، در ازای هلیوم (HNT)، ارز دیجیتال بومی بلاک چین هلیوم، استفاده خواهد شد. انجمن هلیوم به تولیدکنندگان شخص ثالث اجازه می دهد تا نقاط مختلف هلیوم را بفروشند.

بلاک چین هلیوم از یک الگوریتم کاری جدید به نام اثبات پوشش (PoC) استفاده می کند تا اطمینان حاصل کند که هات اسپات ها موقعیت خود و پوشش شبکه های بی سیم تولید شده از آن را به طور دقیق توصیف می کنند. امواج رادیویی در طول فرآیند استخراج مورد استفاده قرار می‌گیرند و کانون‌ها به عنوان شاهدی بر عملکرد همتایان خود عمل می‌کنند، چالش‌های PoC را تکمیل می‌کنند و برای اشتراک‌گذاری داده‌های دستگاه پاداش دریافت می‌کنند. با ارزش ترین ابزار برای مشاهده داده های مرتبط با POC ها هلیوم شبکه اکسپلورر است.

اما چرا شبکه هلیوم را به ارائه‌دهنده خدمات اینترنتی استاندارد خود انتخاب کنید؟ دلایل احتمالی شامل سطوح بالای امنیت، هلیوم کاملاً رمزگذاری شده و دسترسی به اینترنت جهانی مقرون به صرفه است.

علاوه بر این، کاربران مجبور نیستند هزینه‌هایی را متحمل شوند که ارائه‌دهندگان تلفن همراه ممکن است تحمیل کنند، مانند هزینه‌های اضافی و هزینه سخت‌افزار اضافی مانند سیم‌کارت. این بدان معنی است که شما فقط برای داده هایی که برای اتصال دستگاه خود به کنسول هلیوم استفاده می کنید و شروع به استفاده از شبکه هلیوم می کنید، پرداخت می کنید.

هلیوم مینور چیست؟

ماینرهای هلیوم با استفاده از سخت افزار خاصی به نام هات اسپات، پوشش شبکه بی سیم شبکه هلیوم را فراهم می کنند. کاربران با بدست آوردن یا ساختن هات اسپات منطبق با WHIP و قرار دادن سپرده های توکن که با تراکم سایر ماینرهای فعال در منطقه مطابقت دارد، در شبکه هلیوم ماینر می شوند.

علاوه بر پروتکل های بلاک چین، پروتکل بی سیم هلیوم به نام WHIP، شبکه ای از ارائه دهندگان مستقل به جای یک هماهنگ کننده، یک روش انتقال داده دو طرفه بین دستگاه های بی سیم و اینترنت را فراهم می کند. وظیفه تأیید اینکه داده‌های دستگاه به مکان مورد نظر ارسال شده‌اند و اینکه ماینرها باید برای خدماتشان پاداش بگیرند، به نقاط مهم این است که داده‌های دستگاه رمزگذاری شده را از ماینرهایی به نام روتر خریداری کنند. همه چیز مربوط به برنامه‌های اینترنتی است.

سه نوع هات اسپات وجود دارد که در زیر توضیح داده شده است.

  • Hotspots کامل: این هات اسپات ها یک نسخه کامل از بلاک چین HNT را حفظ می کنند و برای تمام فعالیت های شرکت کننده از جمله اثبات پوشش پاداش دریافت می کنند.
  • Lite Hotspots: با کمک نرم افزار Lite Hotspots، این هات اسپات ها از تایید کننده ها برای شرکت به عنوان هات اسپات کامل استفاده می کنند و هیچ هزینه اضافی برای نگهداری یک نسخه محلی از بلاک چین متحمل نمی شوند. علاوه بر این، برای اثبات پوشش و فعالیت های انتقال داده پاداش دریافت خواهید کرد.
  • هات اسپات های فقط داده: مشابه هات اسپات ها، این هات اسپات ها از تایید کننده ها برای بازیابی اطلاعات مربوط به بلاک چین هلیوم استفاده می کنند. با این حال، فقط برای فعالیت انتقال داده پاداش دریافت خواهید کرد.

استخراج هلیوم چگونه کار می کند؟

استخراج هلیوم با استفاده از فناوری امواج رادیویی به جای CPU یا ASIC انجام می شود. علاوه بر این، از فناوری بلاک چین برای ایجاد یک شبکه بی سیم قابل اعتمادتر نسبت به شبکه های ارائه شده توسط ارائه دهندگان خدمات بی سیم سنتی استفاده می کند.

هات اسپات های هلیوم یا ماینرها از دستگاه های خاصی به نام فرستنده LoRaWAN برای ارائه پوشش بی سیم دوربرد استفاده می کنند. پس چگونه در ازای آن توکن هلیوم به دست می آورید؟با استخراج و گسترش پوشش شبکه مردمی در نقاط حساس، استخراج کنندگان HNT کسب می کنند. مقدار پاداش با انتقال داده ماینرها مرتبط است. به عبارت دیگر، هر چه ماینر داده های دستگاه بیشتری را منتقل کند، پول بیشتری دریافت می کند.

علاوه بر این، شبکه به صورت خودکار و تصادفی تست های اثبات پوشش را برای اعتبارسنجی مکان های هات اسپات اختصاص می دهد. هات‌اسپات‌ها دستورالعمل‌ها یا «چالش‌هایی» را از اعتبارسنجی‌ها دریافت می‌کنند و برای مشاهده و اعتبارسنجی برای شرکت در PoCs، محموله‌ها را به کانون‌های مجاور منتقل می‌کنند. به این سختی ها «فانوس دریایی» نیز می گویند. با این حال، ماینرهای هات اسپات HNT بدون همسایه پاداش کمتری دارند زیرا آنها فقط می توانند HNT را برای انتقال داده استخراج کنند و نمی توانند بیکن ها را ببینند.

علاوه بر این، هر دستگاه سازگار به اعتبار داده (DC) برای ارسال داده به اینترنت نیاز دارد. DC با سوزاندن HNT برای دستیابی به تعادل سوختگی و نعناع (BME) ایجاد می شود که باعث کاهش کل عرضه HNT می شود. مدل BME از توکن ها به عنوان روش پرداخت خود استفاده می کند، اما مشتریانی که می خواهند از این سرویس استفاده کنند مستقیماً به طرف مقابل پرداخت نمی کنند. به جای آن توکن را بسوزانید.

پیش نیازهای راه اندازی معدن هلیوم

چگونه یک ماینر هلیوم راه اندازی کنیم؟

همانطور که در بخش‌های بالا ذکر شد، یک ماینر hotspot، یک آنتن (و مکان آن)، کابل‌ها، یک گوشی هوشمند و یک روتر پیش نیازهای راه‌اندازی یک ماینر هلیوم هستند. اما چگونه می توان بهترین استخراج کننده های هلیوم را پیدا کرد؟موقعیت آنتن و موقعیت جغرافیایی نقش مهمی در یافتن استخراج کنندگان هلیوم مناسب دارد. مراحل زیر به شما کمک می کند تا نحوه راه اندازی ماینر هلیوم خود را درک کنید.

برنامه هلیوم را دانلود و راه اندازی کنید

اولین قدم این است که برنامه هلیوم را دانلود کنید (برای هر دو دستگاه اندروید و iOS موجود است) و یک حساب کاربری ایجاد کنید. پس از این، یک کیف پول هلیوم تولید می شود که می تواند توسط کاربر برای ذخیره اطلاعات استفاده شود.

این برنامه یک عبارت 12 کلمه ای را برای پشتیبان گیری از کیف پول هلیوم شما ایجاد می کند. این برنامه از شما می خواهد که یک پین 6 رقمی ایجاد کنید که باید هر بار که وارد سیستم می شوید به عنوان یک اقدام امنیتی اضافی وارد کنید.

ماینر هلیوم را اضافه کنید

مرحله بعدی این است که علامت مثبت (+) را پیدا کنید و یک استخراج کننده هلیوم مانند RAK Hotspot Miner را به برنامه خود اضافه کنید. ماینرهای منتخب باید برای کار به برق وصل شوند و یک چراغ قرمز کوچک تأیید می کند که آنها کار می کنند. سپس دکمه پشت دستگاه را برای جفت شدن بلوتوث فشار دهید. از طرف دیگر، Wi-Fi خود را با انتخاب از تنظیمات شبکه موجود در برنامه Helium پیکربندی کنید.

یک هات اسپات را انتخاب کنید، آن را پیدا کنید و آنتن خود را تنظیم کنید

اکنون لیست حاوی Hotspot Miner انتخاب شده است. برای ادامه، Hotspot را انتخاب کنید. از شما خواسته می شود که یک هات اسپات اضافه کنید. هات اسپات ها را اضافه کنید، هات اسپات ها را پیدا کنید و آنتن ها را پیکربندی کنید.

ادعای اول رایگان است (سازنده می پردازد) و کاربر مسئول پرداخت هزینه تراکنش برای اظهارات بعدی است. اگر آماده تنظیم مکان هستید، “Skip” را فشار دهید. لطفاً “ادامه” را انتخاب کنید.نقاط اتصال اضافه شده در برنامه تلفن همراه موجود است[ホットスポット]در برگه ها قابل مشاهده و مدیریت است.

آیا ارزش استخراج هلیوم را دارد؟

با توجه به نوسانات آن، هیچ وعده قطعی در صنعت ارزهای دیجیتال وجود ندارد. هات اسپات های هلیوم، انتقال داده ها را برای دستگاه ها انجام می دهند، چالش های پوشش را با سایر نقاط مجاور ثابت می کنند، و سیگنال ها را برای ایجاد یک شبکه بی سیم غیرمتمرکز ارسال می کنند. اما استخراج‌کنندگان هلیوم در ازای آن چقدر می‌گیرند؟ ماینرها پس از انجام موفقیت‌آمیز وظایف، اعتبار داده‌ها را در قالب توکن‌های HNT کسب می‌کنند.

با این حال، پاداش ها بر اساس زاویه آنتن و موقعیت جغرافیایی متفاوت است. با این حال، هر چه آنتن بالاتر تنظیم شود، فرکانس های رادیویی به دورتر خواهند رسید. در نتیجه، هرچه بتوانید آنتن خود را بالاتر نصب کنید، کارایی بیشتری در استخراج خواهید داشت و HNT بیشتری دریافت خواهید کرد.

از سوی دیگر، استخراج هلیوم ممکن است به دلیل سیگنال های ضعیف تر، نتایج مطلوبی را در مناطق تپه ای ایجاد نکند. علاوه بر این، همیشه روی هر پروژه ای که می خواهید در آن سرمایه گذاری کنید، دقت لازم را انجام دهید تا از ضررهای غیر قابل تحمل محافظت کنید.

نویسنده: Onkar Singh

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا