🚨 اخبار ارز دیجیتال

درباره دفاع سام بنکمن-فرید چه خبر است؟

سام “SBF” بانکمن فرید، مدیر عامل سابق FTX از ۳ اکتبر در محاکمه است، اما وکلای او هنوز داستان قانع کننده ای در حمایت از دفاع او ارائه نکرده اند.

مدیر عامل سابق FTX سام “SBF” بانکمن فرید به هفت فقره کلاهبرداری و توطئه برای کلاهبرداری از سرمایه گذاران و مشتریان FTX از ۳ اکتبر متهم شد. او در دادگاه فدرال در نیویورک محاکمه می شود. همانطور که انتظار می رفت، دفاعیات آقای بانکمن فرید تاکنون کمترین مقاومت را نشان داده است، اگرچه وزارت دادگستری (DOJ) یک رویکرد قانونی قوی برای اثبات رفتار مجرمانه او اتخاذ کرده است.

تیم حقوقی Bankman Freed شامل دو وکیل با تجربه در رسیدگی به پرونده های برجسته است. مارک کوهن و کریستین اوردل، دادستان‌های سابق فدرال هستند که قبلاً وکالت گیسلین ماکسول را بر عهده داشتند، کسی که در سال ۲۰۲۱ به دلیل رابطه با جفری اپستین به قاچاق جنسی محکوم شد. آنها با وجود تجربه اخیر نتوانسته اند بهترین عملکرد خود را داشته باشند.

هیئت منصفه از طریق وکلای مدافع خود، آقای بانکمن فرید را به عنوان یک کارآفرین جوان معرفی کردند که در طول رشد سریع شرکت مرتکب اشتباهات جدی شد. کوهن در بیانیه افتتاحیه خود گفت که FTX یک استارتاپ است مانند هر استارتاپ دیگری که فاقد زیرساخت مناسب است. کوهن گفت: «هیچ سرقتی در کار نبوده است.

دادستان ها برای اثبات خلاف آن به بحث و جدل ادامه می دهند. شواهد ارائه شده در هفته گذشته شامل تغییراتی است که در ۳۱ جولای ۲۰۱۹ به درخواست آقای Bankman Fried در کد FTX ایجاد شده است. این تغییرات به Alameda Research امتیازات ویژه ای را به عنوان مشتری FTX می دهد، از جمله معافیت از تسویه موتورها و معافیت موتورهای تسویه حساب. هیچ محدودیتی برای تراز منفی در بورس وجود ندارد.

اما همچنین در ۳۱ ژوئیه ۲۰۱۹، بانکمن فرید با ادعای اینکه حساب آلامدا «درست مثل حساب دیگران است»، اتهامات تضاد منافع را کم اهمیت جلوه داد.

دادستان ها از شهادت شاهدان، اسکرین شات های کد FTX و توییت ها استفاده کردند تا نشان دهند که بانکمن فرید عمداً به سرمایه گذاران، روزنامه نگاران و مشتریان دروغ گفته است. در همین حال، وکلای او سخن چندانی نگفتند و استدلال کردند که نقش آلامدا به عنوان یک بازارساز مستلزم امتیازات ویژه است و رابطه آنها قانونی است.

منصفانه باید اشاره کرد که وظیفه اثبات جرم مورد ادعا بر عهده دادستان است و دادستان باید مدارکی را برای اثبات ادعا و قانع کردن هیئت منصفه در مورد جرم ارتکابی ارائه کند. این مفهوم از متهمان در برابر مسئولیت پذیری یا محکومیت بدون شواهد قابل توجه محافظت می کند و تضمین می کند که متهمان تا زمان اثبات گناه بی گناه فرض می شوند.

مقاله مرتبط: شروع آزمایشی Sam Bankman Freed: یک هفته در حال بررسی

وکلای Bankman Freed نظریه های جایگزین زیادی برای توضیح شواهد یا کاهش اتهامات ارائه نکرده اند. همچنین فاقد یک روایت قوی است، یک عنصر اساسی در هر محاکمه ای که می تواند تأثیر مهمی بر حکم داشته باشد. تیم دفاعی به رهبری کوهن هنوز هیچ داستان سرایی قابل توجهی ارائه نکرده است، حتی اگر گزارش شده است که به دنبال میلیون ها دلار برای رسیدگی به پرونده بانکمن فرید است. دستگیری بانکمن آزاد در ماه اوت پس از لغو قرار وثیقه وی به ظن دستکاری شاهد نیز مانع دفاع او شد.

تهاجمی‌ترین رویکرد تیم آقای کوهن بی‌اعتبار کردن شهود، به‌ویژه دوستان نزدیک سابق آقای بنکمن فرید، مانند آدام ایدیدیا و گری وانگ بود که شاهدان کلیدی دادستانی محسوب می‌شدند. آقای ایدیا و آقای وانگ به اتهامات کلاهبرداری و توطئه اعتراف کرده اند و از دسامبر ۲۰۲۲ با وزارت دادگستری همکاری می کنند.

در روز دوم محاکمه، کوهن گفت که دادستان ها بانکمن فرید را به عنوان تنها مغز متفکر اشتباهاتی که منجر به ورشکستگی FTX شد، شناسایی کرده اند، اما کوهن قویا این ادعا را رد کرد. او گفت که بانکمن فرید با حسن نیت گام های معقولی برداشت و به دستیاران خود برای مدیریت هر طوفانی اعتماد کرد. دفاع همچنین به طور خلاصه به نقش Qiao Changpeng مدیرعامل بایننس در مدیریت بانکی در اوایل نوامبر اشاره کرد.

وکیل سام بنکمن فرید در ۴ اکتبر به دادگاه خواهد آمد.منبع: Ana Paula Pereira، Cointelegraph

جاشوا گارسیا، شریک Quetzal به Cointelegraph گفت: «شدت حکم تا حد زیادی به اتهامات خاص و شواهد ارائه شده در طول دادگاه بستگی دارد. اگر قرار بود پرونده تجدیدنظر شود، تیم دفاعی موظف است «هر گونه اشتباه قانونی یا تخلف در دادگاه اولیه را شناسایی کند». گارسیا گفت که روند استیناف “می تواند طولانی باشد و شامل بررسی رویه های دادگاه و اعمال اصول قانونی است.”

یکی دیگر از وکیل ناظر دادگاه تاکید کرد که اگر دولت پرونده ای را مطرح کند، ۹۵ درصد احتمال موفقیت وجود دارد و چالش های مهمی را که دفاع با آن مواجه است را برجسته می کند.

با پیشرفت محاکمه، بانکمن فرید، که به خاطر تکنیک های بازاریابی خلاقانه و تهاجمی اش شناخته می شود، باید سکوت کند، لرزش های غریزی خود را سرکوب کند و به تلاش های تیم دفاعی خود تکیه کند.

مجله: کارآگاه بلاک چین – Chainalysis پس از فروپاشی کوه Gox متولد شد


نویسنده: Ana Paula Pereira
منابع:
Cointelegraph | CoinDesk | U.Today

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا