اخبار ارز دیجیتال

هنگام مرگ چه اتفاقی برای NFT شما می افتد؟


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

Ajay Prashanth، یکی از مدیران پلتفرم بینش NFT Bitscrunch، گفت که تنظیم قراردادهای هوشمند برای خودکارسازی انتقال NFT پس از مرگ از نظر فنی امکان پذیر است.

هنگامی که یک معامله گر توکن غیرقابل تعویض (NFT) می میرد، در صورتی که هیچ برنامه ای برای واگذاری وجود نداشته باشد، کلکسیون های دیجیتالی او می توانند برای همیشه در بلاک چین از بین بروند. به همین دلیل، وکلا بر این باورند که بهترین راه برای انتقال دارایی های خود در صورت مرگ است.

از نقطه نظر حقوقی، ایجاد یک طرح املاک که به سادگی مدیریت و دفع دارایی ها را برای ناتوانی یا مرگ در آینده ترتیب می دهد، یک انتخاب عالی به نظر می رسد. جیمی هلن، وکیل خدمات ثروت، به کوین تلگراف گفت که این ممکن است بهترین گام برای دارندگان NFT باشد تا اطمینان حاصل کنند که NFT هایشان پس از مرگ به عزیزانشان منتقل می شود. هلن توضیح داد:

“اگر دارایی ارزشمندی دارید، چه وارثان یا یک موسسه خیریه، همیشه ارزش آن را دارد که اقدامات لازم را انجام دهید تا مطمئن شوید که پس از مرگ شما به جایی می رسد که می خواهید. وجود دارد. دارایی های ارزهای دیجیتال قابل توجهی به برنامه ریزان و متولیان فنی نیاز دارند.”

این وکیل همچنین توضیح داد که اگر برنامه های مناسب از قبل وجود داشته باشد، ذینفعان نیازی به اقدامات مثبت بیشتری ندارند. هلن توضیح داد که اگر مالک NFT در حالی که طرح جامع اجرا می شود بمیرد، یک مجری یا متولی اطمینان حاصل می کند که NFT به ذینفع منتقل می شود. همچنین از جمع کنندگان NFT می خواهد که دستورالعمل هایی را به این مجریان و متولیان برای دسترسی به کیف پول خود بدهند.

هرن افزود: “بدیهی است که از منظر برنامه ریزی املاک و مستغلات، بدترین کاری که می توانید انجام دهید این است که دارایی های بلاک چین خود را فقط با کلید مغز خود در یک کیف پول سرد نگه دارید. این وضعیت وحشتناکی است که داستان آنچه اتفاق افتاده را توجیه می کند.”

بر اساس داده‌های اخیر شرکت تجزیه و تحلیل بلاک چین Glassnode، حدود ۲.۷ میلیون بیت کوین (BTC) به ارزش حدود ۷۶ میلیارد دلار، در یک دهه گذشته دست نخورده است. آنتونی پمپلیانو، اینفلوئنسر ارزهای دیجیتال معتقد است که این دارایی ها ممکن است توسط سرمایه گذاران منضبط نگهداری شوند یا قبلاً فراموش شده و گم شده باشند.

آخرین باری که عرضه کل بیت کوین فعال بود بیش از یک دهه پیش بود.منبع: Glassnode

کوین تلگراف همچنین از افرادی که در فضای NFT کار می کنند پرسید که آیا امکانی برای خودکار کردن انتقال NFT به کیف پول های خاص پس از مرگ وجود دارد یا خیر. تان توضیح داد:

“قراردادهای هوشمند مطمئناً به اندازه کافی انعطاف پذیر هستند تا NFT ها را پس از مرگ مالک انتقال دهند. این باید به یک قرارداد مرتبط شود.”

تانگ همچنین اضافه کرد که تا زمانی که گواهی‌های مرگ دولتی از طریق اوراکل‌های بلاک چین در دسترس نباشد، مرگ‌ها باید توسط اشخاص ثالث قابل اعتماد، مانند وکلا، برای تأیید مرگ مرتبط شوند. مالیات» افزود.

مربوط: پاسخ به این سوال بیمارگونه: وقتی می میرید برای بیت کوین چه اتفاقی می افتد؟

آجی پراشانت، رئیس رشد اکوسیستم در پلتفرم بینش NFT Bitscrunch، با نظرات تان در مورد این موضوع موافقت کرد. Prashanth که همچنین یک مهندس نرم افزار است، گفت که تنظیم یک قرارداد هوشمند برای انتقال خودکار NFT ها پس از مرگ “از نظر فنی امکان پذیر است”.

با این حال، اجرای چنین سیستمی مستلزم پرداختن به چالش های عملی و ملاحظات قانونی است. وی توضیح داد که پس از کمک گرفتن از پرسنل حقوقی برای تایید شواهدی مبنی بر فوت جمع کننده، باید یک قرارداد هوشمند برای اتصال به اسناد قانونی تنظیم شود.

وی تصریح کرد: این فرآیند یا مستلزم تعریف ذی نفعان در کد قرارداد هوشمند است یا اینکه قرارداد هوشمند را به سند قانونی دیگری مانند وصیت نامه که ذینفعان مورد نظر را مشخص می کند، مرتبط کنیم. این به قرارداد هوشمند اجازه می‌دهد گیرنده صحیح را پیدا کند و دستورالعمل‌های خاصی را در مورد کارهایی که باید بعد از تأیید مرگ انجام دهد، مانند انتقال NFT دریافت کند.

مجله: چرا به انجمن بازی های بلاکچین بپیوندید تا سرگرم شوید، درآمد کسب کنید و بازی های بهتری بسازید؟

نویسنده: Ezra Reguerra

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا