اخبار ارز دیجیتال

آنچه طلبکاران می توانند از ورشکستگی پیدایش انتظار داشته باشند و دیگران چه چیزی می توانند بیاموزند

شرکت‌کنندگان Gemini Earn یکی از گروه‌هایی هستند که احتمالاً از نتیجه پرونده ورشکستگی Genesis Chapter 11 ناامید می‌شوند.

جنسیس گلوبال هولدکو، شرکت هلدینگ وام دهنده مشکل ارز رمزنگاری شده جنسیس گلوبال کپیتال، در ۱۹ ژانویه برای حمایت از ورشکستگی فصل ۱۱ در نیویورک ثبت نام کرد. جنسیس جدیدترین پلتفرم رمزنگاری است که پس از سلسیوس، وویجر، بلاک‌فای و FTX اعلام ورشکستگی کرده است.

اعمال مقررات فصل ۱۱ در صنعت ارز مجازی مجموعه جدیدی از سوالات را برای دادگاه ها ایجاد می کند. این پیش نمایشی است از آنچه که طلبکاران می توانند انتظار داشته باشند و آنچه که ناظر اتفاقی می تواند در مورد تأثیر فرآیند فصل ۱۱ بر نهادهای صنعت کریپتو بیاموزد.

فرآیند فصل ۱۱ “ناشناس بودن رمزنگاری” را تهدید می کند

حفظ ناشناس بودن طلبکار، یکی از ویژگی‌های کلیدی ارزهای دیجیتال، با شفافیت فرآیند فصل ۱۱، که در آن معمولاً هویت طلبکاران فاش می‌شود، تناقض دارد. الزام به افشای نام مشتریان و اطلاعات حساب خاص، خطراتی را برای طلبکاران و نهادهای رمزنگاری به همراه دارد. افراد می توانند در معرض هک هایی قرار بگیرند که کیف پول آنها را فاش می کند، در حالی که نهادهای رمزنگاری ممکن است در معرض کلاهبرداری، نقض قوانین حریم خصوصی و تلاش های رقبا برای شکار مشتری قرار بگیرند. .

۱۰ طلبکار برتر جنسیس منبع: Genesis Bankruptcy Filing & Bloomberg

دادگاه ها در مواجهه با این موضوع رویکردهای مختلفی در پیش گرفته اند. به عنوان مثال، بیایید به سلسیوس و ویجر نگاه کنیم. با توجه به درجه سانتیگراد، دادگاه درخواست برای مهر و موم کردن هویت مشتریان اروپایی مشمول قوانین حفاظت از داده های بریتانیا و اتحادیه اروپا را رد کرد و حکم داد که این قوانین جایگزین قانون ورشکستگی ایالات متحده نمی شود. اما برای وویجر، همان دادگاه‌ها اجازه ویرایش اطلاعات مشتری را بر اساس همان مقررات اروپایی داده‌اند.

علیرغم این درمان های مختلف، گرایشی در حال ظهور برای حفظ ناشناس بودن وجود دارد. اسامی طلبکاران در دعوای FTX و BlockFi نیز مهر و موم شده است.

افراد در میان طلبکاران بدون وثیقه برجسته هستند

کمیته بستانکاران بدون وثیقه (UCC) متشکل از طلبکارانی است که مطالبات بدون وثیقه دارند و نقش آن نمایندگی از منافع طلبکاران بدون وثیقه است. UCC اختیار گسترده ای برای بررسی و دفاع از موضوعات کلیدی در این مورد، از جمله فروش دارایی ها و توسعه طرح های بازسازی دارد.

مربوط: پیدایش گروه ارزهای دیجیتال: آینده چیست؟

یک UCC معمولاً شامل سه تا هفت دارنده بزرگترین ادعای بدون وثیقه بدهکار است. در یک ورشکستگی بزرگ، اعضا معمولاً نهادها هستند. ورشکستگی مداوم ارز دیجیتال از این جهت غیرعادی است که علیرغم اندازه بزرگ آن، اعضای UCC عمدتاً افراد هستند. فقط Celsius و FTX دارای نهادهایی در کمیسیون خود هستند، در حالی که Voyager و UCC Blockphi کاملاً از افراد تشکیل شده اند. پیکربندی Genesis UCC ممکن است از یک الگوی مشابه پیروی کند.

این سوگیری ترکیب UCC به مشتریان صرافی ارزهای دیجیتال اشاره دارد که به جای موسسات بزرگ، سرمایه گذاران فردی هستند. با این حال، افراد ممکن است از نظر ایفای نقش خود در UCC، تجربه یا منابع مشابهی با سرمایه گذاران نهادی نداشته باشند.

اسکرین شات موجودی حساب، پشتیبانی از صورتحساب را فراهم می کند

بستانکاران فصل ۱۱ می توانند اثبات ادعا (فرم رسمی که میزان بدهی و مبنای ادعا را نشان می دهد) همراه با اسناد پشتیبان که معمولاً به صورت سفته، برات و قرارداد است، ارائه دهند.

جالب اینجاست که طلبکاران ارزهای دیجیتال اسکرین شات هایی از موجودی حساب خود را به مدرک ادعای خود پیوست می کنند. جدای از غیرعادی بودن این سند، ممکن است برخی از طلبکاران اصلاً سندی نداشته باشند. به عنوان مثال، بستانکاران FTX نمی توانند به موجودی حساب دسترسی داشته باشند زیرا پلت فرم آفلاین است. بررسی شواهد ادعای مهر و موم نشده نشان داد که یک طلبکار محتاط قبل از از دست دادن دسترسی به FTX از حساب خود اسکرین شات گرفته است.

بازیابی بستانکاران حساب دارای بهره دشوارتر خواهد بود

هنگامی که یک بدهکار برای فصل ۱۱ پرونده می دهد، تمام دارایی او از تاریخ تشکیل پرونده به بخشی از آنچه به عنوان “اموال ورشکستگی” معروف است تبدیل می شود. تعیین بخشی از اموال ورشکستگی مهم است. این امر به این دلیل است که در صورتی که ممکن است بخشی از یک فروش، انحلال یا سازماندهی مجدد باشد، این ملک تحت مدیریت است.

مربوط: آیا dYdX با تغییر توکنومیک قانون را زیر پا گذاشت؟

در این ورشکستگی‌های ارزهای دیجیتال، تصمیم‌گیری در مورد اینکه بستانکار چه حسابی داشته باشد (با بهره یا حضانت) می‌تواند تأثیر تعیین‌کننده‌ای بر مسائل جمع‌آوری داشته باشد. قانون ورشکستگی بین دارایی هایی که فقط به نام مشتری نگهداری می شود (معمولاً حساب های رمزنگاری شده) و دارایی های مخلوط با سایر دارایی ها تمایز قائل می شود. برای پرداخت «بهره» به دارندگان حساب های رمزنگاری استفاده می شود.

همین چند هفته پیش، دادگاه سلسیوس حکم داد که دارایی های نگهداری شده در حساب های مشتریان دارای بهره متعلق به اموال ورشکستگی است. در مقابل، BlockFi دادخواستی را ارائه کرده است تا به دارندگان حساب “کیف پول” اجازه برداشت وجوه را بدهد زیرا آنها متعلق به بدهکار یا دارایی ورشکستگی نیستند. هیچ حکمی صادر نشده است.

طلبکاران Genesis که در برنامه Gemini Earn شرکت کردند ممکن است با توجه به تصمیم سلسیوس در بازیابی دارایی های خود با مشکلاتی مواجه شوند. اگر اقدام BlockFi موفقیت آمیز باشد، مشتریان محصولات کیف پول جنسیس ممکن است با سرنوشت دیگری روبرو شوند.

کیتلین دونینز وکیل در Curtis، Mallet-Prevost، Colt & Mosle LLP. او دارای مدرک حقوق از دانشکده حقوق بروکلین است. الیسا بوترو او که وکیل این شرکت است، دارای مدرک حقوق از دانشگاه لس آندس و مدرک کارشناسی ارشد از دانشکده حقوق کلمبیا است.

این مقاله برای اهداف اطلاعات عمومی است و در نظر گرفته نشده است و نباید به عنوان مشاوره حقوقی یا سرمایه گذاری تلقی شود. دیدگاه‌ها، افکار و نظرات بیان شده در اینجا متعلق به نویسنده است و لزوماً منعکس‌کننده یا بیانگر دیدگاه‌ها یا نظرات Cointelegraph نیست.

نویسنده: Kaitlyn Devenyns & Elisa Botero

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا