اخبار ارز دیجیتال

استخر استخراج ارز دیجیتال چیست؟

یک رویکرد مبتنی بر برادری برای استخراج ارزهای دیجیتال، استخرهای ماینینگ به ماینرها اجازه می دهد تا منابع محاسباتی خود را ترکیب کنند تا شانس خود را برای کسب پاداش افزایش دهند.

در روزهای اولیه بیت کوین (BTC)، علاقه مندان به ارزهای دیجیتال فقط به یک رایانه شخصی اولیه با اتصال به اینترنت برای تولید توکن های جدید بیت کوین از طریق یک فرآیند محاسباتی توزیع شده به نام استخراج نیاز داشتند.

با این حال، فرآیند استخراج بیت کوین با گذشت زمان دشوارتر شده است زیرا افراد بیشتری به دنبال همان تعداد پاداش بلاک هستند. در واقع، مقدار پاداش‌ها به تدریج هر چهار سال به نصف کاهش می‌یابد و برای استخراج‌کنندگانی که نیاز به تخصیص منابع محاسباتی بیشتری در طول زمان دارند، پاداش کمتری می‌گیرد.

این فرآیند استخراج که در پروتکل‌های بلاک چین که مکانیسم‌های اجماع اثبات کار (PoW) را به کار می‌گیرند، به مدارهای مجتمع خاص برنامه (ASIC) نیاز دارد که در قالب دکل‌های بزرگ مستقر شوند. زمان مورد نیاز برای استخراج یک بلوک

با افزایش سختی الگوریتم‌های استخراج و کاهش پاداش برای بلوک‌های استخراج در طول زمان، استخراج موفقیت‌آمیز بلوک‌ها در یک دستگاه محاسباتی شخصی غیرممکن شد.

این موضوع مفهوم استخرهای استخراج رمزارز را مطرح کرده است، جایی که ماینرها یا کاربران فردی گرد هم می آیند تا منابع محاسباتی را جمع آوری کنند تا شانس خود را برای استخراج بلاک ها افزایش دهند و پاداش های دریافت شده را به اشتراک بگذارند.

از سال 2010 زمانی که Slush Pool به عنوان اولین استخر استخراج بیت کوین تشکیل شد، وجود داشته است و اکنون از رمزارزهایی مانند اتر (ETH)، Zcash (ZEC)، بیت کوین کش (BCH) و بیت کوین SV (BSV) پشتیبانی می کند. استخرهای ارز را انتخاب کنید

غنی شده با داشبوردهای منحصربه‌فردی که وضعیت جنبه‌هایی مانند وضعیت سخت‌افزار استخراج، نرخ هش فعلی، درآمد تخمینی و سایر پارامترها را ارائه می‌کنند، استخرهای ماینینگ به طور مداوم در فرآیند استخراج برای یک ارز دیجیتال شرکت می‌کنند و به کاربران رمزارز فرصتی برای کسب پاداش‌های منظم ارائه می‌دهند. متناسب با قدرت محاسباتی ارائه شده

آشنایی با فرآیند استخراج ارزهای دیجیتال

قبل از اینکه بخواهیم به این موضوع بپردازیم که استخرهای استخراج ارز دیجیتال چیست و چگونه افراد می توانند به آنها بپیوندند، بیایید نگاهی به نحوه عملکرد استخراج ارزهای دیجیتال بیندازیم و مسائل اصلی مربوط به آن را درک کنیم.

اول، در هر پروتکل بلاک چین PoW، فرآیند استخراج توکن بومی آن شامل استفاده از قدرت محاسباتی برای حل مسائل ریاضی است. پاسخ صحیح به عنوان یک عدد هش بلوک نشان داده می‌شود و نهادی که سریع‌ترین پاسخ را حل کند پاداش می‌گیرد.

این پاداش‌ها در قالب توکن‌های بومی ارائه می‌شوند و فرآیند استخراج برای استخراج بلوک‌های تراکنش جدید پس از یک دوره زمانی مشخص برنامه‌ریزی می‌شود. برای بیت کوین، این زمان حدود 10 دقیقه است و پیچیدگی یا نرخ هش با قدرت محاسباتی موجود در شبکه مقیاس می شود.

با افزایش قدرت محاسباتی، نرخ هش نیز افزایش می‌یابد و برای داشتن فرصتی برای حل معمای ریاضی در هر چرخه، به قدرت محاسباتی بیشتری نیاز است.

به همین دلیل است که ماینرهای رمزارز از استفاده از رایانه‌های شخصی و استخراج CPU به استفاده از واحدهای پردازش گرافیکی (GPU) و کاملاً به ریگ‌های سفارشی‌سازی شده‌اند که از صدها ASIC برای استخراج ارزهای دیجیتال استفاده می‌کنند.

این ماینرهای ASIC به تکامل خود ادامه می دهند و از آخرین فناوری تراشه برای ارائه نرخ هش استفاده می کنند که شانس شما را برای استخراج بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال افزایش می دهد. بسته به نرخ هش، مصرف انرژی، نویز تولید شده و سودآوری روزانه، استخراج‌کننده‌های ASIC مانند Bitmain Antminer S19 Pro، AvalonMiner 1166 Pro و WhatsMiner M32 در جامعه استخراج ارزهای دیجیتال امروزی ترجیح داده می‌شوند.

چه انتشار توکن‌های جدید در سیستم یا اعتبارسنجی تراکنش‌ها و افزودن آن‌ها به دفتر کل عمومی در قالب بلوک‌ها، فرآیند ماینینگ دشوارتر می‌شود زیرا ماینرهای بیشتری برای همین کار رقابت می‌کنند.

از آنجایی که پاداش استخراج بلاک بیت کوین 6.25 بیت کوین است، از نقطه نظر مالی بسیار سودآور است و بسیاری از ماینرها را به خرید ماینرهای گران قیمت ASIC تشویق می کند تا قدرت محاسباتی خود را افزایش دهند.

از طرف دیگر، کسانی که مایلند قدرت محاسباتی موجود خود را برای کسب جوایز کمتر اما ثابت اختصاص دهند، ممکن است ترجیح دهند به استخرهای استخراج ارزهای دیجیتال مانند F2pool، Slush Pool یا AntPool بپیوندند، و منابع خود را برای مشارکت ترکیب کنند، ترجیح می دهند جوایز روزانه کسب کنند.

مراحل فرآیند استخراج ارزهای دیجیتال

استخرهای استخراج ارز دیجیتال چگونه کار می کنند؟

استخر استخراج ارز دیجیتال مجموعه‌ای از ماینرها است که به‌عنوان یک موجودیت واحد با یکدیگر همکاری می‌کنند تا شانس استخراج یک بلوک را افزایش دهند و پاداش‌ها را با یکدیگر به نسبت قدرت محاسباتی کمک‌شده در استخراج موفقیت‌آمیز یک بلوک افزایش دهند.

اپراتورهای ماینینگ استخر فعالیت هایی مانند ثبت کار انجام شده توسط هر یک از اعضای استخر، مدیریت هش ها، تخصیص پاداش به هر عضو و حتی کارهای انجام شده توسط اعضا به صورت جداگانه را مدیریت می کنند.

در عوض، هزینه استخر استخراج از پاداش توزیع شده برای هر عضو کسر خواهد شد. این بر اساس مکانیسم اشتراک استخر محاسبه می‌شود و بسته به نحوه تقسیم پاداش‌های خود در استخرهای استخراج ارز دیجیتال، می‌تواند یک پرداخت متناسب باشد. نوع اشتراکی یا نوع استخر کاملاً توزیع شده همتا به همتا (P2P).

تعاملات بین ماینرهای فردی _استخرهای استخراج_ و پروتکل بیت کوین

در یک استخر استخراج متناسب، ماینرهایی که در توان محاسباتی مشارکت می‌کنند، سهام دریافت می‌کنند تا زمانی که استخر با موفقیت بلوک‌ها را استخراج کند، که سپس به پاداش‌هایی متناسب با تعداد سهام دریافتی هر عضو استخر تبدیل می‌شود.

استخرهای پرداخت به ازای هر سهم اندکی با استخرهای متناسب متفاوت است، زیرا هر عضو می‌تواند سهامی را که هر روز دریافت می‌کند، صرف نظر از اینکه استخر در یافتن بلوک‌ها موفق باشد، بازخرید کند.

آخرین اما نه کم‌اهمیت، استخرهای استخراج ارز دیجیتال P2P نسخه پیشرفته‌تری هستند که در آن کل فعالیت استخر به‌عنوان یک بلاک چین جداگانه ادغام می‌شود تا از فریب دادن اعضای استخر توسط اپراتورها یا موجودیت‌ها جلوگیری شود.

صرف نظر از نوع استخر انتخاب شده، سودآوری استخر ماینینگ رمزارز پس از تجزیه و تحلیل توان محاسباتی مورد نیاز، هزینه‌های برق مرتبط، هزینه‌های استخر استخراج قابل اجرا و تعداد پرداخت‌های استخر استخراج رمزنگاری بسیار مهم است.

استخرهای استخراج ارزهای دیجیتال مختلف معمولاً بین 2 تا 4 درصد از درآمدهای واقعی را دریافت می‌کنند و اکثر آنها مکانیسم‌های پرداخت روزانه را در زمان‌های از پیش تعیین‌شده روز ارائه می‌کنند.

با این حال، برای مشارکت کنندگان، هزینه خرید ماینرهای اختصاصی ASIC و هزینه عادی برق مورد نیاز برای تامین انرژی آنها را به دقت بررسی کنید تا متوجه شوید که آیا یک استخر ماینینگ کریپتو سودآور است یا خیر. باید این کار را انجام دهید.

انواع استخرهای استخراج ارز دیجیتال چیست و چگونه می توان استخر را استخراج کرد؟

بسیاری از استخرهای استخراج ارزهای دیجیتال معتبر وجود دارد که استخراج‌کنندگان فردی می‌توانند به آنها بپیوندند و شروع به مشارکت کنند.

Binance، AntPool، F2pool، Pool BTC، و Slush Pool برخی از برجسته‌ترین استخرهای استخراج ارز دیجیتال با سوابق نمونه‌ای از نظر بهره‌وری استفاده و پرداخت‌های منظم به اعضای استخر هستند.

در واقع، Slush Pool از زمان آغاز به کار خود مسئول استخراج بیش از 1.3 میلیون بیت کوین بوده است، با بیش از 15000 ماینر کوچک فردی که بیت کوین را با نرخ هش ترکیبی استخراج می کنند که 5 تا 8 درصد از کل شبکه بیت کوین را تشکیل می دهد. ما با هم از استخراج پشتیبانی می کنیم.

ماینرهای انفرادی به جای شرکت در استخرهای استخراج بیت کوین در استخراج سایر ارزهای دیجیتال مانند Litecoin (LTC)، Bitcoin Gold (BTG)، Monero (XMR)، ETH و Ethereum Classic (ETC) شرکت می کنند. پلت فرم استخراج

در میان استخرهای استخراج اتریوم، Ethermine، 2Miners، F2pool، Nanopool و Ezil برخی از گزینه‌های معتبرتر برای انتخاب کاربران هستند که هر کدام نرخ‌های هش شبکه متفاوتی را ارائه می‌دهند و صدها تا هزاران آن را شامل خردسالان فردی ارائه می‌دهند.

انتخاب ارز دیجیتال برای شروع ماینینگ به ثبات قیمت، هش ریت مورد نیاز برای کسب جوایز خوب و کارمزد پلتفرم ماینینگ منهای درآمد کلی بستگی دارد.

علاوه بر ثبت نام در پلتفرم استخراج ارز دیجیتال، استخراج‌کنندگان فردی ممکن است دارای سخت‌افزار استخراج به شکل یک یا چند ماینر ASIC، نرم‌افزار استخراج نصب‌شده، و ذخیره جوایز و سایر دارایی‌های رمزنگاری برای مقاصد تجاری باشند. باید یک کیف پول رمزنگاری امن داشته باشند.

اگر کل سخت افزار شما به استخراج ارزهای دیجیتال اختصاص داده شده است، هرچه سرمایه بیشتری در تجهیزات و دکل های ماینینگ پیشرفته سرمایه گذاری کنید، شانس بیشتری برای کسب پاداش بیشتر خواهید داشت.

علاوه بر این، اتصال به اینترنت پرسرعت و منبع تغذیه بدون وقفه برای اجرای سریع‌ترین کار ممکن توسط اپراتور استخر معدن ضروری است.

مزایا و معایب استخرهای استخراج ارزهای دیجیتال

استخرهای استخراج ارزهای دیجیتال به ماینرهای کوچک فرصت استفاده از منابع محاسباتی و کسب درآمد منظم را بدون نیاز به سرمایه گذاری هنگفت در توسعه دکل های استخراج اختصاصی که میلیون ها دلار هزینه دارند، ارائه می دهند.

مزایای پرداخت‌های منظم، مشاهده واضح و بی‌درنگ پاداش‌های بالقوه، و مدیریت حرفه‌ای اپراتورهای استخر تنها بخشی از مزایای پیوستن به یک استخر استخراج ارزهای دیجیتال است.

با این حال، همه استخرهای ماینینگ کریپتو ایمن نیستند، زیرا Poolin اخیراً اعلام کرده است که برداشت BTC و Ether (ETH) را به دلیل نگرانی های نقدینگی به حالت تعلیق در می آورد. علاوه بر این، با توجه به اینکه استخرهای ماینینگ کریپتو با کسر کارمزد استخر استخراج از پاداش‌های کسب‌شده از فعالیت‌های ماینینگ درآمد ایجاد می‌کنند، درآمد واقعی برای هر عضو استخر به طور قابل‌توجهی کمتر از یک ماینر واحد است.

علاوه بر این، تجهیزات مورد نیاز برای راه اندازی یک استخر معدن نیز می تواند بسیار گران باشد و سود می تواند به طور نامتناسبی تحت تاثیر افزایش هزینه های برق و اینترنت باشد.

برای این مقاله مجوز خریداری کنید. پشتیبانی شده توسط SharpShark.

نویسنده: Murtuza Merchant

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا