🚨 اخبار ارز دیجیتال

آنچه که تجزیه و تحلیل بلاک چین می تواند و نمی تواند برای یافتن وجوه گمشده FTX انجام دهد: مدیر عامل Blockchain.com

پیتر اسمیت گفت سخت ترین چیز برای ردیابی، ورود پول به سیستم بانکی است.

پیتر اسمیت، بنیانگذار و مدیر عامل Blockchain.com معتقد است که تجزیه و تحلیل زنجیره ای نقش کلیدی در یافتن وجوه گمشده FTX ایفا می کند، اما محدودیت های خود را دارد.

در ۲۰ دسامبر، لیز کلامان میزبان فاکس بیزینس گفت که نقطه فروش بلاک چین شفاف کردن و ردیابی تراکنش های ارزهای دیجیتال است و به اسمیت گفت که اگر سرمایه مشتری FTX از بین برود، پرسید چه چیزی می تواند ردیابی شود.

اسمیت گفت که محققان بلاک چین قبلاً کار قابل توجهی برای ردیابی جریان پول انجام داده اند و افزود که سیستم بانکی در واقع می تواند راه را مسدود کند.

“سخت ترین چیز برای من این است [blockchain analytics] شرکت‌هایی که امروزه روی این موضوع کار می‌کنند دیگر قادر به ردیابی پول نیستند، بنابراین زمان آن رسیده است که پول از زنجیره خارج شود و وارد سیستم بانکی شود. ”

او زمانی مثال زد که Sam Bankman-Fried یا یکی از شرکت‌های وابسته، ملکی را خریداری کردند. او گفت زمانی که این دارایی ها از اکوسیستم ارزهای دیجیتال خارج شوند، ردیابی FTX یا بلاک چین دشوار خواهد بود.

مصاحبه کنندگان همچنین پرسیدند که آیا از بانکداری سایه استفاده شده است یا خیر. این سیستمی از وام دهندگان، کارگزاران و سایر واسطه های اعتباری است که خارج از قلمرو بانکداری تنظیم شده سنتی عمل می کنند و می توانند برای پنهان کردن تراکنش ها استفاده شوند.

اسمیت توضیح داد که برای وجوهی که هنوز در اکوسیستم رمزنگاری هستند، تجزیه و تحلیل زنجیره ای می تواند برای انحلال دهندگانی که تلاش می کنند آشفتگی FTX را کشف کنند، بسیار مفید باشد، «زیرا آنها رکوردهایی هستند که نمی توان آنها را تغییر داد یا تغییر داد».

می‌توانید در زنجیره‌ای که FTX و مشتریانش پول از دست می‌دهند، مانند تجارت شرط‌بندی و کشاورزی نقدینگی، یا برداشت وجوه برای املاک و مستغلات و سرمایه‌گذاری‌های مخاطره‌آمیز را دنبال کنید. وی افزود: همچنین می‌تواند توسط کاربران کریپتو برای بررسی میزان پولی که به FTX واریز کرده‌اند استفاده کند.

پول زیادی در موقعیت‌های معاملاتی از دست رفته است… املاک و مستغلات، سرمایه‌گذاری‌های سرمایه‌گذاری خطرپذیر… همه این‌ها خارج از اکوسیستم زنجیره‌ای ارزهای دیجیتال رخ می‌دهند.

در یک تحول مرتبط، مدیر مالی جدید FTX، مری کیلیا، در جلسه استماع در ۲۰ دسامبر در مورد روند رسیدگی گفت که این شرکت بیش از ۱ میلیارد دلار دارایی را شناسایی کرده است.

مربوط: SBF اسناد استرداد را امضا می کند و قصد دارد به پیگرد قانونی ایالات متحده بازگردد

گزارش شده است که FTX حدود ۷۲۰ میلیون دلار دارایی نقدی در موسسات مالی ایالات متحده که توسط وزارت دادگستری مجاز به نگهداری وجوه هستند، پیدا کرده است. کیلیا گفت که حدود ۱۳۰ میلیون دلار در ژاپن نگهداری می شود که ۶ میلیون دلار برای هزینه های عملیاتی است. او بدون اشاره به جزئیات بیشتر گفت که بیشتر ۴۲۳ میلیون دلار باقی مانده در موسسات بدون مجوز ایالات متحده عمدتاً در یک کارگزار است.

دادستان ها و مدیران تصفیه در حال بررسی ویرانه های FTX هستند تا تلاش کنند تا ۸ میلیارد دلار از وجوه گمشده مشتری را بازیابی کنند.نویسنده: Martin Young

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا