اخبار ارز دیجیتال

چه عواملی موجب محبوبیت استاندارد trc20 شده است؟

شبکه TRC-20 ترون یکی از محبوب‌ترین شبکه‌های بلاک چین در حوزه ارزهای دیجیتال است که توسط جاستین سان در سال ۲۰۱۷ میلادی راه‌اندازی شد. توکن‌های TRC20 بر پایه شبکه ترون ایجاد می‌شوند و از استاندارد trc20 پیروی می‌کنند. این استاندارد که توسط تیم ترون توسعه یافته‌ است، مشابه استاندارد ERC20 در شبکه اتریوم عمل می‌کند. TRC20 در سال‌های اخیر به دلیل دارا بودن ویژگی‌ها و مزایایی نسبت به رقبای خود، محبوبیت قابل‌توجهی در بین توسعه‌دهندگان و کاربران ارزهای دیجیتال پیدا کرده است.

سرعت بالای تراکنش

یکی از ویژگی‌های منحصر‌به‌‌فرد این شبکه، سرعت بسیار بالای آن در انجام تراکنش‌هاست. به طوری که شبکه ترون قادر است تا ۲۰۰۰ تراکنش در هر ثانیه انجام دهد. این در حالی است که شبکه اتریوم که یکی دیگر از شبکه‌های محبوب بلاک چین است، تنها قادر به انجام ۱۵ تراکنش در هر ثانیه است.

سرعت بالای تراکنش در شبکه ترون باعث شده است تا توکن‌های توسعه داده شده روی این شبکه نیز از سرعت بالایی برخوردار باشند. توکن‌های TRC20 که بر اساس استاندارد trc20 توسعه پیدا کرده‌اند، در مقایسه با توکن‌های مشابه خود در شبکه اتریوم یعنی توکن‌های ERC20، سرعت تراکنش بسیار بیشتری دارند. توکن‌های TRC20 می‌توانند در کم‌تر از ۳ دقیقه منتقل شوند، در حالی که انتقال توکن‌های ERC20 حدود ۱۵ دقیقه زمان نیاز دارد.

تسویه سریع‌تر تراکنش‌ها مزایای زیادی برای کاربران دارد. به عنوان مثال افرادی که توکن‌های TRC20 را به عنوان ابزاری برای تجارت استفاده می‌کنند، با سرعت بالاتر این توکن‌ها می‌توانند سریع‌تر تراکنش‌های مالی خود را انجام دهند. همچنین کاربرانی که از توکن‌ها به عنوان ذخیره ارزش استفاده می‌کنند نیز از سرعت بالای TRC20 بهره‌مند می‌شوند. در مجموع، سرعت بالای تراکنش یکی از مزایای کلیدی TRC20 در مقایسه با سایر توکن‌های مشابه است.

هزینه کم تراکنش

شبکه TRC-20 ترون در مقایسه با شبکه اتریوم هزینه تراکنش بسیار پایین‌تری دارد، به طوری که هزینه هر تراکنش در شبکه ترون تنها چند صدم سنت است، در حالی که هزینه تراکنش در شبکه اتریوم معمولا بیش از ۱ دلار است. این امر باعث شده است تا کاربران بیشتری به سمت استفاده از توکن‌های TRC20 که روی شبکه ترون ایجاد می‌شوند، جذب شوند. کاربران می‌توانند با هزینه بسیار کم، تعداد زیادی تراکنش انجام دهند و این برای بسیاری از کسب‌و‌کارها و استارت اپ‌هایی که نیاز به تراکنش‌های مکرر دارند، بسیار جذاب است.

TRC20 همچنین از نظر مصرف منابع نیز بهینه‌تر از شبکه اتریوم عمل می‌کند. استاندارد TRC20 به‌گونه‌ای طراحی شده است که منابع کم‌تری را برای پردازش تراکنش‌ها و ذخیره داده‌های بلاک چین مصرف می‌کند. این امر موجب افزایش سلامت و مقیاس‌پذیری شبکه ترون می‌شود. بهینه‌سازی منابع مصرفی بلاک چین نیز یکی دیگر از مزایای TRC20 به شمار می‌آید که باعث جلب توجه توسعه‌دهندگان و سرمایه‌گذاران به این شبکه شده است.

TRC20

سازگاری با کیف پول‌ها و صرافی‌های محبوب

توکن‌های TRC20 با بسیاری از کیف پول‌ها و صرافی‌های محبوب مانند Binance، KuCoin، Trust Wallet و Coinbase سازگار هستند. این باعث شده تا استفاده و ذخیره‌سازی توکن‌های TRC20 برای کاربران راحت‌تر باشد.

در مقایسه، برخی توکن‌های ERC20 هنوز در همه جا پشتیبانی نمی‌شوند. پس سازگاری بالای TRC20 باعث محبوبیت بیشتر آن شده است. کاربران می‌توانند توکن‌های TRC20 را به راحتی در اکثر صرافی‌ها و کیف پول‌ها خریداری، فروش و نگهداری کنند.

بهره‌وری بالای منابع شبکه

استاندارد TRC20 امکان استفاده بهینه از منابع شبکه ترون را فراهم می‌کند. این استاندارد با تعریف قواعد و الزاماتی برای ایجاد و انتشار توکن‌ها، موجب صرفه‌جویی در منابع شبکه می‌شود.

توکن‌های TRC20 به دلیل پیروی از الگوریتم اجماع Proof of Stake و همچنین سرعت بالای تراکنش‌ها، نیازمند منابع کم‌تری نسبت به شبکه‌هایی مانند اتریوم هستند. زمان تأیید تراکنش در شبکه ترون حدود ۳ ثانیه است، در حالی که این زمان برای اتریوم ۱۵ ثانیه است. همچنین هزینه تراکنش در ترون بسیار پایین‌تر از اتریوم است.

استفاده بهینه از منابع شبکه در استاندارد TRC20، باعث افزایش سلامت و قابلیت مقیاس‌پذیری شبکه ترون می‌شود. هر چه منابع کم‌تری برای پردازش تراکنش‌ها مورد نیاز باشد، شبکه قادر خواهد بود حجم بیشتری از تراکنش‌ها را با سرعت و کارایی بالاتری پردازش کند. این امر باعث رشد و توسعه اکوسیستم ترون در آینده خواهد شد.

چندمنظوره بودن

TRC20 از طریق سازگاری بالا، توانایی نمایندگی از دارایی‌های متنوع و ادغام در دیفای چندمنظوره است. اولا، سازگاری TRC20 با کیف پول‌ها و صرافی‌های محبوب، این توکن‌ها را چندمنظوره می‌کند. ترون TRC20 از استانداردی پیروی می‌کند که ادغام آسان آن را با پلتفرم‌ها و سرویس‌ها در اکوسیستم ترون امکان‌پذیر می‌سازد. این توانایی برقراری ارتباط، عملکرد و پذیرش چندمنظوره TRC20 را در برنامه‌های مختلف امکان‌پذیر می‌کند.

دوما، ماهیت قابل جایگزین TRC20 به آن اجازه نمایندگی دیجیتالی از هر دارایی واقعی یا دیجیتالی را می‌دهد که چندمنظورگی ایجاد می‌کند. توکن‌های TRC20 برای نمایندگی ارزهای فیات، کالاها، سهام، اوراق قرضه و بیشتر ساخته شده‌اند. با متصل کردن ارزش آن‌ها به دارایی‌های واقعی، توکن‌های TRC20 به ابزارهای چندمنظوره برای تراکنش‌ها تبدیل می‌شوند. آن‌ها همچنین می‌توانند حقوق استفاده و حاکمیت را در یک برنامه غیرمتمرکز رهبری کنند. این چندمنظورگی نمایندگی دارایی، عملکرد توکن‌های TRC20 را گسترش می‌دهد.

TRC20 ادغام چندمنظوره در دیفای مانند وام‌دهی، معامله، استیکینگ و حاکمیت را فراهم می‌کند. سازگاری استاندارد اجازه اتصال توکن‌های TRC20 را به پروتکل‌های دیفای در ترون می‌دهد. کاربران می‌توانند از این توکن‌ها در مجموعه‌ای از برنامه‌های دیفای برای کسب سود و دسترسی به خدمات مالی استفاده کنند. دیفای کاربرد توکن‌های TRC20 را گسترش داده و چندمنظورگی آن‌ها را در اکوسیستم ترون افزایش می‌دهد؛ بنابراین، عملکرد ارتقا یافته استاندارد TRC20 در زمینه کیف پول، دارایی و دیفای باعث چندمنظوره شدن بالای این توکن‌ها می‌شود.

توکن‌های TRC20

شبکه محبوب ترون

TRC20 با داشتن ویژگی‌هایی همچون سرعت بالای تراکنش، هزینه پایین تراکنش، سازگاری با کیف پول‌ها و صرافی‌های معتبر، بهره‌وری بالای منابع شبکه و کارکرد چندمنظوره، توانسته است در میان توسعه‌دهندگان و کاربران ارزهای دیجیتال محبوبیت قابل‌توجهی کسب کند. این استاندارد نسبت به رقبای خود مزایای رقابتی منحصر‌به‌فردی دارد که منجر به رشد فزاینده استاندارد TRC20 و اکوسیستم ترون شده است.

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا