اخبار ارز دیجیتال

توکن های بازتاب چیست و چگونه کار می کنند؟

Reflection Tokens به دارندگان این امکان را می‌دهد تا با نگهداری دارایی‌های خود، بازدهی غیرفعالی از کارمزد تراکنش‌ها کسب کنند.

کشاورزی بازده، استخراج نقدینگی و سهام‌داری به روش‌های رایج در بازار ارزهای دیجیتال تبدیل شده‌اند، زیرا اکوسیستم DeFi در سال‌های اخیر رشد چشمگیری را تجربه کرده است. این ویژگی‌ها به کاربران اجازه می‌دهد تا با قفل کردن آن‌ها به عنوان سپرده برای یک دوره زمانی خاص، نسبت به دارایی‌های ارز دیجیتال خود سود کسب کنند.

این مفهوم جذاب به نظر می رسد، اما یک خطر بزرگ وجود دارد. این امکان وجود دارد که ارزش دارایی قفل شده کاهش یابد. به عبارت دیگر، اگر ارزش دارایی در طول دوره قفل کاهش یابد، کاربران به دلار آمریکا ضرر خواهند دید.

این کاستی‌ها باعث ایجاد «نشان‌های بازتاب» به‌عنوان یک جایگزین مناسب شد. در تئوری، Reflection Tokennomics نیاز به قفل کردن توکن‌ها را از بین می‌برد و مزایایی مانند staking ارائه می‌دهد.

نشانه بازتاب چیست؟

پروژه هایی که از نشانه های بازتاب پشتیبانی می کنند، مالیات جریمه ای (محاسبه شده به صورت درصد) در هر تراکنش دریافت می کنند. سپس به همه دارندگان توکن بر اساس درصد دارایی آنها کارمزدی پرداخت می کنیم.

در نتیجه، دارندگان Reflection Token نیازی به قفل کردن دارایی های خود برای یک دوره زمانی برای کسب پاداش ندارند. آن‌ها در اکثر موارد زمانی که تراکنش‌ها انجام می‌شوند، تقریباً آنی درآمد کسب می‌کنند و عملکرد آنها توسط قراردادهای هوشمند کنترل می‌شود.

تصویر یک نشانه بازتابی

علاوه بر این، کاربران می‌توانند توکن‌های Reflection خود را در قراردادهای وام‌دهی و کشاورزی بازده شخص ثالث واریز کنند تا بازدهی بیشتری کسب کنند. با این حال، در حالی که ترکیبی از انگیزه های نگهداری و سهام از نظر تئوری فشار سمت فروش را کاهش می دهد، این مورد برای اکثر دارایی های بازتابی صادق نیست.

رمز بازتاب محبوب

برخی از محبوب ترین توکن های بازتاب عبارتند از SafeMoon (SAFEMOON)، BabyFloki (BABYFLOKI)، FlyPaper (STICKY)، MinersDefi (MINERS) و EverGrow Coin (EGC).

به عنوان مثال، قیمت سکه EverGrow (EGC) پس از رسیدن به ۰.۰۰۰۰۰۳۹۲۹۸ دلار در نوامبر ۲۰۲۱، تقریباً ۹۸٪ کاهش یافته است. این پروژه ۲٪ از هزینه های شبکه را دریافت می کند و آنها را در قالب توکن های Binance USD (BUSD) بین دارندگان EGC توزیع می کند.

نمودار قیمت هفتگی EGC/USD.منبع: Trading View

نمودار هفتگی EGC بالا یک روند نزولی قیمت همراه با حجم معاملات بسیار پایین را نشان می‌دهد، که نشان می‌دهد خرید و فروش در شبکه پس از تبلیغات اولیه کاهش یافته است. این نشان‌دهنده پاداش‌های کمتر برای دارندگان EGC است که ممکن است آنها را وادار به فروش دارایی‌های خود کرده باشد.

ریسک های مرتبط با توکن های بازتاب

Reflection Tokens مزایای افزایش درآمد غیرفعال با توزیع فوری پاداش را برای دارندگان فراهم می کند. با این وجود، خطرات خاصی را به همراه دارد که ممکن است بر سودآوری سرمایه گذاران تأثیر بگذارد. اجازه بدید ببینم:

مالیات معاملات

وقتی کاربران Reflection Tokens را می‌خرند یا می‌فروشند، Projects مالیات تراکنش‌ها را ارزیابی می‌کند. به عبارت دیگر، خریدارانی که برای اولین بار اقدام به خرید می کنند، معمولاً کارمزد تراکنش پرداخت می کنند که تنها در صورت پذیرفتن پروژه قابل بازیابی است. در نتیجه، ممکن است ماه ها طول بکشد تا سرمایه گذاران سود را ببینند.

مطالب مرتبط: ۵ ارز دیجیتال برتر گوگل در سال ۲۰۲۲

کلاهبرداری

کلاهبرداران می توانند مانند هر توکن دیجیتال دیگری از روند Reflection Tokens سوء استفاده کنند. آنها می توانند سرمایه گذاران را فریب دهند تا مالیات تراکنش اولیه را بپردازند، پروژه را در وسط رها کنند و تمام سرمایه هایی را که سرمایه گذاری کرده اند صرف نظر کنند.

بازگشت مغرضانه

Reflection Tokens بازده ثابتی را تضمین نمی کند زیرا بازدهی به حجم روزانه دارایی بستگی دارد. اگر هیچ فعالیتی در شبکه وجود نداشته باشد، توکن ممکن است بازدهی صفر داشته باشد.

این مقاله حاوی توصیه یا توصیه های سرمایه گذاری نیست. همه اقدامات سرمایه گذاری و معاملاتی مستلزم ریسک هستند و خوانندگان باید هنگام تصمیم گیری تحقیقات خود را انجام دهند.

نویسنده: Yashu Gola

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا